Екобус у Львові: крок до чистого довкілля

У місті працюють екобуси, які приймають відпрацьовані батарейки і люмінесцентні лампи. Чому важливо не викидати у смітник ці відходи та як вони здатні впливати на довкілля

Навіть діти у школах знають, що відпрацьовані батарейки чи люмінесцентні лампи не можна просто викидати у смітник разом з іншими відходами. Адже це згубно впливає на довкілля! Як зазначають екологи, при потраплянні цих речей на сміттєзвалища під впливом природних умов вони вступають у процес корозії. Після чого шкідливі речовини потрапляють у довкілля. Всі чули, яка небезпека криється в цих відходах, однак далеко не всі дотримуються правил їх правильної утилізації.
Еколог Міжнародної благодійної організації “Екологія – Право – Людина” Алла Войціховська у розмові з “Львівською Поштою” зазначила, що батарейки бувають різних видів: кармінові, літієві чи із вмістом свинцю. І всі вони здатні завдати невиправної школи середовищу, якщо викидати у смітник. “Одна батарейка здатна забруднити 20 метрів квадратних землі!” – наголошує вона.
Своєю чергою, люмінесцентні лампи містять ртуть. Об’єм ртуті різниться залежно від розміру лампи, пояснює еколог.
“Проста спіральна лампа містить 2 грами ртуті, а подовгасті лампи, які використовують у школах, лікарнях, можуть містити до 150 грамів небезпечної речовини”, – каже співрозмовниця.
Під час використання такої лампи ртуть випаровується й осідає на склі лампи. Якщо, борони Боже, ці випари потраплять у повітря, це завдасть невиправної шкоди всьому оточенню.
“Випари ртуті здатні вражати органи дихання, імунну систему, негативно впливати на репродуктивну функцію. А відтак можуть спричиняти навіть онкологічні захворювання”, – додала вона.
Зі слів Алли Войціховської, в Україні є підприємства, які мають ліцензії на переробку цих небезпечних відходів,  але, на жаль, немає ні одного заводу, який би безпечно переробляв батарейки.
“Тому у Львові розпочалася процедура оформлення документів на вивезення цих шкідливих речовин за кордон, де їх утилізовуватимуть. Наразі в місті працює система екобусів, що приймають лампи та батарейки, які згодом  переробляють та зберігають в ізольованому від вологи місці”, – переконує співрозмовниця. 
Для зручності містян, які здають відпрацьовані лампи і батарейки на утилізацію, екобуси мають зупинки в усіх районах Львова, а також у Винниках, Брюховичах та Рудному, інформує прес-служба Львівської міськради. До слова, станом на сьогодні у Львові є 207 пунктів збору батарейок, у тому числі в  школах, комунальних підприємствах, супермаркетах, ринках тощо.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8028 / 1.54MB / SQL:{query_count}