“Не втратити кредит довіри від містян”

“Пошта” дізналася про особливості проведення конкурсу “Громадський бюджет-2016”, а також про майбутні проекти міськради завдяки яким громада зможе змінити місто на краще

фото: stepbystep-hdr.livejournal.com
У 2016-ому у Львові стартував новий проект “Громадський бюджет”, що передбачає прийом від львів’ян ідей, які реалізують за кошти бюджету розвитку міста вже у 2017 році. На втілення ідей у міськраді виділять понад 17 млн грн. Учора, 26 грудня, Львівська міськрада затвердила перелік проектів, які у 2017-ому вперше реалізують завдяки громадському бюджету, про що “Пошті” розповів Юрій Лукашевський, в.о. начальника управління “Секретаріат ради”.
“У міськраді, як і планували, вдалося затвердити на реалізацію у 2017 році 67 ідей львів’ян, із них 63 малі, і чотири – великі проекти. Всі проекти рівномірно розподілені за кількістю набраних голосів і по районах Львова”, – зазначив він.
Як писала “Пошта”, серед великих проектів (вартістю від 200 тис. грн до 3 млн грн) найбільшу кількість голосів набрали ті, що присвячені ремонту шкіл: облаштування огорожі території Львівської спеціалізованої школи №8 (873,1 тис. грн); утеплення стін, ремонт даху та облаштування внутрішнього фасаду школи №57 (913,7 тис. грн). Інші два великих проекти – вартістю понад 2,5 млн грн обидва – по відновленню та облаштуванню парків “Замарстинівський” та “700-річчя Львова”.
Автори проектів на громадський бюджет матимуть безпосередню можливість слідкувати за втіленням своїх ідей на вулицях міста
На малі проекти (вартістю від 20 до 200 тис. грн) виділено загалом 60% обсягу громадського бюджету, які рівномірно розподілили по районах міста (10% загального обсягу громадського бюджету на кожен район). Найбільше містяни проголосували за нанесення розмітки на велодоріжках, облаштування дитячих та спортивних майданчиків, придбання обладнання для дитячої реанімації міської лікарні, облаштування кімнати матері і дитини у Парку культури тощо.

Як реалізовуватимуть проекти

У міськраді “Пошті” розповіли про терміни й особливості втілення проектів, поданих у 2016 році на громадський бюджет. 
“Сума, виділена на громадський бюджет із міського бюджету розвитку, складає понад 17,5 млн грн. Протягом січня наступного року розпорядники та автори проектів мають напрацювати низку документів, серед яких – повний перелік робіт у межах кошторису, календарний графік виконання робіт. Також вочевидь потрібно буде підготувати проектно-кошторисну документацію деяких проектів. Також визначатимемо, коли у 2017-ому, зважаючи на погодні умови, буде доцільніше реалізувати той чи інший проект”, – розповів Юрій Лукашевський. 
Згідно з ухвалою сесії Львівської міськради, розпорядники коштів – департаменти ЛМР і районні адміністрації – повинні визначити відповідальних за реалізацію кожного проекту, забезпечити створення робочих груп для реалізації великих із них, а також, спільно з авторами, скласти перелік передбачених робіт і закупівель та календарний план втілення ідей у життя. В.о. начальника управління “Секретаріат ради” також наголосив, що автори проектів матимуть безпосередню можливість слідкувати за втіленням своїх ініціатив на вулицях міста.
Наступного року пропонується розширити межі проекту “Громадський бюджет”, дозволивши мешканцям Рудного, Винників, Брюховичів також подавати власні заявки
“Насамперед автори повинні узгодити перелік робіт, адже проекти описувалися не завжди достатньо детально. Також із містянами будуть обговорювати період проведення робіт, аби вони могли відслідковувати якість і вчасність їх виконання”, – повідомив він.
Нагадаємо, загалом містяни подали 265 проектів (до конкурсу допустили 239) на суму 140 880 000 грн. З них 163 – малих (вуличного, квартального, районного значення) проектів та 102 – великих (міжрайонного загальноміського значення). Найбільша кількість заявок у молодіжній сфері – 70. Свої голоси за найкращі проекти віддали понад 23 тис. львів’ян. Звіти про реалізацію проектів повинні розміщувати на офіційному сайті громадського бюджету Львова впродовж місяця опісля. 
“Як показало голосування, проект “Громадський бюджет” став популярним у нашому місті. Понад 27 тисяч голосів – це один із найкращих показників в Україні загалом. Зокрема, приємно вразила кількість голосів через систему BankID (понад 18 тисяч, – “Пошта”)”, – розповів в.о. начальника управління “Секретаріат pади”. 

