“Зробимо Львів кращим”: 85 заявок

У міськраді підрахували кількість поданих ініціатив на конкурс соціально-культурних проектів

Впродовж останніх декількох років громада міста мала чимало можливостей змінити Львів на краще. Зокрема, вже давно у міськраді проводяться громадські слухання стосовно ухвал і законопроектів, а за допомогою системи електронних петицій львів’яни можуть самостійно ініціювати ті чи інші зміни, чи то підтримати ідеї інших.
2016-ий став першим роком, коли у місті Лева почала діяти ініціатива “Громадський бюджет”. Нагадаємо, впродовж вересня містяни мали можливість подати свої проекти на покращення інфраструктури міста. Загалом участь у конкурсі взяли 265 проектів, із них 163 – малих (вуличного, квартального, районного значення) проектів та 102 – великих (міжрайонного загальноміського значення). Свої голоси за найкращі проекти віддали понад 23 тис. львів’ян.
Ще один конкурс, який проводиться не вперше і вже встиг завоювати популярність серед містян – “Зробимо Львів кращим”. Свої заявки на втілення у 2017 році ідей громадські та інші неприбуткові організації міста, крім релігійних та політичних, могли подавати протягом 1-25 грудня цього року.

Найбільший акцент на культуру

Мета конкурсу соціаль­но-культурних проектів “Зробимо Львів кращим” – підтримати ідеї міських організацій для розвитку нашого міста та надати матеріально-фінансову підтримку для їх реалізації. Його переможці вже наступного року отримають від 20 до 100 тисяч гривень на втілення своїх ідей. Як розповів “Пошті” Орест Файфурка, начальник відділу громадського партнерства управління “Секретаріат ради” Львівської міськради, участь у конкурсі візьме понад 80 проектів.
“Всього було подано 85 проектів. Містяни, вочевидь, відкладали реєстрацію до останнього, тож в останню годину подали 21 проект. Із них дев’ять ми отримали в останні 10 хвилин”, – зазначив він. 
Також Орест Файфурка додав, що сім проектів містяни подали пізніше зазначеного терміну, 26 грудня.
“Можливо львів’яни реєстрували свої заявки в останній момент, тому що робити це за допомогою електронної форми дуже зручно, можна швидко заповнити всі форми і здати о 23.59. Дехто взагалі вирішив подати свої заявки ще пізніше. Це неправильно, швидше за все такі проекти будуть відхилені”, – наголосив начальник відділу громадського партнерства управління “Секретаріат ради”.
Нагадаємо, свої проекти можна було подавати за такими напрямками: культура, туризм, освіта, соціальний захист, розвиток громадянського суспільства, інформаційні технології та інновації. Пріоритетними обрали культурний, туристичний, освітній та інноваційний напрямки, на їх реалізацію з бюджету виділили відповідно 700, 120 і 300 тисяч гривень. Орест Файфурка розповів, що найбільшу кількість подали культурних проектів. 
“Цього року ми отримали 35 заявок, поданих у напрямку “культура”. Це не вперше ми отримуємо найбільшу кількість проектів у цій сфері – у місці чимало організацій, які працюють у культурному напрямку”, – зазначив він. 
Окрім культури, найбільшу кількість заявок отримали за напрямками “соціальний захист” (15), “освіта” (13) . Менше заявок подали у сферах розвитку громадянського суспільства (10) і туризму (7). Лише п’ять проектів подали у напрямку “інформаційні технології та інновації”.
Як повідомив “Пошті” Іван Коржов, в. о. начальника управління міжвідомчої координації департаменту розвитку ЛМР, цей напрямок уперше з’явився у межах конкурсу. 
“Звичайно, хотілося побачити трішки більшу кількість заявок у цій сфері. Та подані проекти є цікавими для громади міста, зокрема є ініціатива щодо навчання соціально незахищених верств населення цифрової грамотності”, – розповів він.  

Проектів менше ніж торік: чому?

