Нова “сміттєва” дилема

Попри всі ризики, роботу перевантажувальної станції на вулиці Північна, що неподалік аеропорту, продовжили на десять днів. Де перевантажуватимуть відходи після закінчення терміну, ще не відомо

Наша після гарна й нова… Понад рік львів’яни тішилися з того, що в місті нарешті вчасно вивозять сміття, що контейнери з відходами не “смажаться” під сонцем. Але сміття знову стає темою номер один у місті Лева. Цього разу проблема виникла через перевантажувальну станцію, яка працює на вул. Північна, 1, неподалік львівського летовища. На початку місяця ділянку, на якій сміттєвози перевантажують відходи з менших машин на великогабаритні, закрили…
Що ж стало причиною такого рішення? Наприкінці липня літак авіакомпанії МАУ, що виконував рейс PS5265 Львів – Шарм-ель-Шейх, був змушений здійснити екстрену посадку в Борисполі через те, що в один із двигунів потрапила зграя птахів. Літак змінив курс і, витрачаючи пальне, кружляв над Київщиною кілька годин. Після чого, дякувати Богові, щасливо приземлився у Борисполі.
Згодом цю ситуацію прокоментувала дирекція львівського летовища, яка одностайно запевняла: причина такого прецеденту у функціонуванні неподалік злітної полоси сміттєперевантажувальної станції. На підставі цього вимагали її закриття. Та для початку станцію необхідно було очистити. Обіцяли, що на повне очищення станції знадобиться два тижні, та в підсумку ділянку вичищали майже місяць – до 29 серпня. Територію продезінфікували і засипали піском. А з початку вересня в’їзд на цю станцію узагалі перекрили шлагбаумом.
Однак після закриття цієї ділянки голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка заявив таке: якщо станцію не відкриють, область одразу поверне місту функції з вивозу ТПВ, адже перевізник – ТОВ “АВЕ Львів” просто не має де перевантажувати відходи.
“Я не розумію, чому влада міста прийняла рішення закрити станцію перевантаження сміття. Мотивація, що там щось заважатиме, не сприймається, тому що перевізник і департамент житлового комунального господарства там усе повністю очистили. Підготуйте, будь ласка, офіційне звернення на міського голову. Якщо не вирішиться ситуація з блокуванням станції, ми передамо міській владі функції з вивозу твердих побутових відходів зі Львова”, – цитує Олега Синютку видання Zaxid.net.
Нагадаємо, що влітку 2017-го міська влада передала області “сміттєве” питання, за що впродовж трьох років погодилася платити 25 мільйонів гривень щомісяця.

фото: samopomich.ua

Сім п’ятниць на тиждень…

На початку серпня, одразу після неприємної пригоди з літаком, який летів до Єгипту, наше видання спілкувалося з директором департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарієм  Романчуком. Тоді чиновник конкретно наголошував на тому, що ділянка на вул. Північна дісталась області “у спадок” від міста. На переконання Назарія Романчука, станцію на Північній місто ще раніше затверджувало без аналізу екологічного та авіаційного законодавств.
“На сьогоднішній день наша головна мета – повністю очистити цю перевантажувальну станцію на Північній і здійснити її рекультивацію. Після того, як ця територія буде очищена, ініціюватимемо пошук іншої ділянки, яка відповідала б вимогам законодавства”, – зазначав влітку Назарій Романчук.
Ще місяць тому обласні чиновники особисто наполягали на тому, що цю станцію потрібно закрити, а зараз уже звертаються до міста з терміновим проханням дати дозвіл на те, щоби знову відкрити небезпечну станцію. Що змінилося за місяць?
«Виконавчий комітет заборонив 
ТОВ “АВЕ Львів” зберігати й накопичувати тверді побутові відходи на вул. Північна
“Після того, як цю станцію очистили, ми її використовували для перевантаження сміття з малого транспорту на великогабаритний. На сьогоднішній день інших місць для перевантаження поблизу немає. Міська рада закрила в’їзд на станцію, і ми це розцінюємо не інакше, як зумисний деструктивний вплив на нашу роботу. Видається, міська влада вирішила заблокувати нормальну роботу щодо вивезення ТПВ із міста. Якщо ситуація не зміниться, ми готові передати повноваження з вивезення сміття міській владі. Львівською міською радою виділені шість ділянок для перевантажувальних станцій у Львові. Однією з них є станція на вулиці Городоцькій, 280, яка значно ближча до аеропорту. Тому недоцільно, як на мене, говорити сьогодні про те, що станція на Північній непідходяща, а всі інші ділянки цілком відповідають чинному законодавству”, – зазначив цього тижня “Львівській Пошті” Назарій Романчук.
На його думку, якщо на вул. Північна не накопичуються відходи, причин для закриття станції тепер немає…
“Сміття перебуває на станції дуже мало часу. Щойно сміттєвоз його вивантажив, приїжджає фура і забирає відходи. Відповідно зараз жодних загроз для авіаперельотів немає”, – підсумував на завершення розмови Назар Романчук.
Своєю чергою  заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак під час засідання міськвиконкому 5 вересня зазначив, що проблема з перевантажувальною станцією на вул. Північна була в тому, що там накопичилося 10 тис. тонн сміття, тому ця територія донедавна виглядала як міні-сміттєзвалище.
“На інших перевантажувальних станціях у Львові відбувається просто перевантаження відходів: привезли сміття, перевантажили на іншу машину і повезли. Там немає перенакопичення, немає птахів, летовища, тобто немає такої ситуації, яка була на Північній”, – каже Сергій Бабак.

