Досвід Львова є зразковим для міст України

Уже вкотре у Львові відбувся семінар для депутатів місцевих рад зі східних та південних областей України

Разом із львівськими колегами гості обговорили питання ефективного планування та проведення сесій, логіку бюджетних видатків, вплив децентралізації на роботу місцевих рад та особливості створення ОСББ. 
Програма з обміну досвідом для депутатів міських рад проходить за підтримки Міжнародного республіканського інституту, який фінансують уряди США та Канади. Стефані Шекелфорд, заступник голови Міжнародного республіканського інституту, вважає Львів зразком самоврядування в Україні. З її слів, у нашому місті органи місцевої влади працюють більш відкрито і прозоро, ніж в інших регіонах.  
Програма тренінгів для депутатів місцевих рад складається з трьох етапів.  
“У Дніпрі у нас діє тренінговий центр, де ми навчаємо молодих депутатів з різних регіонів, розповідаємо про їх права та обов’язки. Другий етап – це програма обмінів для депутатів зі східних і південних областей. Вони їдуть задля обімну досвідом у західні області країни. Наприклад,  до Тернополя, Львова, Луцька, Чернівців. Згодом вихідці зі сходу ці практики переносять до своїх місцевих рад. І третій етап  – це поїздка до Польщі, Литви, Естонії, де міські обранці переймають досвід цих країн. Адже у цих країнах дієве місцеве самоврядування  працює уже впродовж 10-15 років. Ми зацікавлені в тому, щоб практика зі Східної Європи працювала в Україні”, – розповіла Стефані Шекелфорд.
Перший раз пані Стефані відвідала Україну  у 1994 році. Саме тоді почав працювати Міжнародний республіканський інститут у нашій країні. “За цей час я спостерігала якісні зміни, які відбувались в українському суспільстві. Зокрема, важливим аспектом є децентралізація, адже місцева влада отримує більше прав для здійснення своїх повноважень і громадяни зможуть бути залучені в цей процес та відігравати певну роль. Головна наша мета – заповнити прогалини та налагодити зв’язки між радами південно-східних і західних рад. Ми б хотіли бачити в результаті цих тренінгів спільні реформи в різних регіонах України, вирішення завдань і, як результат, кращу співпрацю”, – зазначила вона.
На думку експерта Інституту політичної освіти Олександра Солонтая, у Львові є давня культура самоврядності, яку потрібно поширювати на інші регіони. 
“Те, що канадський уряд, республіканський інститут, у тому числі Львівська міська рада, долучились до такої важливої справи, як навчання депутатів з усієї України – це велика справа. Адже чим освіченіша влада, тим більша ймовірність того, що вона зможе вирішити багато питань, – зазначив він. – І тут, у Львові, учасники семінарів надихаються тим, що це старовинне самоврядування, і, таким чином, ми формуємо культуру самоврядності”. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8637 / 1.54MB / SQL:{query_count}