Львів і ремонти-2017: щоб і пройти, і проїхати

“Пошта” довідалася, які вулиці та площі міста реконструюватимуть цього року і які новації застосовуватимуть при їх облаштуванні

фото: Олег Огородник (3)
Ось вже лютий на календарі, а скоро й весна прийде. І у Львові, з приходом тепла, активно візьмуться за ремонти міських шляхів. А ремонтувати є що! Адже деякі дороги вже роками чекають на обіцяний ремонт, і їх стан аж ніяк не личить культурному Львову. Тож всім цікаво, коли ж нарешті у нас будуть нормальні дороги?
У 2017-ому містянам обіцяють насамперед завершити вже існуючі проекти – наприклад, добудувати розворотне кільце на місці ринку “Санта-Барбара”, аби трамвай №8 отримав свою постійну кінцеву зупинку.
“Плануємо, що вже навесні ми завершимо усі роботи за проектом “Трамвай на Сихів”, – наголосив у розмові з “Поштою” директор ЛКП “Львівавтодор” Олег Береза.
У 2017-ому чиновники обіцяють завершити вже існуючі проекти, зокрема, добудувати розворотне кільце на місці ринку “Санта-Барбара”
Та коли і які саме дороги встигнуть відремонтувати вже у 2017-ому, а також,  чи будуть проекти, які доведеться відкласти “на потім”, у міськраді поки що точно не кажуть. Чому? Це буде точно відомо після внесення змін до бюджету розвитку-2017 Львова. Адже цього року коштами із бюджету розвитку (саме звідси беруть кошти на ремонти доріг), фінансуватимуть і будівництво сміттєпереробного комплексу. 
“Нам треба тримати в порядку ті дороги, які є. Фіналізуємо бюджет і будемо мати графік, що і коли будемо ремонтувати. По дорогах ми ще остаточне рішення не прийняли, бо грошей багато нема. Подивимось, як буде розвиватись ситуація із ТПВ, бо є питання коштів на цей проект”, – зауважив минулого тижня міський голова Андрій Садовий. 

Личаківський район: завершити почате

Вулицю Мечникова, реконструкцію якої розпочали ще у 2015 році, обіцяють відкрити вже навесні. Наразі закритою залишається лише ділянка від вул. Некрасова до вул. Личаківської, повідомив “Пошті” Олександр Одинець, в.о. начальника управління інженерного господарства департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради.
“Вул. Мечникова зараз готова майже на 100%. Залишається облаштувати системи дощових каналізацій, а також тротуари по правий бік вулиці, де якраз знаходяться житлові будинки і біля церкви Петра і Павла. Не можемо відкривати дорожній рух на вулиці без тротуарів, аби уникнути ДТП”, – розповів він.
Окрім уже згаданої вул. Меч­­­никова, цього року від­кри­ють для проїзду також і вул. Богданівську (відрі­зок від вул. Глинянський Тракт до вул. Золочівської). За­вер­шити її реконструкцію планують у першому півріччі 2017-го. Зараз на вул. Бог­­­данівській потрібно ще закінчити реконструкцію інже­нерних мереж та дорожнього покриття вулиці.
Як розповів Олександр Одинець, у міському бюджеті розвитку закладено кошти на реконструкцію вулиці Личаківської (ділянка від вул. Мечникова до вул. Пасічної з кільцем розвороту трамвая). Замовником робіт виступає ЛКП “Львівавтодор”.  
“Наразі знаходимося на стадії коригування проекту, оскільки виникла потреба запроектувати додаткові каналізаційні споруди. Той колектор, який знаходиться на вул. Мечникова, є повністю реконструйований. Тому, для належного його підключення, потрібна додаткова камера на перехресті вулиць Личаківська – Мечникова. Ближче до весни вже матимемо приблизні терміни початку робіт”, – зазначив чиновник.

Вулиця С. Бандери

Львівському вокзалу – нові “ворота”

