Разом змінюємо місто на краще

У Львові до 15 листопада триватиме голосування за проекти на громадський бюджет. “Пошта” дізналася, як і де можна віддати свій голос

фото: stepbystep-hdr.livejournal.com
Громадський бюджет – чудова можливість для містян самостійно ініціювати якісь зміни – це стосується парку, дитячого та спортивного майданчиків, освітлення, дитячих садочків, шкіл тощо. Не завжди виконавчі органи влади, депутати можуть побачити потребу, до прикладу, майданчика на тій чи іншій вулиці так, як це розуміють мешканці. 
Поява громадського бюджету дасть можливість людям більше спілкуватися на тему розвитку міста, усвідомлювати себе частиною громади, яка може змінювати Львів на краще, а не дбати лише про свою приватну власність (квартиру, машину), все інше називаючи нічийним.
Як писала “Пошта”, з 15 серпня по 15 вересня львів’яни мали можливість подати свої заявки на фінансування проектів з громадського бюджету Львова. Загалом містяни подали 265 проектів на загальну суму 140 мільйонів 880 тисяч гривень. З них 163 малих та 102 – великих. 
Місто Лева виявилося готовим довірити містянам найбільше коштів – 16 млн грн. Сума ця розподіляється на великі й малі проекти, відповідно до фінансування.
Малими називають проекти вуличного, квартального, районного значення, загальна вартість реалізації яких коливається від 20 тисяч до 200 тисяч гривень. Великі проекти – це проекти міжрайонного, загальноміського значення. Їхня вартість складатиме від 200 тисяч до трьох мільйонів гривень.

Де проголосувати за обраний проект

Голосування за реалізацію проектів коштами громадського бюджету вже стартувало і триватиме воно до 15 листопада. “Голосування закінчиться 15 листопада о 23.59. Переможців назвуть 1 грудня. Це будуть два великі проекти і менші, на які вистачить фінансування”, – повідомив “Пошті” Назар Бичишин, голова постійної депутатської комісії фінансів і планування бюджету Львівської міськради, депутат фрацкії “Об’єднання “Самопоміч”.
Проголосувати за той чи інший проект може людина віком від 16 років, яка зареєстрована або працює (підтверджується довідкою з місця праці), навчається (підтверджується студентським квитком), володіє нерухомим майном (підтверджується копією витягу на право власності) або була народжена (зазначено в паспорті) у Львові.
Також депутат міськради розповів, що віддати свій голос за той чи інший проект можна на сайтах https://lviv.pb.org.ua/ або http://gb.city-adm.lviv.ua. Львів’яни можуть проголосувати на сайті громадського бюджету, увійшовши через BankID.
Зробити це можна наступним чином:
• У верхньому правому куті тиснете блакитну кнопку “Вхід”.
• Логінетесь через систему Bank ID (система автоматично заповнить ваші реєстраційні дані). Доступні банки: Ощадбанк, Приватбанк, OTP, UniCredit, Альфа-банк, Platinum, Concordbank, Банк Південний, А-банк. Важливо підтвердити, клікнувши кнопку “Зберегти”.
• Тиснете “Переглянути проекти” та вибираєте проект, за який хочете проголосувати.
“Також проголосувати за обраний проект можна у будь-якому Центрі надання адміністративних послуг, для цього треба мати при собі паспорт, а також студентський квиток, довідку з місця роботи чи будь-які інші документи, які підтверджують право власності”, – додав Назар Бичишин. 
ЦНАПи знаходяться за такими адресами:
ЦНАП Галицького району – пл. Ринок, 1;
ЦНАП Личаківського району – вул. Левицького, 67; 
ЦНАП Залізничного району – вул. Виговського, 32; 
ЦНАП Сихівського району – просп. Червоної Калини, 72-а;
ЦНАП Шевченківського району – вул. Хвильового, 14-а.
Варто відзначити, що можна проголосувати двічі: один раз – за малий проект (вартістю до 200 тис. грн) та один раз – за великий (вартістю до 3 млн грн).

Більшість проектів – інфраструктурні

Назар Бичишин у розмові з “Поштою” зазначив, що найбільше проектів стосуються власне інфраструктури міста Лева.
“Люди звертають увагу на облаштування двориків, дитячих майданчиків, маємо проекти щодо впорядкування парку, будівництва зупинки з сонячними батареями”, – розповів депутат Львівської міськради.
Кошти, які були виділені на громадський бюджет у 2016 році, будуть реалізовуватися протягом 2017 року.
До слова, вже відомо, що сам проект “Громадський бюджет” працюватиме у Львові й надалі. Зі слів голови комісії фінансів і планування бюджету, сума, яку виділятимуть на громадський бюджет, наступного року, поки що невідома.
“Сума громадського бюджету складає 1% від бюджету розвитку Львова. Поки що ми не маємо інформації про те, чи збільшиться бюджет розвитку міста наступного року. Це пов’язано з тим, що центральною владою було передано додаткові видатки на місцеву владу на приблизну суму 700 млн грн”, – повідомив він.
Також Назар Бичишин розповів “Пошті”, які проекти привернули його увагу.
“Чесно кажучи, поки що не проголосував за проекти, досі визначаюся з вибором. Швидше за все, голосуватиму за проекти на Левандівці, де я мешкаю. Один із великих проектів у цьому мікрорайоні – “Органічні відходи багатоповерхівок стають доходами на Левандівці”. Згідно з проектом, на котельні в кінці вул. Суботівської встановлять спеціальні переробки, де можна буде біогазом гріти частину води – 20 тисяч куб. м газу на рік буде заміщено. Також мешканці будуть платити менше за вивезення сміття, не буде гниття і смороду на смітниках, що не менш важливо. Окрім цього мене зацікавили декілька інфраструктурних проектів”, – розповів він.
Депутат Львівської міськради наголосив, що за допомогою громадського бюджету містяни мають можливість вести відкритий і результативний діалог із органами місцевого самоврядування.
“Для мешканців Львова громадський бюджет – чудова можливість брати безпосередню участь у розпорядженні коштів на покращення нашого міста. Вже у перший рік львів’яни зареєстрували 265 проектів на загальну суму близько 140 мільйонів гривень. Це говорить про те, що мешканці Львова не є байдужими до того, щоб у місті самим ініціювати зміни на краще”, – наголосив Назар Бичишин.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7718 / 1.58MB / SQL:{query_count}