Ми виховуємо нові покоління рятувальників

Львівський державний університет безпеки життєдіяльності відзначає своє 70-річчя

Освічені громадяни – окраса своєї батьківщини, казали мудреці давнини. Помножувати цю окрасу і гордість нашої країни та готувати висококваліфікованих спеціалістів у галузі безпеки життєдіяльності – саме таку мету ставить перед собою колектив Львівського державного університету безпеки життєдіяльності. Цьогоріч цей виш відзначає 70-річчя від дня заснування. А розпочав він свою історію з Київських курсів удосконалення офіцерського складу пожежної охорони тодішнього МВС СРСР,  і з того часу пройшов кілька етапів становлення: спершу – Львівське пожежно-технічне училище, з 2001-го – Львівський інститут пожежної безпеки МВС України, а  у 2006-му навчальному закладу надано статус університету.

Ресурси є

Нині цей університет є потужним навчально-науковим комплексом з доброю практичною базою, всі його служби підпорядковані одному найважливішому завданню – підготувати спеціаліста Державної служби України з надзвичайних ситуацій, який за своїми професійними знаннями та навиками відповідав би найвищим вимогам європейських стандартів.
Звичайно, найбільшим скарбом навчального закладу є люди – висококваліфіковані науковці, педагоги та викладачі, які щодня самовіддано працюють, виховуючи майбутню еліту нашої держави – високоосвічених і багатих духовно, культурних і відданих Україні фахівців, які можуть адекватно діяти в умовах надзвичайних ситуацій та запобігати їм. Тут працює великий колектив однодумців – 250 викладачів, серед них: 27 докторів наук, 22 професори, 127 кандидатів наук та 74 доценти. А очолює цей колектив доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, Заслужений працівник освіти України, генерал-лейтенант служби цивільного захисту – Михайло Козяр.

Відгукуючись на потреби

Зі слів проректора навчального закладу з науково-дослідної роботи доктора сільськогосподарських наук, професора – Андрія Кузика, до складу Університету входять навчально-наукові інститути пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту, психології та соціального захисту, а також післядипломної освіти. Колектив навчального закладу зробив важливі кроки на шляху реформування системи відомчої освіти. Зокрема, щоб забезпечити умови для здобуття повної загальної середньої освіти і гарантувати соціальний захист дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, і тих, чиї батьки загинули під час виконання службових обов’язків, дітей працівників Державної служби України з надзвичайних ситуацій та обдарованої молоді, у травні 2012 року створено Ліцей цивільного захисту у Вінниці. Більшість випускників ліцею можуть згодом продовжувати навчання в ЛДУБЖД, щоб здобути наступний освітній рівень.