Найменше ремонтних робіт вулиць у 2017-ому передбачено у Сихівському районі. Окрім остаточного завершення усіх робіт із прокладанням колії для трамваю, планують закінчити реконструкцію просп. Червоної Калини.
“Також деякі вулиці Сихівська райадміністрація ремонтуватиме власним коштом. Зараз їх перелік знаходиться на стадії формування”, – повідомив Олександр Одинець.
У 2016-ому львів’янам обіцяли нарешті відремонтувати площу Івана Франка, що знаходиться на перетині вулиць Івана Франка та Дмитра Вітовського. Як розповів “Пошті” Олександр Одинець, у бюджеті розвитку на 2017 рік поки що закладені лише кошти на проектування робіт.
“Проект реконструкції площі Франка складний, оскільки вона знаходиться на перетині багатьох інженерних мереж. Наприклад, електричні кабелі, які там розташовані, – далеко не в найкращому стані. Окрім цього, потрібно дослідити стан колектора, що на території площі”, – повідомив він.
Вартість реконструкції вулиці Шевченка може складати понад 150 мільйонів гривень
Олег Береза також зазначив, що на час проведення будь-яких робіт на пл. Франка у міськраді постараються зорганізувати дорожній рух так, аби уникнути заторів.
“Зокрема зробимо усе, аби не перекривати рух трамваїв якнайдовше. Плануємо, що повністю перекриємо рух на площі на якнайкоротший термін у період відпусток, тобто влітку”, – розповів він. 
Неодноразово містяни наголошували на жахливому стані площі Двірцевої, що перед головним залізничним вокзалом Львова. Мовляв, розбиті тротуари не найкращим чином знайомлять туристів із містом Лева. “Станом на сьогодні ми маємо готовий проект площі Двірцевої, втім він потребує певних змін, – повідомив Олександр Одинець. – Ми маємо проект і реконструкції вулиці Чернівецької, що з’єднує площу із вулицею Городоцькою, тож хочемо “синхронізувати” їх”. 

“Вулиця для всіх”

Також у 2017-ому році у міськраді планують розпочати ремонтні роботи на вул. Степана Бандери. Зі слів Олександра Одинця, зараз проект вулиці перебуває на стадії розробки.
“Вулиця Бандери проектується у співпраці із німецьким товариством GIZ. Її проект розробляється за системою “Вулиця для всіх”, тому проводимо багато громадських слухань”, – повідомив він.
Зараз готують проект вулиці, що з’єднала б мікрорайони Рясне і Левандівка
Ще одне “слабке місце” у переліку львівських доріг – вулиця Шевченка. Тут чиновник наголосив, що зараз вона також проектується – у співпраці з громадськими організаціями, активістами, а також із фахівцями у сфері урбаністики. 
“Зараз ця вулиця перебуває у жахливому стані, тож її ремонт обійдеться у значні кошти. За попередніми розрахунками від 2013 року, вартість реконструкції вулиці Шевченка може складати понад 150 мільйонів гривень. Навряд чи ми зможемо знайти такі ресурси у бюджеті розвитку, тому подаємо пропозиції на фінансування робіт коштом Європейського інвестиційного банку”, – повідомив Олександр Одинець.
Чиновник зазначив, що приблизні терміни виконання робіт будуть відомі у другій половині 2017-го.
“Поки невідомо, чи встигнемо розпочати реконструкцію вулиці Шевченка цього року, та дуже на це сподіваємося. Цей проект буде великий за обсягом виконання, тож вулицю ремонтуватимемо по частинах, аби уникнути значних заторів”, – додав Олександр Одинець.  
Як повідомив “Пошті” Олег Шмід, депутат Львівської міськради, секретар комісії інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики, також цього року у міськраді планують підготувати декілька проектів на будівництво нових доріг.
“Зараз ми готуємо проект вулиці, що з’єднала б мікрорайони Рясне і Левандівка. Також потрібно підготувати проект будівництва кільця на перетині вулиць Наукова – Стрийська – Хуторівка”, – наголосив він.

Вулиця Т. Шевченка

Найбільше робіт – у Шевченківському районі

Йдеться про вулиці Замарстинівську, Хмельницького, Мазепи, Грінченка та інші.
“У нашому пріоритеті – дороги, які перебувають у поганому стані і потребують термінового ремонту. Такою є вулиця Гайдамацька, де ремонту потребують асфальтне покриття і підземні мережі”, – повідомив Олександр Одинець.
Зі слів Олега Берези, цього року запланований ремонт вул. Замарстинівської на ділянці від вул. Ли­пинсь­кого до вул. Гайдамацької. “Плануємо робити капітальний ремонт, заміну комунікацій, мереж”, – зазначив він. 
“Також хотілося б цього року відремонтувати вулицю Богдана Хмельницького, аби асфальтова частина гармонізувала із вже відремонтованим відрізком. Важливо реконструювати колії трамваю №4”, – додав чиновник. 
Окрім того, у Шев­ченківському районі у 2017-ому завершать будівництво трьох велодоріжок. 
“Мова йде про велодоріжки від вулиці Варшавської до смт Брюховичі, в мікрорайоні Рясне-1 та на проспекті Чорновола”, – повідомив Олександр Одинець. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8378 / 1.62MB / SQL:{query_count}