На шляху оновлення країни

У Львові триває Х Екуменічний соціальний тиждень

Учора, 4 жовтня, Божественною літургією в храмі святої Софії – Премудрості Божої у Львові розпочався Х Екуменічний соціальний тиждень, який цього року відбудеться під гаслом “Гідність – Служіння – Солідарність. На шляху оновлення країни”. Серед тем, які порушує нинішній форум, “Сім’я – школа гідності, служіння, солідарності”,  “Становлення нової української діаспори Європи. Діти і молодь – основна увага майбутнього”,  “Інклюзивне суспільство як показник зрілості нації”, “Солідарність націй чи національний егоїзм”, питання єдності християн на тлі сучасних викликів, як-от “Спільне святкування Пасхи: перспективи і проблеми”, “2000-ліття воскресіння Христового: єдність в даті чи єдність у Христі”. Відбудеться й уже традиційна виставка-ярмарок соціальних організацій. Х Екуменічний соціальний тиждень завершить роботу 7 жовтня.
“Екуменічні соціальні тижні мають колосальне значення для українського суспільства. Перебуваючи серед наших емігрантів за кордоном в різних країнах та спілкуючись щиро з ними, чуємо основні причини, чому вони там опинилися. Головна причина полягає у тому, що в Україні вони не почуваються гідно, не відчувають безпеки, не мають соціального захисту. Наше завдання – зробити все, щоб люди не покидали своєї рідної держави. Через зустрічі, форуми, доповіді під час Екуменічного соціального тижня ми прагнемо звернути увагу влади та суспільства на ці проблемні питання. Хочемо, щоб люди відчули перспективу самореалізації, перспективу для своїх дітей і не піддавалися депресії. Наша основна місія – змінити суспільство і подарувати людям відчуття безпеки та надії”, – наголосив на прес-конференції  з нагоди відкриття ЕСТ  ректор Українського католицького університету отець-доктор Богдан Прах.
Зі слів  президента Інституту екуменічних студій УКУ отця-доктора Івана Дацька, цьогорічний ювілейний Соціальний тиждень висловив гасла, які стосуються всього людства: гідність, служіння, солідарність. “Ми всі повинні зберігати свою гідність, повинні не лише як християни, але й як порядні люди бути готові служити, маємо бути солідарними одні з одними. Також ми прагнемо оновити нашу країну, вчимось, як будувати гідне і справедливе суспільство, просимо наших та закордонних науковців, богословів поділитись своїм досвідом, як правильно розвивати свою гідність, як поважати гідність інших людей. Наші дискусії впродовж Екуменічного соціального тижня будуть надзвичайно цікавими: говоритимемо і про родину, і про українську діаспору, і про інклюзивне суспільство”, – пояснює він.  
На переконання  директора департаменту культури, національностей та релігій Львівської облдерж­адміністрації Мирослави Туркало, Екуменічний соціальний тиждень – це дуже успішна платформа для діалогу між владою, представниками бізнесу, науковцями, громадськими активістами, громадськими організаціями, релігійними спільнотами для вироблення спільних правильних шляхів, якими в перспективі має йти наша держава.

Екуменічний соціальний тиждень (ЕСТ) – це всеукраїнський суспільний форум, який прагне об’єднати ресурси громади, влади, соціальних організацій, Церков, ЗМІ та освітян навколо вирішення актуальних проблем суспільства, базуючись на загальнолюдських цінностях та Соціальній доктрині Церкви, стимулюючи екуменічний діалог у соціальній сфері.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8768 / 1.55MB / SQL:{query_count}