Гостинна Львівщина: куди поїхати на вихідні

Торік область відвідало три мільйони туристів. Аби мандрівникам легше було орієнтуватися, туристичні маршрути ознаковують

За новими враженнями та натхненням ми їдемо, як кажуть, за тридев’ять земель, аби побачити невідомі куточки планети. І мало того, що на далекі поїздки потрібно затратити багато часу та ще й відкласти чимало коштів. Якось вже так складається, що в останню чергу ми розглядаємо як варіант відпочинку свою область – Львівщину. Ба більше, наш край серед лідерів “туристичних” областей України. Область пропонує все й одразу – культурно-пізнавальний, спортивний, пригодницький, лікувальний та екологічний туризм. Львівщина має чим вас здивувати. Навіть якщо маєте лише один вільний день, ви можете отримати незабутні враження від поїздки, набратися свіжих відчуттів і позитивних емоцій.
За підрахунками управління туризму та курортів Львівської ОДА, саме Львівщину торік відвідало 3 млн туристів. Тоді як в 2017 році лише у Львові гостювало близько 2,7 млн осіб.
Найчастішими гостями області є українці, поляки, білоруси.
“Якщо беремо курортні містечка – Трускавець, Моршин, Східниця – то сюди чимало відпочивальників приїжджають і з Азербайджану, Молдови, Німеччини, Ізраїлю та Туреччини”, – розповідає “Львівській Пошті” Марина Якушева, начальник відділу маркетингу та промоції управління туризму та курортів Львівської ОДА.

Війна відлякує туристів

У Львівській облдержадміністрації зізнаються, що звісно туристів в області могло би бути і більше. Але відколи почалися військові дії на сході України, туристичні потоки різко зменшилися, каже Марина Якушева. Та за останні два роки таки вдається ці показники стабілізувати і навіть примножити.
“На сході України триває війна. Коли в Європі показують інформацію про нашу державу, то часто згадують саме військові дії. Відтак це формує уявлення іноземців про нашу державу в цілому. Але коли ми їздимо на виставки та розповідаємо, що у нас безпечно, формується уже протилежна думка. Недавно розмовляла з нашими турецькими партнерами. За їхньою ж статистикою, громадяни Туреччини тепер більше їдуть до нас сім’ями. Зокрема, на 41% збільшилося відпочивальників звідти. Як і з Польщі та Білорусії. Тобто нас розглядають як європейське привабливе місто на міжнародному ринку”, – зауважує Марина Якушева. Також збільшився й туристичний збір. За 11 місяців 2017-го він становив 10,5 млн грн.

фото: прес-служба ЛОДА

80% гостей хочуть повертатися на Львівщину

За класифікацією туризму на Львівщині найбільш популярними в управлінні туризму та курортів Львівської ОДА виділяють культурно-пізнавальний, активний (у горах) та лікувально-оздоровчий напрямки. Щодо останнього, то найбільше гостей приймають у себе знову-таки Трускавець, Моршин.
А зараз, коли у горах сніг, неабияк популярні наші гірськолижні курорти.
Турфірми, які популяризують відпочинок Західною Україною з поширених турів виділяють зокрема і SPA-тури Карпатами. Традиційно охоче туристи оглядають і замки за маршрутами “Золота підкова” та “Срібна підкова”.
“До Львівської національної галереї мистецтв належить півтора десятки великих і маленьких музеїв. Найбільшим попитом серед відвідувачів користуються замки “Золотої підкови” – Олеський, Підгорецький, Золочівський. Багато туристів відвідують Палац Потоцьких та каплицю Боїмів, зростає популярність Палацу Лозинських та музею Пінзеля. Упродовж останнього року можна стверджувати про збільшення потоків туристів до багатьох музеїв насамперед завдяки новим цікавим інтерактивним виставкам, таким як: виставка антивоєнного циклу Франсіско Гойї “Жахи війни”, “Скарби Підгорецького замку”, “Любити музику. Франц Ксавер Моцарт і музичне життя Львова поч. ХХ”, “Музей князів Любомирських. Не/забута історія”, “Carte postale. Жінка на зламі епох”, виставок однієї картини “Катерина” Тараса Шевченка” та “Інфанта Маргарита у Львові”, “Сучасне польське малярство” тощо. Перед Новим роком відкрили виставку “Uсrania militariсa” у Золочівському замку, а 25 січня – виставку живопису сучасного польського художника Марека Окрасси у Палаці Лозинських, які рекомендуємо відвідати обов’язково”, – каже Тетяна Микитин, працівник відділу фандрайзингу та промоції Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького.
Гості таки залишаються задоволені побаченим на Львівщині. “Коли ми запитуємо їх, чи хотіли б повернутися вони сюди знову, то 80% стверджують, що так. Бо трьох-чотирьох дні не вистачає, аби сповна оглянути Львівщину. Адже в кожному районі обов’язково знайдеться якась архітектурна пам’ятка”, – зазначає Марина Якушева.
Хоча не все так гладко. Існує мовний бар’єр, особливо в гірських територіях, і далеко не усі пам’ятки в задовільному стані та не усюди добре продумана логістична система доїзду.
На запитання, які місця ще варто обов’язково відвідати,  Марина Якушева нагадує про церкву св. Анни в Бориславі, де зберігаються мощі більше 700 святих. А також про старовинну церкву Різдва Пресвятої Богородиці в Самборі, де три сотні років  зберігаються мощі Св. Валентина.

