Не Львовом єдиним

У 2017 році Львівська міськрада інвестує майже 50 мільйонів гривень у розвиток Винників, Брюховичів і Рудного. “Пошта” довідалась, на що витратять кошти і які зміни чекають на ці населені пункти

фото: galinfo.com.ua
У межах Комплексної програми підтримки соціальної сфери та інфраструктури територіальних громад Рудного і Брюховичів, а також містечка Винники  на 2016 – 2020 роки у 2017 році на ці населені пункти передбачили понад 48 млн грн. 
Отож, для розвитку Рудного виділили 17,9 млн грн. Тут проведуть капітальний ремонт приміщень під створення амбулаторії сімейної медицини на вул. Шевченка, 64.
На це витратять 5,5 млн грн. Також виготовлять проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт системи вентиляції у СЗШ №74, що на вул. Огієнка, 9, та приміщення ЦНАПу. Окрім цього, передбачене будівництво напірно-самотічних каналізаційних колекторів. Виділять 1,9 млн грн на будівництво школи.
Для Брюховичів з міського бюджету виділили 3,2 млн грн. За ці гроші виготовлять проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт приміщення, що служитиме мешканцям як центр надання адміністративних послуг. Окрім цього, в 2017 році закінчать будівництво велосипедної доріжки від вул. Варшавська до смт Брюховичі.
Найбільше – 26,959 млн грн – передбачили в бюджеті розвитку Львова на Винники. Реконструкція каналізаційно-насосних станцій у цьому містечку обійдеться Львову в 13,5 тис. грн. На реконструкцію зовнішнього освітлення передбачили 4 тис. грн. Окрім цього, в 2017 році у Львівській міськраді облаштують велосипедну доріжку від вул. І. Вільде до Винників.
“Ці населені пункти мають чимало питань, що потребують вирішення, – зазначив “Пошті” Юрій Кужелюк, депутат Львівської міськради, член комісії фінансів та планування бюджету. – У Рудному є проблема з каналізуванням, будівництвом нового корпусу школи і ремонтом наявного. У Винниках потрібно щонайшвидше збудувати каналізаційний колектор, модернізувати каналізаційно-насосну станцію. В Брюховичах основ­не питання – будівництво школи”. 
Депутат міськради додав, що згадані населені пункти хоч і мають свої місцеві органи самоврядування, свій бюджет, утім без підтримки Львова їх розвиток значно загальмувався б.
“Брюховичі, Рудне та Винники – частина міста, тож Львів, як турботливий батько, має допомагати цим містечкам!” – наголосив Юрій Кужелюк.

фото: ЛМР

Допомогти громадам – обов’язок міста

Згідно з генеральним планом Львова, Рудне, Вин­ники та Брюховичі вже майже тридцять років є такою ж частиною міста, як і будь-які інші його мікрорайони. Понад те, в межах згаданих населених пунктів діють місцеві органи самоврядування – міська або селищні ради. Втім, відповідно до Бюджетного кодексу України, всі видатки на освіту, охорону здоров’я, культуру та інфраструктуру в їх межах повинні здійснюватися коштом бюджету Львова.
Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку наголосив, що, згідно з програмою підтримки згаданих громад, основний акцент робиться саме на доступності всіх послуг для жителів Рудного, Винників та Брюховичів.
“Візьмемо, до прикладу, будівництво ЦНАПу чи поліклініки. Мешканці населених пунктів не повинні витрачати декілька годин свого часу, щоб доїхати у центр Львова чи якийсь спальний район для отримання довідки. Такі інфраструктурні рішення дозволять розумніше використовувати час, отримуючи всі необхідні послуги на місці”, – зазначив він.
Окрім цього, значний акцент роблять і на культурний розвиток населених пунктів. “Також передбачене будівництво культурних центрів, зокрема медіатек. Якщо в містечку з населенням 10 чи 20 тисяч осіб немає ніякого осередку культури, то, зрозуміло, молодь шукатиме собі якесь інше дозвілля, не завжди спрямоване на розвиток”, – резюмував Андрій Москаленко.
Богдана Зубрицька, депутат Львівської міськради, мешканка смт Брюховичі, розповіла “Пошті”, які проекти є пріоритетними для виконання у селищі. “Найважливіше – це нова і сучасна школа, на яку люди чекають майже двадцять років. Зараз уже майже збудований перший корпус із трьох. Окрім цього, селищу потрібен ЦНАП, для молоді цікавою буде медіатека. Під ці проекти вже передбачили приміщення, зараз готують проектно-кошторисну документацію. Також активні містяни вже почали користуватися велосипедною доріжкою”, – каже вона. 

Пам’ятати і про райони Львова

В останні роки міська влада вклала значні кошти у розвиток центральної частини міста, а також мікрорайону Сихів. “Пошта” поцікавилася в Андрія Москаленка, розвиток яких мікрорайонів є в пріоритеті міськради.
“Дуже важливим зараз є розвиток Рясного. Цей район густонаселений, втім не можна залишати його в статусі спального. Для рясненців у 2017 році заплановані якісні інфраструктурні зміни, розвиток культури, соціальної та медичної сфер. Окрім того, передбачена низка “зелених” рішень для цього мікрорайону”, – розповів він.
Також заступник міського голови наголосив, що у Львові “немає більш чи менш важливого району”. “Місто – це повноцінний організм, кожна його частинка – те саме, що для людини рука чи нога… Ми ж не можемо дбати про себе по частинках? Так само і розвиток міста повинен відбуватися гармонійно і злагоджено”, – пояснив він.
Зі слів Андрія Москаленка, у змінах для кожного району міста основний акцент – на зручності надаваних послуг. “Мешканці хочуть, аби підвищився рівень якості та доступності послуг. Такі побажання насправді є вимогою сучасності. Безперечно, прямий обов’язок міста – гарантувати це мешканцям. До прикладу, важливо, щоб у міських новобудовах на перших поверхах розміщувалися ЦНАПи, поліклініки чи медіатеки. Все необхідне має бути поряд”, – підсумував заступник міського голови.