Як уже зазначалося, конкурс “Зробимо Львів кращим” проводиться не вперше. Та якщо на реалізацію у 2016-ому участь взяли 103 проекти, то у 2017 році за можливість втілити поборються на два десятки менше заявок.
“Цього року ми змінили термін проведення конкурсу, – розповів Іван Коржов. – Можливо, це вплинуло на кількість заявок, адже проекти готуються не за один день, це тривалий процес. Мабуть, ті організації, які планували подати заявки знову у березні і не відслідковували інформацію про зміни в умовах конкурсу, не мали достатньо часу на хорошу підготовку проектів”, – зазначив він.
Орест Файфурка також додав, що ймовірною причиною нижчої активності громадських організацій міста у конкурсі є завершення календарного року.
“Цілком можливо, що містяни були менш активними тому, що зараз рік якраз добігає кінця. Також чимало організацій зайняті підготовкою до святкового періоду”, – розповів він.
“Ми сподіваємося, що кожного наступного року активність містян у таких ініціативах збільшуватиметься в рази, – додав Іван Коржов. – Скажу більше, я впевнений у цьому, адже громада нашого міста є дуже активною, містяни готові до співпраці і позитивних змін”, – наголосив в. о. начальника управління міжвідомчої координації департаменту розвитку Львівської міськради.
Юрій Лукашевський, в.о. начальника управління “Секретаріат ради” Львівської міськради:
– Конкурс “Зробимо Львів кращим” цього року змінив свій час проведення, адже раніше громадські організації могли реєструвати свої заявки навесні. Зараз ми вирішили перенести термін реєстрації проектів на грудень попереднього року, аби до початку 2017-го вже мати перелік ініціатив, з якими зможемо працювати. Як на мене, такі зміни цілком виправдані – правильно починати планувати новий рік ще у старому, а не проводити конкурс посеред поточного року. Підводячи підсумки, можна сказати, що на 2017 рік ми отримали меншу кількість проектів, аніж у 2016-ому. Можливо, це пов’язано і з тим, що змінили термін проведення конкурсу. Та вважаю, що інформація про ці зміни була достатньо поширеною – проводили прес-конференції, повідомлення про це публікували на наших офіційних сайтах, поширювали у ЗМІ. Також, імовірно, організації міста були менш активними тому, що зараз рік якраз добігає кінця. Цілком можливо, що хтось мав інші невідкладні справи, тож і не встиг доопрацювати свою ідею. Зараз, наприкінці року можна чітко побачити, наскільки громада міста стала активнішою. Конкурс соціально-культурних проектів “Зробимо Львів кращим” – це насамперед ініціатива організацій, які діють у місті. На проекти-переможці міськрада виділяє кошти, а їх втіленням займаються автори. Окрім цього, у 2016-ому ми запустили проект “Громадський бюджет”, який відразу завоював популярність серед містян. Безпосередньо громада ініціює якісь ідеї стосовно розвитку міста, і після голосування та оголошення переможців проектами займатимуться виконавчі органи міськради. Ще один нюанс: громадський бюджет – насамперед інфраструктурна ініціатива в місті, а конкурс “Зробимо Львів кращим” стосується соціально-культурних проектів. Ще одна новація у нашому місті – сервіс е-петицій. Коли люди бачать, що є певна проблема чи невирішене питання, вони можуть повідомити про це іншим, донісши цю інформацію і до влади у місті. Голосування показує, чи дійсно ця проблема є важливою і терміновою у вирішенні, спонукаючи міськраду до дій. Також повідомити про проблеми можна і на громадських слуханнях. Всі перераховані ініціативи – взаємодоповнюючі, вони створюють працюючий механізм залучення громади до роботи в органах місцевого самоврядування. Приємно визнати, що ця співпраця вже вийшла на якісно новий рівень, коли ми описали механізми і процедури ініціатив, які діють не просто на папері, а працюють на благо Львова. Тож людина, яка бачить ідею покращення свого міста, може знайти той інструмент, з допомогою якого цей задум перетвориться у реальність.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8251 / 1.61MB / SQL:{query_count}