А де можна поплавати?

Цього літа безпечно відпочивати і купатись можна у двох озерах в Брюховичах та одному – у Винниках

У літній період львів’яни активно відпочивають біля водоймищ поблизу Львова. Цього літа є три водні об’єкти, на яких організовано масовий відпочинок із дотриманням усіх вимог безпеки людей – санітарних норм, належного облаштування пляжу, наявності рятувальних служб і медпункту. Це два озера у Брюховичах і одне – у Винниках. Інші ж водойми на території Львова є непридатними для купання!
Так, у смт Брюховичі купальний сезон відкрито на двох озерах – озері ТзОВ “Колиба” (третє озеро) та озері ФОП “Савчук” (перше озеро). Також одне озеро ТзОВ “Колиба” призначене для риболовлі (друге озеро). У  Винниках відпочинковий сезон відкрито на базі відпочинку “Озеро Винниківське” ТзОВ “Краківський ринок”.
Як повідомили в управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР, на всіх трьох озерах проведені всі необхідні роботи для якісного та безпечного масового літнього відпочинку містян. Всі ці озера мають технічні та дозвільні документи на проведення купального сезону у 2017 році. Зокрема, очищені плеса й дена водойм, підготовлені та облаштовані пляжі та прилеглі території, позначено межі купання на акваторії буями помаранчевого або червоного кольору. Обладнані медичні пункти, є гучномовне сповіщення і спостереження, людей постійно попереджують, де можна, а де не можна купатися. Є рятувальні пости зі всіма необхідними засобами, підготовленим персоналом. Також проводяться  планові забори води для аналізу.
“Два роки озеро було на реконструкції, тому зараз запрошуємо мешканців і гостей міста – купальний сезон відкрито. Облаштовані переодягальні, душові, вбиральні, чого не було раніше. Розчищена берегова лінія, завезено близько 600 кубів піску, і кожен вечір пісок просіюють, є контейнери для сміття, очищене водне дно, тобто всі заходи для того, щоб людина прийшла та комфортно відпочила на нашому озері, зроблені. Також вже тричі проводили забори води для аналізу – вона в нас чиста. У будні дні, в період, коли відкритий пляж – а це з 9.00 до 20.00 год., є троє рятувальників, а у вихідні дні – четверо. Також є рятувальні човни, рятувальні кроси”, – розповіла адміністратор відпочинкового комплексу “Колиба”, що у Брюховичах, Ірина Хабовчак.
Як розповів комерційний директор озера ФОП “Савчук” Андрій Завадський, що також у Брюховичах, на першому озері також проведені всі необхідні роботи, і найголовніше – те, що зараз в озеро потрапляє вода лише з природних джерел.
“Повністю проведена реконструкція і дезінфекція озера, завезений повністю весь пісок із кар’єру, а це понад 2 тис. кубів піску, обладнані пірси, туалети, душові, альтанки, встановлена огорожа. Кожен день прибирають берег. На посту є два рятувальники і медпрацівник. Всі каналізаційні стоки, які текли в озеро, ми скинули в центральну каналізацію, тому зараз в озеро потрапляє вода тільки з джерел. Це 750 джерел, і озеро наповнюється не з річки Брюхівчанки, а тільки природнім способом. Озеро зариблене, щоб риба і чистила, і фільтрувала озеро, щоб воно не заростало водоростями. Постійно довозиться пісок, пляж кожен день чиститься і спушується. Ми торік, на жаль, не змогли запустити озеро, бо були не готові. Торік тут просто було порожньо, а тепер є ще одне місце, де можна офіційно, якісно відпочити”, – розповів комерційний директор озера ФОП “Савчук” (1-ше озеро) Андрій Завадський.
На інших водоймах (враховуючи річки та потічки), а їх у Львові є понад 122, купатися не можна! Це природні, декоративні, пожежні й технічні водойми та відстійники. “На жаль, в нас гинуть люди, як правило, на водних об’єктах, які не призначені для купання. Торік на непридатних для купання водоймах у Львові загинуло троє людей”, – наголосив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР Віктор Іваніцький. Окрім того, 24 львів’янина загинуло на водоймах поза межами міста, зокрема й у місцях не відведених для купання.
Зазначимо, що на всіх облікованих водних об’єктах адміністративних територій, які не підготовлені для масового відпочинку на воді, встановлюються попереджувальні щити із вказівниками про заборону купання та з інформацією про наявність забруднюючих речовин.
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР закликає мешканців бути обережними під час відпочинку і не нехтувати правилами поведінки на воді.
“Проблема в тому, що є люди, які свідомо порушують заборони, ловлячи рибу та купаючись у водоймах, які не є для цього призначені. Безперечно, ведеться періодичне патрулювання території водних об’єктів поліцією і працівниками ЛКП, але без розуміння людей вони не матимуть потрібного результату. Проте варто й відзначити, що в останні роки відношення людей суттєво змінилося в кращу сторону. Є ініціативні групи мешканців, які самі вивішують наліпки і плакати із забороною купання, фотографують порушників, окультурюють і прибирають засмічені території біля водних об’єктів. Серед таких прикладів – озеро на вул. Замарстинівській”, – наголошує начальник відділу захисту населення та територій управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР Євген Басан.
У разі виникнення надзвичайних ситуацій та подій на водоймах, необхідно невідкладно повідомляти чергового ГУ ДСНС у Львівській області за тел. 101, Центральної рятувально-водолазної служби Товрятводу України у Львівській області за тел. 097-017-00-20.
Нагадаємо, у 2016 році відпочинок “на воді” був дозволений лише на одній базі відпочинку – “Винниківське озеро” ТзОВ “Краківський ринок”. Орендарі водних об’єктів  ТзОВ “Колиба” та ФОП “Савчук” у смт Брюховичі не змогли своєчасно завершити реконструкції пляжів і підготувати їх до літнього сезону відпочинку містян.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8198 / 1.58MB / SQL:{query_count}