Сміття їде… на море

Львів у вихідні “захлинався” від непотребу – містяни навіть влаштували нічні протести. Учора ж стало відомо, що львівське сміття “їздитиме” до Миколаєва

фото: Варта-1
Вихідні у Львові пройшли з… купою сміття. Місто готується до 23 Форуму видавців, а у нас сміттєвий колапс! Ще з четверга, 8 вересня, місто Лева знову впало у сміттєву яму. Львів’яни масово почали нарікати на сморід і завалені сміттям контейнери, на неприбрані майданчики.
Ситуація з того часу тільки погіршувалася. Так, з 11 на 12 вересня, на вулиці Володимира Великого у Львові мешканці перекрили проїзну частину сміттям. Речниця патрульної поліції Львова Катерина Рибій розповіла, що у ніч на понеділок, приблизно о 00.10 на вул. Володимира Великого, 35 мешканців вийшли на пішохідний перехід і почали протестувати проти того, що з території поблизу їхнього будинку не вивозять сміття. Також вони облаштували “сміттєві барикади”, перекривши частково проїзд, інформує tvoemisto.tv.
Але нарікання не допомагають ані вивезти сміття, ані переробити його, ані зменшити його кількість…
У понеділок, 12 вересня, стало відомо, що Миколаївський міський полігон буде тимчасово приймати тверді побутові відходи (ТПВ) зі Львова, про що на своїй сторінці у Facebook повідомив міський голова Миколаєва Олександр Сенкевич. 
Миколаївський міський полігон буде тимчасово приймати тверді побутові відходи зі Львова
10 вересня мер Миколаєва підписав розпорядження “Про захоронення ТПВ на Миколаївському міському полігоні”, згідно з яким КП “Миколаївкомунтранс” доручено тимчасово приймати ТПВ, що надходять з м. Львова, на Миколаївський міський полігон для подальшого захоронення за тарифами, встановленими пп. 2.1 п. 2 рішення виконкому міської ради від 27.03.2015 № 184 “Про коригування тарифів на послуги із захоронення, перевезення та вивезення ТПВ для споживачів м. Миколаєва”.
“До мене звернувся Львівський міський голова Андрій Садовий з проханням про тимчасове розміщення твердих побутових відходів на полігоні ТПВ м. Миколаєва, я підписав відповідне розпорядження. Поясню чому: на сьогоднішній день до кінця не вирішена ситуація з Грибовицьким звалищем. Я вважаю, це правильно, що міста України допомагають Львову з утилізацією твердих побутових відходів. Ми повинні бути однією нацією, єдиною країною в своїх щоденних справах, а не тільки в деклараціях, обмежуючись написом “Україна єдина” в куточку екрана телевізора. Не варто робити з цього шоу. Потрібно підставляти плече кожному українцеві, якому необхідна допомога”, – розтлумачив своє розпорядження Олександр Сенкевич. 
Він також наголосив, що така допомога тимчасова: “Ми повинні керуватися принципами братерства, а не політичними заявами. Хочу підкреслити, що це тимчасовий захід. Збільшення кількості сміття на полігоні ніяк не впливе на екологічну ситуацію в місті. Якщо, не дай Бог, таке горе трапиться у нас, ми повинні знати, що у нас є друзі, які протягнуть руку допомоги. Давайте будемо патріотами не на словах, а на ділі”.