Найкращий у галузі

Одним із основних аспектів національної та регіональної безпеки України сьогодні є питання ліквідації наслідків бойових дій на територіях Луганської та Донецької областей України. З огляду на ситуацію, що склалася в ЛДУБЖД у вересні 2015 року, була створена кафедра інженерного забезпечення, саперних та піротехнічних робіт. Основними завданнями кафедри є підготовка спеціалістів зі знешкодження та знищення різних типів боєприпасів, впровадження в навчальний процес програм підготовки фахівців рівня, що відповідає міжнародним стандартам IMAS.
“З 2008 року Львівський державний університет безпеки життєдіяльності входить до складу Асоціації навчально-наукових установ Євросоюзу, які працюють у галузі безпеки людини – European Fire Service Colleges Association (EFSCA). Така співпраця дає змогу переймати досвід європейських країн щодо реагування на надзвичайні ситуації та запобігання їм, розробляти спільні стандарти й концепції безпеки, обмінюватися сучасними науково-технічними досягненнями й досвідом підготовки фахівців”, – розповідає проректор Університету, кандидат технічних наук – Роман Ратушний.
На підсумковому засіданні саміту Асоціації у травні 2015 року навчальний заклад нагороджено “Срібною медаллю” за вагомий внесок у розвиток міжнародних механізмів гарантування безпеки людей, інтеграцію української системи цивільного захисту в європейську та значну роботу щодо розвитку й розширення напрямків діяльності Європейської асоціації навчальних закладів, які працюють у галузі безпеки людини.
20 вересня 2013 року ректор Університету професор Михайло Козяр у найстарішому навчальному закладі Європи – Болонському університеті (Італія) – підписав Велику Хартію Університетів (Magna Charta Universіtatum). Цей документ об’єднує понад 800 провідних вишів світу, які є визнаними осередками знань, науки та культури. Він визначає фундаментальні принципи, якими керуються університети для забезпечення розвитку освіти, інноваційного руху та налагодження тісних зв’язків.
Зважаючи на специфіку й особливість завдань, покладених на підрозділи Державної служби України з надзвичайних ситуацій, у березні 2015 року постановою уряду прийнято рішення про утворення військової кафедри.
Згідно з консолідованим рейтингом вищих начальних закладів України, Університет визнаний кращим у своїй галузі. Для складання рейтингу було враховано думку найавторитетніших експертів, засобів масової інформації, рейтинги ЮНЕСКО, “Топ-200 Україна”, “Компас”, “Вебометрікс” і  Scopus.  За багаторічну інноваційну педагогічну діяльність з модернізації освіти в Україні заклад визнали лідером національної освіти та національної системи рейтингового оцінювання вищих навчальних закладів України. Університет відзначений золотими медалями в номінаціях “Інформаційні ІТ-технології у вищому навчальному закладі”, “Міжнародне співробітництво в галузі освіти і науки” і “Видання підручників та навчальних посібників нового покоління для профільних вищих навчальних закладів”. Університет нагороджений і дипломом Міністерства освіти і науки України за активну профорієнтаційну роботу серед молоді.

Підготувати фахівців

“Прерогативою закладу завжди була й залишається фахова підготовка висококваліфікованих спеціалістів, які б мали творче натхнення вчитися й розвиватися далі, бо жодна вища школа не може навчити на все життя. Загалом за час існування у нас підготовано близько 35 тис. фахівців, 46 із яких стали генералами. Наш навчальний заклад вписав героїчні сторінки в літопис своєї сімдесятилітньої історії, підготувавши цілу плеяду високоосвічених фахівців для підрозділів пожежної охорони та служби цивільного захисту. Сьогодні чимало з них перебувають на керівних посадах департаментів, обласних управлінь та підрозділів ДСНС не лише України, а й інших країн. За самовіддану працю, мужність та відвагу чимало випускників Університету відзначені державними нагородами”, – розповідає перший проректор, кандидат педагогічних наук, професор, заслужений працівник освіти України – Мирослав Коваль.
Одним із напрямів наукової діяльності вишу є підготовка науково-педагогічних кадрів. Для цього функціонують докторантура й ад'юнктура, в яких зараз навчаються 3 докторанти та 46 ад’юнктів (аспірантів).
Зі слів ученого секретаря, кандидата історичних наук Романа Лаврецького, Львівський державний університет безпеки життєдіяльності прагне всебічно розвиватися задля створення комфортного та оптимального освітньо-наукового, матеріально-технічного й культурно-просвітницького середовища європейського рівня, аби їхні випускники залишалися в Україні, а абітурієнти обирали саме цей навчальний заклад як пріоритетний.
Науково-педагогічний колектив університету свідомий того, що виконати з честю свій професійний обов’язок  – “врятувати, запобігти, допомогти” – може тільки високодуховна людина, для якої морально-етичні цінності є на першому місці. Адже щоб адекватно діяти в надзвичайних ситуаціях, потрібні не лише знання, а й мужність, витримка, навики, а передусім холодна голова і гаряче серце, готове у будь-яку мить прийти на допомогу, у буквальному розумінні увійти в вогонь і в воду.
“Ми впевнені в тому, що шлях, яким прямуємо – це дорога Правди й Добра, а всі наші зусилля приведуть до очікуваної мети – сформувати нове покоління справжніх рятувальників, які готові достойно прийняти виклики сучасної епохи і гарантувати безпеку громадян нашої Держави”, – зазначив Ректор Університету генерал-лейтенант служби цивільного захисту ректор Михайло Козяр.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8301 / 1.61MB / SQL:{query_count}