Проект “Громадський бюджет – 2017”

Після вдалого запуску проекту цього року, на 2017-ий у міськраді прогнозують його велику популярність серед містян. Зокрема, Юрій Лукашевський назвав громадський бюджет “чудовим механізмом участі львів’ян у місцевому самоврядуванні”. Також він додав, що наступного року проект дещо зміниться.
“У 2017 році проект “Громадський бюджет” буде дещо доопрацьований, зокрема ми пропонуємо наступного року розширити його межі, дозволити мешканцям Рудного, Винників, Брюховичів також подавати власні заявки”, – розповів в.о. начальника управління “Секретаріат pади”.
До слова, під час обговорення громадського бюджету на наступний рік автори проектів акцентували на необхідності проведення ширшої інформаційної кампанії як на етапах подачі заявок і голосування, так і під час реалізації ідей. Також, на жаль, наступного року сума, виділена на громадський бюджет, зменшиться, зазначив Юрій Лукашевський.
“Держава суттєво урізала нам кошти на бюджет розвитку у 2017-ому. Якщо у 2016 році ми мали 1,6 млрд грн, з яких могли “зарезервувати” приблизно 1%, тобто 16 мільйонів на громадський бюджет, то наступного року бюджет розвитку складатиме лише близько 1 млрд. Відповідно, на проект ми зможемо передбачити лише 10-12 млн грн”, – повідомив він.

Містяни, будьте активніші!

Також під час сесії міськ­рада затвердила Програму популяризації громадського бюджету Львова та інших механізмів участі мешканців у місцевому самоврядуванні на 2017-2020 роки.
Метою програми є налагодження інформування львів’ян про можливість брати участь у місцевому самоврядуванні, зокрема – у громадському бюджеті, конкурсі соціокультурних проектів “Зробимо Львів кращим”, громадських слуханнях, е-петиціях тощо, повідомляє прес-служба міськради.
На громадський бюджет у 2017-ому зможуть передбачити лише 10-12 млн грн
У міськраді сподіваються, що якісне інформування містян допоможе у створенні ефективного механізму участі мешканців Львова в місцевому самоврядуванні та бюджетному процесі, широкому залученні мешканців до процесу прийняття рішень на місцевому рівні, сформувати довіру громадян до місцевої влади.
Також ця програма сприятиме підвищенню прозорості та відкритості діяльності органів місцевого самоврядування і виявленню та вирішенню локальних проблем, які найбільше хвилюють жителів міста Лева. Передбачається, що втілюватимуть її за допомогою інформаційної продукції, розміщення відповідної соціальної реклами для ефективного інформування, проведення навчання з написання проектів тощо.
Юрій Лукашевський зазначив “Пошті”, що найкращою промоцією і закликом для львів’ян до участі у проектах, створених міськ­радою, є вчасне і якісне виконання вже наявних, зокрема – заявок на громадський бюджет.
“Однозначно, для нас реалізувати цьогорічні проекти, зокрема в межах громадського бюджету – одне з найпріоритетніших завдань у 2017-ому. Також для нас це і виклик, щоб втілити кожну ідею якісно, не втратити кредит довіри від містян”, – підсумував Юрій Лукашевський.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8531 / 1.6MB / SQL:{query_count}