Права треба знати, щоб штрафу не мати!

Які права та обов’язки мають контролери та пасажири електротранспорту та що потрібно робити, якщо контролер діє всупереч закону

Львівські трамваї є невід’ємною частиною буденного життя мешканців та гостей Львова. Насправді це досить зручний та недорогий вид транспорту, яким можна дістатися до місця призначення. Більшість людей їздить у трамваях, але частина не купує квиток, керуючись принципом: “мені лише декілька зупинок” або “цього разу все обійдеться”. Та є досить вагома причина купувати квитки – це штрафи. Вартість одного такого штрафу становить 100 грн, що у 20 разів більше вартості самого квитка.
“У нашому штаті працює 20-25 контролерів. Їхня кількість кожного місяця коливається, окрім цього, набираються нові працівники, тому що роботи залишається багато. Нагадаю, що контролер є особою, яка має право здійснювати контроль за оплатою пасажиром проїзду в електротранспорті”, – розповів “Львівській пошті” начальник відділу зв’язків із громадськістю ЛКП “Львівелектротранс” Іван Бондар.
З його слів, надходження від штрафів, які виписують їхні контролери за місяць, становлять близько 200 тис. грн. “У далекому минулому були люди, які представляли себе контролерами та штрафували пасажирів. За останній рік не було жодного такого випадку. Надходили повідомлення про підозрілих осіб, які здійснювали контроль, але ми самі не виявляли цих осіб. Є припущення, що можливо, ці повідомлення були спробою людей видати контролерів за підозрілих осіб, щоб не сплачувати штраф”, – зазначив Іван Бондар.
З його слів, при перевірці контролер повинен пред’явити посвідчення, карту-жетон, квитанції встановленого зразка із зазначенням особистого номера контролера та розміру штрафу. На вимогу пасажира контролер також може повідомити про своє місце роботи: точну адресу ЛКП “Львівелектротранс” та телефон підприємства. “У випадку відмови пред’явити обов’язкові документи, необхідно звернутися до водія, адже такий контролер може виявитися шахраєм”, – наголосив Іван Бондар.
Контролер може оштрафувати пасажира, якщо він не має закомпостованого квитка, придбаного у водія або за допомогою банківської карти через Приват24. У випадку придбання пільгового квитка, пасажир повинен мати при собі студентський, учнівський квиток або пенсійне посвідчення. Якщо цього документа немає, контролер має право виписати штрафну квитанцію. Об’єм багажу, який перевищує 60 х 40 х 20 см, також додатково оплачується. Багаж менших розмірів можна перевозити безкоштовно.
“Відсутність або часткова несправність засобів для компостування не є підставою безплатного проїзду, тому що при справності хоча б одного компостера, ви повинні скористатися ним. В іншому випадку вам доведеться сплатити штраф”, – наголосив Іван Бондар.
Якщо “заєць” відмовляється сплачувати штраф, то контролер може користуватися нагрудною камерою та висадити порушника на найближчій зупинці, щоб викликати поліцію. “Водночас пасажир має право отримати якісну послугу. Це можливість придбати квиток, доїхати до місця призначення, ввічливе спілкування з боку водія та контролера. Також має право оскаржити дії водія чи контролера, якщо вони є неприйнятними та незаконними. У такому випадку повинні бути підтвердження незаконності їхніх дій. Це може бути відеозапис або свідчення очевидців. Наприклад, якщо пасажир каже про некоректність, агресивність, вживання нецензурної лексики, застосовування фізичної сили, але без підтвердження, то це будуть лише порожні слова. Пам’ятайте про це, якщо хочете поскаржитись на неприйнятну поведінку співробітників Львівелектротрансу, – повідомив Іван Бондар.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8540 / 1.55MB / SQL:{query_count}