Обіцянки-цяцянки, а батькам морока…

До двох дитячих лікарень Львова не курсує жоден автобус. “Пошта” дізналася, чи варто сподіватися якісного транспортного сполучення і коли саме

фото: архів, Олег Огородник
У місті працюють три великі дитячі лікарні, які щодня обслуговують сотні маленьких пацієнтів не тільки зі Львова та області, але й з інших регіонів України. Та батьки нарікають, що добиратися до них дуже складно. Наприклад, до міської дитячої клінічної лікарні (вул. П. Орлика, 4) та до обласної дитячої клінічної лікарні “ОХМАТДИТ”  (вул. Лисенка, 31) не їде жоден автобус (!), а поблизу Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру (вул. Дністерська, 27) проїжджає тільки один міський автобус.
Тож батькам з маленькими дітьми доводиться їхати з кількома пересадками, а потім ще йти пішки, несучи малюка на руках, бо навіть візочок не завжди є можливість узяти зі собою (у невеликі автобуси він не поміщається). Тим, у кого є своє авто, здавалося, простіше, але не біля всіх лікарень є місця паркування.

Ні проїхати, ні пройти!

 “До дитячої лікарні, що на вулиці Пилипа Орлика, їздимо часто, бо маю двох малих дітей, які, на жаль, часто хворіють, – каже співрозмовниця “Пошти” Оксана. – Ми живемо в зовсім іншому районі міста, тож доводиться добиратися автобусами, а від зупинки  “Балатон” іти пішки. Підніматися дорогою з двома дітками непросто, а якщо вони ще й хворі чи погано почуваються, тим паче”.
Нелегко й тим батькам, що мають можливість приїхати до лікарні власним транспортом. “Якщо чоловік має можливість підвезти нас на машині, то стараємося приїхати до 09.00, бо пізніше знайти місце, де можна припаркувати автівку, майже нереально. Та й проїхати вузькими вуличками, де припарковано багато машин, також непросто. Крім того, на початку вулиці Пилипа Орлика є ринок, який також утруднює проїзд”, – нарікає ще одна співрозмовниця “Пошти” Наталка.
Як важко добиратися до дитячої лікарні, знає і мама, і водночас депутат Львівської міськради Ольга Посипанко.
“Проблему доїзду до лікарні відчула на собі, коли впродовж кількох місяців їздила з дитиною на прийом до лікаря та на процедури. Тож бачила те, що там відбувається, – розповідає вона “Пошті”. – Перша проблема – паркування. Є вулиця, яка працює фактично в режимі одностороннього руху, адже там припарковані машини батьків, які привозять дітей до лікарні, і мабуть, медперсоналу. Через це карети “швидкої” іноді не можуть проїхати до приймального відділення. А це можуть бути і реанімаційні, які везуть маленьких дітей! Аби хоч якось вирішити проблему, вважаю, потрібно розширити прилеглу територію, наприклад, використати газон, який є поруч. Думаю, це питання можуть вирішити або Шевченківська райадміністрація, або департамент житлового господарства міста”.
Зі слів Ольги Посипанко, друга проблема – це курсування маршрутних автобусів. “Оскільки жоден автобус біля лікарні не проїжджає, доводиться з дітьми йти від зупинок, що на вулиці Миколайчука чи Мазепи. З більшими діт­ками це ще не так складно, а ось із немовлятами на руках дуже важко, – веде далі жінка. – Мені особисто доводиться добиратися двома автобусами, а візочок в жоден не візьмеш, оскільки він там не поміститься. Тож мушу викликати таксі, що не дуже дешево”.
А ще Ольга Посипанко наголошує на тому, що нелегко добиратися й самим працівникам лікарні. До речі, вона вже подала депутатське звернення Сергієві Бабаку, заступникові міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства, в якому докладно описала ситуацію, і сподівається, що все-таки вдасться полегшити матерям добирання до лікарень через організацію відповідного транспортного сполучення.
“Наразі подала депутатське звернення. Тепер чекаю відповіді. Певна: вирішувати цю проблему треба, тож будемо працювати. Важливо, аби там курсували низькопідлогові автобуси, щоби мами з візочками могли без проблем у них зайти”, – зазначає депутат.

А віз і досі там…

Старався вирішити проблему з транспортним сполученням і Дмитро Квіт, головний лікар міської дитячої клінічної лікарні Львова.
“Цю проблему намагаємося вирішити вже років десять! Упродовж деякого часу працював маршрут, який пролягав по колу – від лікарні швидкої допомоги, біля дитячої лікарні до вулиці Мазепи. Але перевізники відмовилися там працювати, мовляв, для них це нерентабельно. Тож маємо те, що маємо, – каже він. – Рік тому ми знову звернулися до управління транспорту і зв’язку міста. Нам обіцяли, що включать цей маршрут до умов якогось тендера, але поки що ніхто не зголосився…”
На думку головного лікаря, аби вирішити проблему з паркуванням приватного транспорту, треба зробити на вул. П. Орлика платну стоянку. “Потрібно виділити кошти і облаштувати парковку вулицею вниз. Там все одно машини понищили газони. А заїзд на територію охорона все ж таки більш-менш контролює”, – додає Дмитро Квіт.
Та, як повідомив “Пош­ту” Олег Партика, в. о. начальника управління транспорту Львівської міськради, наразі батькам сподіватися на покращення транспортного зв’язку з дитячою лікарнею, що на вул. П. Орлика, та з ОХМАТДИТом не варто…
“До дитячої лікарні “ОХМАТДИТ” якийсь час курсував автобус, проте перевозив він одну-дві людини. Були значні фінансові збитки, тому від цього маршруту довелося відмовитися, – заявив він. – А що стосується лікарні на Пилипа Орлика, то там дуже вузька вулиця, і автобусам, тим паче великим, важко проїхати. В планах реконструкція вулиці Мазепи. Якщо вдасться вирішити питання заїзду на Орлика, то, можливо, буде реально запустити автобуси. Але наразі ці питання не обговорюються”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9103 / 1.58MB / SQL:{query_count}