Зручна альтернатива грошей у маршрутках

Уже незабаром в громадському транспорті Львова можуть з’явитися QR-коди

Львів’янка Христина Козій зареєструвала електронну петицію про ідею оплати проїзду в міських маршрутках та автобусах через QR-код і додаток “Приват24”. На жаль, петиція ця не набрала необхідної кількості голосів для розгляду у Львівській міськраді. Однак “Львівська пошта” вирішила поцікавитися, наскільки реальним може стати це нововведення.
Для початку уточнимо, що QR-код – це двовимірний штрих-код, який містить інформацію, яку може зчитувати будь-хто за допомоги телефону з вбудованою камерою. Завдяки легкому розпізнаванню абонент може моментально занести в свій телефон текстову інформацію, додавати контакти в адресну книгу, переходити по веб-посиланнях, відправляти смс-повідомлення тощо. Технологія QR-кодів була розроблена в Японії, згодом мобільні мітки поширилися Європою та США.
“Якщо мовиться про трамваї і тролейбуси, ми знаємо, що там є квитки, які потрібно закомпостирувати. Пасажири електротранспорту мають декілька варіантів їх придбання. Можна відсканувати QR- код, оплатити проїзд безконтактно через банківську карту чи придбати квиток безпосередньо у водія. Щодо автобусів ситуація протилежна, тому що немає контролю перевірки оплати проїзду”, – розповів заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Андрій Білий.
Також посадовець зазначив, що систему оплати проїзду в автобусах опрацьовують. І наразі можливість введення оплати в маршрутках через QR-код не розглядають. У той же час впровадження електронного квитка у транспорті Львова планується з наступного, 2019 року. “На даний момент такої можливості немає, доки у нас існує система в тому вигляді, в якому вона є. Змінювати наразі нічого не плануємо, бо зовсім скоро електронний квиток абсолютно змінить систему нарахування й оплати проїзду”, – пояснив Андрій Білий.
Принагідно додамо, що у Львові вже два роки тривають дискусії щодо запровадження в міських автобусах електронного квитка. У тестовому режимі електронний квиток повинен запрацювати з вересня 2019-го.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8867 / 1.53MB / SQL:{query_count}