Знайти цікаві місця легко

Аби виокремити те чи інше визначне місто/місце, Львівська область перша в Україні, яка ще з 2011 року почала ознакування туристичних шляхів (на фото внизу), переймаючи досвід ЄС. Зокрема днями в області закінчили ознакування автомобільного туристичного шляху вздовж дороги на відтинку Львів – Броди.
Відтак встановлено 14 інформаційних стендів до семи основних об’єктів туристичної відвідуваності: м. Броди, монастир-фортецяв смт. Підкамінь, замок-палац ХІІ ст. в с. Підгірці, Історико-культурний заповідник “Давній Пліснеськ”, смт. Олесько, м. Буськ, м. Золочів.
“По дорозі Львів-Броди і не тільки там можна побачити інформаційні таблички коричневого кольору з білими літерами, українською та англійською мовами. Де зображено той чи інший об’єкт і вказано кілометраж”, – повідомляє Марина Якушева.
Окрім того, торік в ЛОДА ознакували й туристичні шляхи в горах. На знаки заклали кошти в обласному бюджеті й цього року. Тож на досягнутому не зупинятимуться.
“Чимало уваги приділяємо ознакуванню популярних маршрутів в області. Знаю, що в Дрогобичі та Трускавці мають бути такі ж вказівники. Наразі збираємо пропозиції зі всієї області”, – підсумовує начальник відділу маркетингу та промоції управління туризму та курортів Львівської ОДА.
Окрім того, співрозмовниця нагадала, що в окремих містечках Львівщини – Трускавці, Жовкві, Моршині, Самборі, Стрию – працюють туристично-інформаційні центри (ТІЦ), які інформують туристів про визначні місця, пам’ятки архітектури, заклади дозвілля, відпочинку та харчування. Інформацію можна отримати безпосередньо у приміщенні ТІЦу та замовляти у них екскурсії. Такий центр мають відкрити і на території Головного залізничного вокзалу.
“Щодо популяризації туризму у Львові, хотілось би відзначити проект міської ради з облаштування “розумного туристичного маршруту” з використанням QR-кодів та ознакування інформаційними стендами автомобільної траси Львів-Броди. Обидва маршрути включають по кілька об’єктів, що належать до нашої галереї мистецтв. Додам, щоб надавати широкий спектр якісних туристичних послуг і популяризувати нашу культуру, маємо докласти разом чимало зусиль, аби забезпечити високий рівень”, – резюмує Тетяна Микитин.
Петро Радковець, екскурсовод, краєзнавець:
– Львівщина багата на туристичні маршрути. Тут турист має можливість на будь-який смак і гаманець підібрати собі спосіб відпочинку та розваги. Якщо плануєте відпочинок нашою областю, відштовхуйтесь від своїх вподобань. Наприклад, хочете більше побувати в музеях, заїдьте в Олесько, Золочів, а по дорозі і в Підгірці. Там музею як такого немає, але є вишукані пам’ятки архітектури – замки. Якщо вас більше природа цікавить, то можна їхати як влітку, так і взимку в село Урич. Там і музеї, і водоспади неподалік. Щось ближче до Львова шукаєте – навідайтесь у Жовкву чи у Крехівський монастир. Подорожуйте власним автомобілем. Хочете автобусом з більшою компанією – обирайте туристичні фірми. Окрім того, є чудові веломаршрути – так, напевно, найкраще подорожувати. По дорозі можна багато чого цікавого побачити. Є місця, про які сьогодні люди мало знають. Наприклад, недавно відвідав на Жидачівщині музей Слави Стецько, яка була політичною діячкою і депутатом України. Дуже пізнавально! Пам’ятки архітектури, природа, термальні води, лікувальні грязі, санаторії, фестивалі – все це у нас є. Та якщо Львів для туристів доволі популярний, то область в цьому плані недопрацьовує. В місті Лева добре працює туристично-інформаційний центр (ТІЦ), а в області немає зібраної в сукупності інформації про туристичні маршрути. Дещо пропонують турфірми, але кожна має свої нюанси. Гості нашого міста охоче погоджуються відвідати визначні місця Львівщини. Останнім часом навіть частіше обирають Жовкву, аніж маршрут “Золотої підкови”. Турист хоче комфорту і впевненості, що картинка із буклетів відповідатиме побаченому. Тому вони залишаються задоволеними.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8194 / 1.63MB / SQL:{query_count}