Кожен може зробити Львів кращим

До 15 вересня містяни можуть подати заявки на фінансування проектів з Громадського бюджету

У Львові третій рік поспіль успішно діє проект “Громадський бюджет”, який дає можливість ініціативним містянам впроваджувати креативні ідеї у рідному місті. Це співпраця місцевої влади з мешканцями, коли містяни самі вирішують, як витратити частину муніципальних коштів. Кожен львів’янин, якому виповнилось 16 років, може запропонувати свою ідею. Якщо цей проект переможе в конкурсі, його реалізують коштом бюджету розвитку Львова. Аби отримати гроші із міського бюджету, потрібно пройти декілька етапів: подання, розгляд, голосування за проекти та оголошення переможців.
Львів’яни пропонують свої проекти, ідеї, і шляхом голосування визначаються ті проекти, які Львівська міськрада протягом наступного року реалізовуватиме. До 15 вересня маєте можливість в електронній формі подати заявки на участь. “Для цього потрібно зайти на сайт Громадського бюджету Львова і зареєструвати свій проект. Якщо з якихось причин не вдасться зареєструвати проект на сайті, то можна звернутись у будь-який центр надання адміністративних послуг (ЦНАП). При собі потрібно мати електронний носій (флешку чи диск) із записом аплікаційної форми”, – каже начальник управління “Секретаріат ради” міськради Юрій Лукашевський.
Як писала “Львівська Пошта”, цього року новацією є те, що крім поділу проектів на великі і малі, буде поділ на дві нові категорії – освітні та неосвітні. За неосвітніми проектами зарезервовано не менше 40% коштів Громадського бюджету. Освітні проекти, з огляду на їхню важливість претендують на 60% коштів. Освітні стосуватимуться приміщень або територій навчальних закладів, а неосвітні – це проекти, реалізація яких не стосується приміщень або територій освітніх установ.
Малі проекти – це проекти вуличного, квартального, районного значення, реалізація яких коштує від 50 тис. грн до 500 тис. грн. Великі – це загальноміські проекти,  їхня вартість становить від 500 тис. грн до 3 млн грн. Один автор може подати один великий та один малий проект. Для цього потрібно зібрати 25 підписів львів’ян для малих проектів та 50 – для великих.
“Є п’ять запорук успішного проекту на Громадський бюджет Львова. Перша – консультація з профільним підрозділом міської ради щодо реальності втілення вашої ідеї в життя. Контактних осіб можна знайти тут: https://lviv.pb.org.ua/help/info. Друга – продуманий кошторис, який включатиме кожну необхідну деталь і про всяк випадок до 20% на непередбачувані витрати. Цінник робіт теж можна знайти тут: https://lviv.pb.org.ua/help/info. Третя – публічна презентація вашої ідеї широкому загалу. Врахування побажань цільових груп, яких плануєте залучити до голосування за проект, – розповідає заступник начальника управління “Секретаріат ради” міськради, начальник відділу громадського партнерства Орест Файфурка. – Четверта – створення команди, яка працюватиме над проектом. Одна людина – це добре, але колектив однодумців – це ще краще! П’ята – продуманий по днях та годинах план інформаційної кампанії з 1 по 15 листопада”.
Багато корисної інформації щодо підготовки та подачі проектів можна знайти у розділі “Допомога” на сайті Громадського бюджету.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8684 / 1.55MB / SQL:{query_count}