Чи буде вдома світло?

Попри рішення уряду про введення надзвичайних заходів в енергетичній сфері, відключень у “Львівобленерго” поки не планують. Та містянам все ж радять економити електроенергію

Починаючи від учора, 17 лютого, в Україні почав діяти надзвичайний стан на ринку електричної енергії, на підставі розпорядження уряду від 15 лютого. Цей режим у країні введено тимчасово, і триватиме він впродовж місяця – до 17 березня 2017 року.
Рішенням Кабміну передбачені застосування графіків погодинного відключення електроенергії, а також регулярний техогляд енергоблоків атомних електростанцій у вихідні. Причиною введення надзвичайного стану став брак вугілля на теплових станціях в Об’єднаній енергетичній системі України, що призвело до дефіциту електричної потужності в години максимального навантаження.

Що дає надзвичайний стан?

Введення надзвичайного стану на ринку електроенергії дозволить “Укренерго”, в разі необхідності, у ручному режимі обмежувати виробництво електроенергії одними ТЕС і збільшувати іншими. Відключення електроенергії через дефіцит вугілля антрацитової групи можуть торкнутися семи областей, повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів.
За підсумками засідання антикризового штабу Харківській, Дніпропетровській, Київській, Чернігівській, Запорізькій, Сумській та Черкаській областям доручено провести штаби з надзвичайних і техногенних ситуацій. У цих регіонах ТЕС працюють саме на антрацитовій групі вугілля, яке до цього часу завозилося з територій Донецької і Луганської областей.
Експерти заявляють, що в Україні достатньо генерацій, аби “підстрахувати” ТЕС, які працюють на антрацитовому вугіллі
“Штаби цих областей  мають проаналізувати кризові ситуації, які можуть бути пов’язані з обмеженням енергопостачання, – зазначив віце-прем’єр Геннадій Зубко. – У першу чергу, щодо забезпечення населення енергопостачанням та теплом. Також розглянути роботу промислових підприємств, які працюють в безупинному режимі з точки зору добових графіків пікових навантажень”.
Втім, експерти скептично ставляться до заяв чиновників. Зокрема, заявляють вони, в Україні достатньо генерацій, аби “підстрахувати” ТЕС, які працюють на антрацитовому вугіллі.
“АЕС у нас повністю не завантажені. Два блоки стоять у резерві, бо є диспетчерські обмеження на об’єм енергосистеми. У нас перевиробництво електроенергії атомними станціями. Плюс відпало два гігавата, які Україна постачала на Крим, і все це можна використати”, – повідомила експерт з атомної енергетики Ольга Кошарна.
З її слів, через сніжну зиму українські гідроелектростанції здатні генерувати більші потужності, аби закрити “дірки” з антрацитовим вугіллям, передає DW Україна.

Чи вимикатимуть львів’янам світло?

Інформації про застосування “віялових” вимкнень світла на Львівщині поки немає. Про це 16 лютого повідомив головний диспетчер – начальник центральної диспетчерської служби ПАТ “Львівобленерго” Олег Халавка. 
“Наразі ми не маємо жодної офіційної інформації і не застосовуємо будь-яких графіків аварійних вимкнень або погодинних вимкнень. Ці графіки розроблені, затверджені й готові до застосування. Але окремого розпорядження від НЕК “Укренерго”, що їх потрібно готувати до роботи, ми не маємо”, – розповів Олег Халавка.    
Енергетики наголошують, що надзвичайна ситуація не означає автоматичного вимкнення електроенергії. Надзвичайні заходи спрямовані насамперед для збільшення обсягів виробництва електроенергії, оптимізації роботи електростанцій тощо, інформує прес-служба “Львівобленерго”. 
Якщо ж вимкнень уникнути не вдасться, ПАТ “Львівобленерго” повідомлятиме про них через засоби масової інформації та веб-сайт компанії. 
“Графіки аварійних вимкнень застосовуються у випадку аварійної ситуації. Вони можуть бути введені в дію за командою диспетчера НЕК “Укренерго” і мають бути виконані за 15 хвилин. Точного часу, на скільки вони будуть застосовані, немає. Також є ще графіки погодинних вимкнень. Про їх введення нас мають повідомити за три доби, а ми, в свою чергу, за добу повідомимо мешканців через засоби масової інформації і наш офіційний сайт”, – наголосив Олег Халавка.
Львівобленерго” рекомендує мешканцям із 08.00 до 10.00 та з 20.00 до 22.00 години обмежувати використання електроприладів
Ростислав Замлинський, перший заступник голови Львівської облдержадміністрації, додав, що на Львівщині до відключень готові.
“Зокрема було надано доручення для “Львіввугілля” вжити заходи для збільшення обсягів видобутку вугілля”, – наголосив він.
Зі слів першого заступника голови Львівської ОДА, у світлі останніх подій не забули й про соціально незахищені верстви населення.
“Департамент соціального захисту Львівської обласної держадміністрації та райдержадміністрації подбали насамперед про мобільні енергогенератори у пунктах обігріву”, – повідомив він. 
Ростислав Замлинський також додав, що необхідності готуватися до відключень світла поки немає і назвав причини введення надзвичайного стану для електроенергії “дещо заполітизованими”. 
“Є певні сили, зацікавлені в тому, щоб дестабілізувати ситуацію в Україні, які й здійснюють зараз блокування. Адже це вугілля видобувається на підконтрольних територіях, українськими компаніями, що справно сплачують податки у нашу казну”, – вважає перший заступник голови ЛОДА. 

джерело: slovoidilo.ua

Економія електроенергії – у пріоритеті

Енергетики звертаються до мешканців Львівщини із закликом зменшити об’єми використання електроенергії, зокрема – в години найбільшого споживання.
“Ми рекомендуємо мешканцям із 08.00 до 10.00 та з 20.00 до 22.00 обмежувати використання електроприладів, – зазначив “Пошті” Олександр Горгут, фахівець відділу корпоративних зв’язків ПАТ “Львівобленерго”. – Насамперед це стосується бойлерів, пральних машин та інших приладів, що споживають значну кількість електроенергії. Просимо містян по можливості користуватися такою технікою в інший час”.
Речник “Львівобленерго” наголосив, що “електросистема – один великий механізм, спільний для мешканців”. “Якщо кожен використовуватиме електроенергію хоча б трошки ощадливіше, загальний результат покращить теперішню ситуацію з постачанням світла”, – додав він.
Олександр Горгут також зазначив, що якщо відключення електроенергії будуть, то потреби в особливій підготовці до них немає.
“Кожен є господарем у себе вдома, тому до можливих відключень – буде це світло, тепло чи водопостачання – треба бути готовим незалежно від введень надзвичайного стану. У кожного вдома повинні бути чи портативний ліхтар, чи свічки, щоб на випадок короткотривалих відключень не залишитися у повній темряві”, – повідомив він.
Як запевнив речник ПАТ “Львівобленерго”, введення надзвичайного стану на ринку електроенергії на вплине на вартість надання послуг мешканцям.
“Починаючи з наступного місяця дійсно зміниться вартість постачання електроенергії. Втім, рішення про збільшення ціни ніяк не пов’язане з останніми подіями, воно заплановане і було прийняте ще у 2015 році”, – підсумував Олександр Горгут.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8461 / 1.6MB / SQL:{query_count}