“Будемо приймати стільки сміття, скільки потрібно буде Львову”

Жителі Миколаєва не у захопленні від такої новини і активно висловлюють свої позиції у коментарях під дописом у Facebook. Містяни дорікають, чому їхньої думки не запитували. Користувачі нагадують відстань від Львова до Миколаєва, також пишуть про те, що вивіз сміття до Польщі став би дешевшим варіантом. Наприклад, Володимир Борисович у Facebook зазначає, що “допомогти львів’янам які опинилися у важкій ситуації – це правильно. Неправильно робити це за спиною у миколаївців”. Користувачка Maria Pakhomova стає на захист львів’ян: “Ой, ну так, розкудкудакались. При чому тут за спиною у миколаївців? За це в міську казну потрапить копієчка – нехай і не мільйони, але хоч щось. Самі-то, мабуть, їздите до Львова відпочивати? Львів’яни ж таки не бухтять “понаїхали, смітять тут”. 
Чоловік Ivan Dmytriiev ставить низку запитань миколаївському меру: “Є аналітика, які прогнозовані обсяги сміття сюди будуть привозити? На скільки вистачить миколаївського полігону? Створено чи спільний миколаєво-львівський фонд як інвестор будівництва нових полігонів або сміттєпереробного заводу в Миколаєві? Поки ситуація виглядає так наче ми просто збираємо львівське сміття, без будь-яких думок про майбутнє міста. За “відкати” конкретним людям. Не за інвестиції в майбутнє Миколаєва. Якщо городяни в терміновому порядку не отримають відповіді на ці питання – бути біді”.
Це тимчасовий захід, збільшення кількості сміття на полігоні ніяк не вплине на екологічну ситуацію в Миколаєві
Користувач Vladyslav Khromykh має низку запитань до львівського мера: “Переправлятимуть скоріш за все залізницею, це дешевше за автоперевезення. У мене інше питання – що планує пан Садовий зробити зі сміттям в себе? Чи справді побудує в стислий термін завод, чи ще полігон? Моє питання полягає перше – в терміні, впродовж якого ми будемо приймати їх сміття, друге – наскільки прогресивним є рішення пана Андрія: чи нівелює воно появу схожої ситуації в майбутньому?”.
Натомість чоловік Konstantin Smolenskiy дружелюбно ставиться до такого рішення: “Будемо приймати стільки сміття, скільки потрібно буде Львову”. 
А от користувачка соцмережі Elena Prokopenko по-філософськи підійшла до тлумачення “тимчасове”: “Немає нічого більш постійного, ніж “тимчасове”. Не можна бути настільки байдужим до міста, яким керуєш”.

Не дають можливості вивозити сміття?

Ірина Маруняк, заступник голови міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, зазначила, що у Львові працює п`ять перевізників, два з яких не повною мірою справляються із вивезенням сміття. Відтак, певні проблеми зафіксовано у трьох районах міста, в яких працюють ці перевізники: Франківському, Шевченківському та Сихівському. “Обсяг сміття в осінній період збільшився. Місто максимально допомагатиме тим двом перевізникам, які не справляються, щоб проблему було вирішено. Інші три перевізники з вивезенням сміття справляються”, – пояснила Ірина Маруняк.
Заступник голови міської комісії ТЕБ і НС зауважила, що місто з окремими сміттєзвалищами жодних угод не укладає: кожен перевізник як приватна структура має свої домовленості з регіонами. “Це питання перевізників. Одні перевізники такі домовленості мають і їх дотримуються. В інших є певні проблеми: блокуються ті чи інші сміттєзвалища, не дають можливості вивозити сміття”, – додала Ірина Маруняк.
Відходи зі Львова вивозять на територію Львівської області та за її межі. На Грибовицьке сміттєзвалище вивіз не здійснюється. Зі слів Ірини Маруняк, зараз там тривають роботи щодо монтажу камер відеоспостереження. Загалом планується встановити вісім камер. На це з бюджету міста виділено 1,3 млн грн. Уже встановлено чотири камери. Решту встановлять до кінця тижня. Окрім цього, монтується паркан, який буде повністю закривати вхід до сміттєзвалища. Ці роботи триватимуть до кінця вересня.
До слова, місто продовжує вести перемовини з громадами Малехова, Дублян та Грибович щодо відновлення робіт зі стабілізації Грибовицького сміттєзвалища. Створено відповідну робочу групу, куди входять мешканці й депутати цих громад.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8032 / 1.6MB / SQL:{query_count}