фото: Олег Огородник

Чи є альтернатива станції на Північній?

4 вересня до Львівської міської ради надійшов лист від ТОВ “АВЕ Львів”, яке, власне, й перевантажує сміття на вул. Північна, з проханням дати дозвіл продовжити роботи з перевантаження відходів на цій ділянці, оскільки станом на сьогодні перевізник залишився без перевантажувальної станції.
У зв’язку з цим 5 вересня в ратуші зібрали позачергове засідання міськвиконкому.
“Усі пам’ятають, що минулого місяця ми отримували листи від Служби безпеки України. Також були неодноразові звернення від львівського летовища стосовно перевантажувальної станції на вулиці Північна через загрозу, яка може виникати для авіаційного сполучення. Тому рішенням виконавчого комітету ми заявили нашу чітку позицію: з 1 вересня ця перевантажувальна станція не зможе більше працювати у тому режимі, в якому працювала, – зазначав міський голова Львова Андрій Садовий. – Однак на сьогоднішній день склалася така ситуація, що компанія “АВЕ Львів”, яка цю станцію використовувала, просить відтермінувати дане рішення. Кажуть, що ще не встигли підготувати інший майданчик і не мають ділянки для перевантаження відходів.
Керівник ТОВ “АВЕ Львів” Олег Гайовишин повідомив на засіданні міськвиконкому, що вони шукають альтернативу ділянки на Північній, однак зіткнулися з громадським спротивом.
“На перших зустрічах із громадою ми отримали шалений спротив. Зараз ведуться перемовини, і ми сподіваємося все-таки дійти консенсусу. Якщо не використовувати перевантаження, а вивозити сміття прямими рейсами, тоді вивезення відходів зі Львова не буде. Тож просимо підтримати наше прохання і дати нам десять днів резервного часу, щоб перейти на нову ділянку”, – сказав Олег Гайовишин.
Відтак міський голова Львова Андрій Садовий закликав підтримати прохання ТОВ “АВЕ Львів” і дозволити користуватися ділянкою на вул. Північна, 1 для перевантаження сміття ще впродовж десяти днів.
Відповідно виконавчий комітет вирішив дозволити ТОВ “АВЕ Львів” упродовж десяти календарних днів здійснювати перевантаження ТПВ на вул. Північна, 1 і заборонити ТОВ “АВЕ Львів” зберігати й накопичувати тверді побутові відходи за вказаною адресою.
Термін дії ухваленого рішення – з 11.00 год. 05.09.2018 року до 11.00 год. 15.09.2018 року. У випадку порушення ТОВ “АВЕ Львів” вимог щодо заборони здійснювати зберігання та накопичення твердих побутових відходів на вул. Північна, 1 прийняте рішення припиняє свою дію достроково.

Львів знову в смітті?

У розмові з “Львівською Поштою” Олег Гайовишин зізнався, що у зв’язку із тимчасовим закриттям станції на Північній “відбувся деякий збій у вивезенні сміття зі Львова”.
“Однак сподіваюся, що вже до кінця дня (до кінця середи, 5 вересня. – “Львівська Пошта”) нам вдасться усунути проблему. Насправді від серпня нічого не змінилося: ми й далі є прихильниками того, щоби закрити цю ділянку. Навіть підшукали нову, однак громадськість поки що чинить спротив нашим планам. Тому ми прийняли рішення просити відтермінувати закриття станції на Північній на якийсь час. Упевнений, що це не матиме жодних негативних наслідків, у тому числі для летовища. Адже на цій ділянці сміття перебуває менш ніж півгодини. Відходи не залежуються там, як раніше. Тобто ми припинили накопичувати там ТПВ. Також використовуємо засоби для відлякування птахів”, – пояснив Олег Гайовишин.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8604 / 1.62MB / SQL:{query_count}