Комплексна програма підтримки соціальної сфери та інфраструктури громад м. Винники та смт Рудне і Брюховичі почала діяти в липні 2016 року. Розрахована вона на 2016 – 2020 роки.
Метою цієї програми є соціально-економічний та культурний розвиток територіальних громад міста Винники і селищ Рудне та Брюховичі. Її виконання дасть змогу забезпечити ці громади якісними адміністративними, медичними, житлово-комунальними, транспортними послугами, належним рівнем благоустрою населених пунктів, освітянським та культурним розвитком, сприяти залученню інвестицій, розвитку рекреації тощо.
Йдеться, зокрема, про необхідність проведення в цих населених пунктах наступних змін, повідомляє прес-служба Львівської міськради:
Винники: капремонт у школах №20 та “Берегиня” і добудова частини будівлі школи №47; реконструкція Народного дому, клубу “Дозвілля” та дитячої бібліотеки; будівництво автостанції у Винниках; каналізування; реконструкція вуличного освітлення та капремонт доріг; створення ЦНАПу тощо;
Рудне: збільшення обсягу питної води, яку з 2009 довозять до селища зі Львова; каналізування; будівництво водопроводу та каналізаційних колекторів, реконструкція мереж водопостачання; капремонт мереж зовнішнього освітлення та доріг у селищі, завершення будівництва амбулаторії та добудова нового корпусу школи №74; відкриття ЦНАПу тощо;
Брюховичі: розширення школи №41 та ДНЗ №143; каналізування; капремонт дороги між селищем та Львовом із будівництвом велодоріжки та освітленням, ремонт дорожнього покриття центральних вулиць; реконструкція бібліотеки та музичної школи; проведення водопровідних мереж та будівництво каналізації для забезпечення поліклініки водопостачанням та водовідведенням тощо.

Ольга Посипанко, депутат Львівської міськради, автор Комплексної програми підтримки соціальної сфери та інфраструктури територіальних громад Винників, Рудного та Брюховичів на 2016-2020 роки:
– Вважаю, що вже зробили перший і дуже важливий крок у напрямку співпраці з громадами Рудного, Винників і Брюховичів. Мета цієї програми – показати та вирішити проблеми цих населених пунктів, розробити для них інфраструктурні та соціальні проекти. Вже другий рік поспіль залучаємо значні кошти для реалізації цієї програми. Для Рудного вдалось облаштувати каналізування та водопостачання, що є базовими речами для життєдіяльності наших мешканців. Окрім цього, селищу міського типу потрібна нова амбулаторія, відремонтована школа, центр надання адміністративних послуг. У Винниках також важливо зараз забезпечити мешканців якісним каналізуванням. У Брюховичах станом на 1 березня вже завершують будівництво велодоріжки. Також зараз активно будують школу, на яку мешканці чекали роками. Самостійно збудувати школу громада селища не в змозі, це потребує значних коштів – куди більших, ніж бюджет селища. Те, що хтось живе у Винниках чи Рудному, не означає, що мешканець отримуватиме менш якісні послуги, ніж львів’янин. Якщо є хороша амбулаторія у Львові, то чому така сама амбулаторія не може бути в Рудному? Чи учні в Брюховичах не можуть навчатися у такій же сучасній школі, у якій вчаться львівські школярі? Мешканці цих населених пунктів – також львів’яни, які, працюючи на роботі у Львові, наповнюють бюджет міста. Тож вони мають право на рівнозначні за якістю послуги. Якісне виконання програми неможливе без співпраці міської та місцевих рад. Якщо місто, умовно кажучи, дає десять гривень, то громада мала б додати від себе ще хоча б одну гривню. Окрім цього, важливим фактором є активність самих громад та їх співпраця з місцевими радами. Також вкрай потрібним є дофінансування проектів спонсорськими коштами. Це допоможе швидше виконати всі пункти програми і розробити плани наступних проектів у населених пунктах. Звісно, найважливішим показником ефективності цієї програми буде співпраця між містом і населеними пунктами. Якщо міськрада вкладає кошти у розвиток селищ, то розраховує і на “зворотну дію” таких кроків. Грубо кажучи, громади не повинні чекати, поки Львів зробить усе для них. Місцеві органи також повинні працювати над наповненням бюджету (і міського, і свого), прозоро на аукціонах продавати землі, скеровувати кошти на ремонт доріг населених пунктів. Як мешканка Рудного, вже зараз бачу результати виконання програми. У селищі вже будують систему водопостачання та каналізування. У школі вже закінчили всі ремонтні роботи – готовий спортзал, оновлені санвузли. Цього року розпочнемо ремонтні роботи у місцевій амбулаторії.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8002 / 1.64MB / SQL:{query_count}