Жінки, не терпіть домашніх тиранів!

На Львівщині цьогоріч надійшло у поліцію майже 3600 заяв про насильство у сім’ї. Це офіційна статистика – насправді жертв у рази може бути більше

«Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визначаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави», – зазначено у ст.3 Конституції України.
Крім того, впродовж восьми місяців 2018-го до правоохоронців Львівщини надійшло майже 3600 звернень та повідомлень про випадки вчинення насильства в сім’ях, інформує поліція області. За кожним таким повідомленням правоохоронці проводять перевірки, за результатами яких винних у сімейному насильстві притягують до відповідальності – адміністративної, а в окремих випадках і до кримінальної.
Від початку року щодо осіб, що вчинили насильство у сім’ї працівники поліції Львівщини склали 3256 адмінпротоколів за ст.173-2 (вчинення насильства в сім’ї) КУпАП, з яких 637 за ч.2 цієї статті, тобто вчинені повторно протягом року. Усі ці адміністративні матеріли скеровані на розгляд судів для прийняття рішення. За скоєння насильства в сім’ях у 2018 р. на Львівщині на облік поставлено 2482 особи – з них 167 жінок та троє неповнолітніх.
Правоохоронці вкотре наголошують: якщо ви стали жертвою домашнього насильства, в жодному випадку не мовчіть, а відразу звертайтесь за допомогою, зателефонувавши на оперативну лінію 102.

Що робити, аби не стати жертвою сімейного насильства, або як мінімізувати його наслідки

Результати досліджень свідчать: більшість жінок – жертви сімейного насильства – тривалий час дозволяли кривдити себе на словесному рівні. Тобто спочатку жертва потерпає від психологічного насильства, а потім відбувається фізичне насильство.
– Не дозволяйте себе ображати, принижувати на початку стосунків. Не дозволяйте стосовно себе дій, які можуть привести до насильства.
– Якщо виникає загроза конфлікту (і, як наслідок, насильства), спробуйте запросити людину, яка зменшить таке напруження, наприклад, родича. Але не варто використовувати як «громовідвід» дітей. Бережіть їхню нервову систему і не провокуйте насильства по відношенню до дітей.
– Статистика свідчить, що понад 60% убивств і тяжких тілесних ушкоджень здійснюються на побутовому ґрунті, тобто є наслідком імпульсивних, а не спланованих дій.
– Якщо відомо, що один із членів сім’ї негативно реагує на якісь дії (наприклад, вживання вами алкоголю, запізнення, контакти з певними особами тощо), не провокуйте конфлікти і потенційне насильство.
– Якщо хочете примусити чоловіка ревнувати, злитися – то провокуєте негативне ставлення до вас, конфлікт та потенційне насильство.
– Будьте особливо обережними з нетверезими людьми. Значну частину насильств по відношенню до жінок здійснюють нетверезі чоловіки. Дуже часто у такому стані агресивними стають цілком неконфліктні люди. Якщо ви бачите, що чоловік перебуває у стані сп’яніння, не з’ясовуйте з ним стосунків, не реагуйте на провокації та намагайтесь заспокоїти його, не робіть різких зауважень.
Якщо зупинити конфлікт не вдається, спробуйте залишити приміщення: вийдіть в іншу кімнату, до сусідів, на вулицю.
Існують загальні ознаки чоловіків, схильних до насильства, їх характеризують:
• агресивність стосовно дітей;
• агресивність стосовно домашніх тварин;
• впевненість у тому, що лише чоловік «господар у домі»;
• грубощі стосовно жінок;
• патологічні ревнощі;
• перекладання провини за свої дії на інших;
• погрози самогубства у випадку розриву відносин із жінкою.
Якщо випадки насильства вже були
У такому випадку жінка має бути готова протистояти наступним випадкам насильства. Для цього слід:
• продумати дії на випадок повторного насильства;
• розповісти про насильство тим, хто може допомогти;
• визначити місце, куди можна піти у випадку загрози насильства;
• домовитися із сусідами, щоб вони викликали поліцію, якщо почують крики з квартири;
• у безпечному, але доступному місці заховати документи, певну суму грошей, книжку з номерами телефонів, інші важливі папери, одяг та необхідні ліки;
• унеможливити доступ до інформації про своє місцеперебування;
• усунути всі можливості розшукати себе;
• заздалегідь знайти номери телефонів місцевих служб, які можуть надати необхідну підтримку.
Чоловік, який потенційно може здійснити насильство, повинен знати, що він обов’язково буде покараний. Можна повісити на видному місці списки телефонів служб невідкладної допомоги: поліції, швидкої допомоги та ін. Серед номерів повинен бути телефон дільничного чи чергового відділу поліції, яким необхідно дзвонити у випадку вчинення стосовно вас домашнього насильства.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8452 / 1.57MB / SQL:{query_count}