Чекаємо на нові автобуси

Цього року питання міського транспорту нарешті бодай частково вирішать – стало відомо, що до кінця року Львів закупить 150 одиниць нового автобусного транспорту. Перші 20 МАЗів доставлять вже у вересні

“У другій половині вересня планують доставити перші автобуси. Всі інші мають прибути до кінця року”, – розповідає Орест Хамула, директор АТП-1. На які маршрути відправлять нові автобуси, ще не відомо. “Буде оголошений конкурс, і тоді вже за результатами будемо приймати рішення, на які маршрути їх відправлятимемо”, – зауважив він.
Депутат міської ради Валерій Веремчук розповів на своїй сторінці у Facebook про те, що автобуси вже на стадії зварювання. Також зазначив, що у вересні закінчать і збірку автобусів львівської компанії “Електрон”. Усі 50 машин “Електрону” мають випустити до 31 грудня 2018 року. Водночас сотню МАЗів також мають доставити до Львова до кінця року. В розмові з “Львівською Поштою” Валерій Веремчук сказав наступне: “Якщо приватні перевізники не вважають за потрібне інвестувати у транспорт, то в міста не залишається вибору. Бо старі автобуси постійно виходять з ладу, і вже не секрет, що частину їх навіть продають”.
Новий громадський транспорт повинен забезпечити комфортніші умови перевезення пасажирів, а також збільшить інтенсивність деяких маршрутів. “Сьогодні вкрай важливо мати нові автобуси, які могли б возити пасажирів. Бо зараз на деяких маршрутах потрібної їх кількості катастрофічно не вистачає. Є навіть маршрути, які називають привидами, бо автобуси курсують на них раз... у ніколи”, – зауважив депутат.
Водночас комплексно вирішувати проблему з транспортом зараз нема змоги. Зі слів Валерія Веремчука, навіть півтори сотні автобусів добряче навантажують міський бюджет. “Насправді я бачу, що немає стратегічного вирішення транспортної проблеми. На сьогоднішній день виконавчий орган на чолі з мером Львова Андрієм Садовим вирішує питання тільки шляхом взяття у лізинг нових автобусів. Але водночас треба розуміти, що нові автобуси обійдуться Львову у вісімсот мільйонів. І місто має впродовж трьох років повернути цю суму”, – пояснив Валерій Веремчук.
Але без кредиту автобуси також не по кишені місту. Адже тоді буде тотальне недофінансування шкіл, садочків тощо. “Якщо ці кошти виділити з бюджету, вони не потраплять у школи, в медицину, не підуть на дороги”, – зазначив він.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7937 / 1.54MB / SQL:{query_count}