У чому перевага мережевих продуктових магазинів, або Принципи закупівель для господинь, які турбуються не лише про ціну, а й про якість товарів

Напередодні новорічних та різдвяних свят більшість галичан зайняті плануванням святкового застілля

Напередодні новорічних та різдвяних свят більшість галичан зайняті плануванням святкового застілля. Господині розмірковують не лише над тим, що приготувати, але й над тим, як придбати продукти не лише доступні за ціною, а якісні. Експерти радять звертатися до великих мережевих магазинів, адже вони дійсно гарантують безпеку та походження товарів. Як саме їм це вдається, ми розпитали в керівника відділу контролю якості продукції ТОВ “АТБ-маркет” Рити Печериці. І ось які секрети нам вдалося дізнатися.
“Великі мережі мають більше можливостей гарантувати якість. Тому що це ціла система – від взаємодії з виробниками до власних розподільчих центрів, транспорту із необхідним температурним устаткуванням, власними відділами якості тощо”, – каже наша співрозмовниця. Проте найцікавіше, що контроль відбувається ще до того, як товар розглядатимуть як потенційну позицію на поличці магазину. Тобто не кожен виробник взагалі має шанс потрапити до торгової мережі. Щоб це зробити, треба пройти ретельну перевірку. Спочатку розглядають зразки продукції, нормативні та дозвільні документи, проводять дегустації, а також лабораторні випробування. “Лише якщо всі етапи успішно пройдені, тільки після цього укладаємо договір з виробником. Причому обов’язково вказуємо, що регулярно контролюватимемо продукцію”, – каже Рита Печериця.
І ось це “контролюватимемо” – не просто попередження. Адже в АТБ щомісяця на лабораторні дослідження просто з полиць забирають 350 зразків продукції. Також для такого контролю зразки продукції відбирають на шляху товару від виробника до полички магазину. 
Все це стосується лише планових перевірок, проте є ще й непланові. “Наша мережа чітко стежить за побажаннями та зауваженнями покупців. Якщо на якийсь товар у всіх наших магазинах (а це більше 800 торгових точок по всій країні) набирається більше двох скарг від клієнтів, ми ініціюємо позапланове дослідження”, – пояснює Рита Печериця. Під час перебування в лабораторії продукцію перевіряють за двома тисячами різноманітних показників. Причому для кожної групи товарів вони відрізняються. Тож не дивно, що для такої перевірки АТБ використовує як власну сучасну лабораторію в Дніпрі, так і незалежні інстанції у різних регіонах. “Є певні дослідження під певні показники, які може зробити тільки спеціалізована лабораторія. Приміром, вміст заборонених додатків, штучних барвників, трансжирів тощо”, – уточнює керівник відділу контролю якості продукції “АТБ-маркет”.
Дуже цікаво, що відбувається після таких досліджень. Кожного разу лабораторія надає свої висновки. Починає працювати система протоколів реагування мережі. Якщо порушення незначні, продукт стає об’єктом посиленої уваги: його частіше перевіряють, а виробникові спрямовують листа з вимогою виправити недоліки. “Бувають випадки, коли ми навіть виїжджаємо з власним аудитом безпосередньо на виробництво, де разом із постачальником товару вирішуємо проблему, що стала причиною невідповідностей”, – запевняє Рита Володимирівна. Зовсім інша річ, якщо відхилення серйозніші. В мережі АТБ застосовують строгі процедури: якщо результати лабораторних випробувань демонструють значні порушення, продукція не допускається до реалізації. У подальшому такому виробникові практично неможливо знову потрапити в поле зору компанії.
Така ретельна робота з перевірки якості на кожному етапі, яку мережа сповідує більше 20 років своєї історії, вже приносить бажані результати. “Працюючи із АТБ  впродовж кількох років, ми бачимо, що тенденція виявлення забракованої продукції зменшується. Це свідчить про те, що дійсно проводиться робота із постачальниками та виробниками, які розуміють, що їх продукція підлягатиме лабораторному контролю. Тому вони змушені тримати марку щодо якості продукції”, – зауважує Людмила Кармазіна, директор випробувальної лабораторії “Дніпропродпромтест”, з якою співпрацює компанія “АТБ-маркет”.
Такий ретельний підхід до питань забезпечення якості продукції можуть собі дозволити, безумовно, тільки лідери ринку. Бо продавець на базарі чи невеличкий гастроном біля дому таких потужних можливостей не має, адже йдеться про власних експертів, залучені лабораторії, прямі контракти з виробниками тощо. Розгалужена національна мережа – це підприємство зі складами, транспортом, відповідними департаментами та підрозділами, що здійснюють внутрішній аудит якості товарів на всіх рівнях. Вони дуже цінують довіру клієнтів та власну репутацію. У такому маркеті можна бути впевненим у продукції. Чи не цього хоче кожна господиня, плануючи святкове застілля?
Тож бажаємо читачам здійснювати покупки до новорічного чи різдвяного столу за доступними цінами та з упевненістю в якості товарів. Нехай свята будуть сповнені лише приємних спогадів!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9999 / 1.57MB / SQL:{query_count}