Замість “зависань” у інтернеті – мультифункціональні майданчики

У бюджеті розвитку Львова передбачено кошти – чотири мільйони гривень – на облаштування мультифункціональних майданчиків для ігрових видів спорту

Вже цього року перші чотири школи зможуть похвалитися тим, що їхні учні мають можливість проводити вільний час не з телефоном, а з м’ячем у руках.

Майданчики – зі спеціальним покриттям

Нові ігрові майданчики будуть облаштовані насамперед для командних видів спорту – футболу, баскетболу, гандболу, великого тенісу тощо. Про це “Пошту” повідомила Юлія Хомчин, депутат Львівської міськ­ради фракції “Самопоміч”, секретар комісії молодіжної політики, культури та фізичної культури. Спільно зі своїми колегами із фракції та профільною комісією вона ініціювала цей проект.
“Ми, як комісія культури, молодіжної політики і спорту, з усвідомленням того, наскільки важливий гармонійний фізичний розвиток дітей, зініціювали в цьому році виділення додаткових коштів на облаштування у Львові спортивних майданчиків для ігрових видів спорту. Вони будуть зроблені зі спеціальним пластиковим покриттям, їх облаштують тактильними плитами для поверхонь”, – розповіла вона.
Співрозмовник наголосила, що нові майданчики облаштують для шкіл із різних районів міста.
“З’являться вони у школах №67 на Левандівці, №98 на вул. Трильовського, 12, №44 на вул. Ярослава Пстрака, 1 та у гімназії “Оріяна”, що на Сихові, вул. Чукаріна, 3. На жаль, не всі школи мають достатню кількість території. Зараз готують покриття у школі №67, закінчують перевіряти території перед безпосереднім початком робіт. До кінця року всі майданчики мають бути здані”, – додала Юлія Хомчин. 

Наступного року – ще 20 майданчиків

Цього року з бюджету розвитку міста на ігрові майданчики вже виділили чотири мільйони гривень. Про це розповів “Пошті” Роман Федишин, депутат Львівської міськради, заступник голови комісії фінансів та планування бюджету.
“Приблизна вартість одного майданчика – 1,6 мільйона гривень. Для завершення робіт будуть виділені додаткові кошти, тоді ми вже зможемо назвати точну вартість кожного майданчика. Якщо вони “приживуться” у школах, наступного року міськрада зможе профінансувати облаштування ще 20 таких майданчиків”, – повідомив він. 
На жаль, не всі школи мають достатньо площі для будівництва нових ігрових майданчиків. Та Юлія Хомчин розповіла, що у планах міськради облаштовувати такі майданчики не лише у школах.
“Ми будемо ініціювати, щоб у наступному році з бюджету розвитку виділили кошти для будівництва таких майданчиків у інших школах, а також у дворах, де дозволятиме площа подвір’я. Таким чином діти матимуть можливість після школи також займатися своїми улюбленими видами спорту”, – зазначила вона.

Різноплановий розвиток дітей – на першому місці

Нові спортивні майданчики будуть розраховані насамперед на ігрові види спорту, що також учитиме дітей працювати в команді. Таким чином діти розвиватимуться не лише фізично, вони також вчитимуться працювати в команді.
“Насправді спортивна інфраструктура потребує значних комплексних змін. Якщо ми говоримо про фізкультуру, про промоцію здорового способу життя, про заняття спортом, то потрібно їх привчати до цього ще змалку. І звісно, важливим фактором є наявність відповідних умов для дітей, щоб вони могли виростати здоровими й активними, вміли працювати в команді”, – зазначила секретар комісії молодіжної політики, культури та фізичної культури.
За словами Романа Федишина, ці майданчики дадуть можливість дітям займатися ігровими видами спорту протягом майже цілого року і там буде достатньо місця для дітей будь-якого віку. 
“Ми розглядаємо школи як центри позакласної роботи, щоб діти могли і після уроків займатися своїми улюбленими видами спорту. Таким чином ми заберемо дітей з вулиць, відволічемо їх від віртуального світу на користь здорового способу життя. Ми сподіваємося на те, що вчителі фізкультури позитивно сприймуть появу таких майданчиків у школах і самі залучатимуться до роботи з дітьми позакласно”, – розповів  Роман Федишин.
Юлія Хомчин зазначила, що такі майданчики насамперед повинні стати хорошою альтернативою шкідливим звичкам і “зависань” у інтернеті.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8629 / 1.56MB / SQL:{query_count}