Сміттєва блокада Львова: все тільки починається

Перше пленарне засідання сесії Львівської міської ради після літніх канікул насправді можна вважати відкриттям політичного сезону в місті. Все, як завжди, крики, пікети та… проблема вивозу сміття з міста, яка зараз, безпереч­но, є першою в списку на вирішення.

фото: Варта-1 (2)
Трагедія, яка сталася три місяці тому на Грибовицькому сміттєзвалищі – це справжній виклик для Садового та його президентським амбіціям. У такій ситуації він ще не був, це найбільший скандал за всю його політичну кар’єру. Конкуренти не сплять і роблять все можливе, аби максимально знизити рейтинги львівського градоначальника. Пікети, статті, сюжети і навіть цілі передачі щодо сміттєвої епопеї Андрія Івановича…
Власне кажучи, в хід пішли усі можливі технології. Все б то нічого, політика, та й політика, але є одне але! Більшість політиків вкотре продемонстрували, що вони не мають жодних моральних принципів. Сталася катастрофа, люди загинули, Львів потопає в смітті – і що? А нічого – політики вирішили збільшувати рейтинги.

Чому так сталося?

Саме на четверговому засіданні Львівської міської ради депутати вкотре виділили кошти на вивіз сміття з міста. Гроші виділено, а куди везтимуть львівське сміття – невідомо. 
На початку літа сміття возили в Київ, потім Миколаїв та Дніпро. Зараз ці варіанти заблоковані, мешканці сказали “ні” львівському сміттю. Напевно, логічно задати питання: а навіщо так далеко вивозити сміття, відповідно витрачати такі великі кошти?  
Більшість так званих громадських активістів та експертів дуже мудрують на тему, що нам потрібен сміттєпереробний завод і все буде як в Європі. Так, все правильно, та для того, аби побудувати завод – потрібна земля.

На Львівщині є близько 40  відповідних ділянок, де можна побудувати завод. Та всі вони заблоковані, заблоковані громадами під гаслами: “Нам не потрібні нові Грибовичі”. Хто організовує дані пікети? Напевно, питання риторичне.
Так, є частина людей, які обурені таким розвитком подій, і їх використовують ті партії, які на трагедії заробляють рейтинги. Ті, які замість того, аби працювати над вирішенням проблеми – роблять все, аби максимально підірвати популярність Садового серед українців та використати це для себе. Це дивно, адже, якщо хтось знайде вихід iз даної ситуації, знайде землю під завод, розробить відповідний конкурс для інвесторів – він стане героєм, та справді тим політиком, який врятував місто. Та навіщо? Це ж набагато важче, тут працювати потрібно, тут потрібно думати про людей. Та й і Садовий рейтинг не втратить. У цьому випадку все по-українськи. Якщо в самого не виходить – то  іншим заважатиму.
Політичні забавки продовжуються, Садовий на перших шпальтах і низка партій щодня на його критиці заробляють пункти до свого рейтингу. На жаль, цим вони демонструють свою недалекоглядність, ця акція тимчасова, рано чи пізно сміттєва блокада закінчиться і адекватний корпус міських депутатів таки знайде рішення проблеми. А ті, хто кричав про зраду і організовував блокування вивозу сміття – стануть посміховиськом. Найгірше, це те, що саме ми, львівська громада, голосуємо за таких політиків.

Як можна вирішити проблему?

Якби це не було, але сміттєву блокаду може вирішити Банкова, вказівка з Адміністрації Президента голові Львівської обласної державної адміністрації і пошук земельної ділянки на території області знайде свої результати. Чиновники зможуть знайти саму ту ділянку, яка підійде усім. Та чи потрібно це Президенту? Чи потрібно йому допомагати своєму конкуренту Садовому? Авжеж, ні, тому і принцип тут простий: нехай Садовий візьме і зробить. 

фото: Марічка Ільїна
Все було б набагато простіше, якби Андрій Іванович виконував свої обіцянки і давно вирішив грибовицьку проблему. Вже напевно кожен львів’янин знає, що протягом 10 років правління Садового було понад 40 пропозицій щодо рекультивації та побудови сміттєпереробного заводу в Грибовичах, та того не сталося…
Та, не зважаючи на всю складність ситуації, Львівська міська рада таки знайшла один із методів виходу із ситуації. Депутати вирішили знайти спільну мову з малехівською громадою. Як? Передбачили 60 мільйонів гривень у бюджеті на цей та наступний роки для вирішення малехівських проблем: будівництво місцевої школи, амбулаторії, дитячого садочка, ремонту доріг, прокладання водогону та безкоштовне водопостачання. Що натомість? Доступ до частини полігона, який на території Мелехова. Таким чином вирішиться проблема рекультивації на Грибовицьому сміттєзвалищі, знайдеться місце для львівського сміття і для будівництва заводу, ну, а Малехів отримає кошти на низку потреб. Нагадався легендарний роман Маріо Пюзо: “Я зроблю вам пропозицію, від якої ви не зможете відмовитися”. Чи насправді ця пропозиція є такою? Побачимо в найближчому майбутньому.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8908 / 1.57MB / SQL:{query_count}