Кохайтеся! А про документи подбає Мін’юст

“Пошта” поцікавилася, чи львівські пари готові одружуватися за 24 години, як діє пілотний проект “Шлюб за добу” в українських містах, чи багато охочих сказати “так” першими у рамках інноваційної послуги

фото: minjust.gov.ua (2)
Якщо почуття перепов­нюють чи ваша кохана панічно хоче заміж, чи ви певного дня захотіли мати не дівчину, а дружину, або ж ви мріяли про весілля у столиці, на березі моря чи у місті Лева, а самі юридично приписані далеко від цих країв, то Мін’юст скасовує відстані, забирає часові 30-денні перепони, щоб офіційно закохані пари могли стати подружжями. 
У Львові 19 серпня стартуватиме проект “Шлюб за добу”. Нова послуга від Мін’юсту надасть можливість зареєструвати шлюб швидко і зручно, без попередньої реєстрації і відвідувань відділів РАЦСу. Загалом пілотний проект “Шлюб за добу” запровадили у шести містах України: Маріуполь, Сєверодонецьк, Одеса, Київ, Львів та Херсон. Очікується, що з 2017 року така послуга буде доступна по всій Україні.
Для того, щоб мати право стати першопрохідцями інноваційної послуги Мін’юсту між закоханими парами триває конкурс. Пари-переможці конкурсу зможуть першими у Львові зареєструвати свої відносини у день запуску сервісу – 19 серпня. Павло Петренко, міністр юстиції, особисто привітає переможців конкурсу зі створенням сім’ї на урочистій церемонії.
Нагадаємо, раніше між поданням заяви і реєстрацією шлюбу мало пройти не менше 30 днів. Як писала “Пошта”, львів’яни також можуть подати заяву на реєстрацію шлюбу онлайн. Для цього запрацював веб-портал “Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану”. 

Закохані про шлюб за 24 години: переваги і недоліки

Ефективність і успіх кожного проекту залежить від людей, для яких це робиться. “Пошта” опитала львів’ян, як вони ставляться до ідеї одруження за добу. Усі опитані хвалять ініціативу Мін’юсту, проте розважливо підходять до життєво важливих рішень. 
Оксана (24 роки) має два погляди на швидку реєстрацію шлюбу: “Така ініціатива у певному сенсі прогресивна, оскільки не треба чекати аж місяць, але такий марафон може стати причиною необдуманого рішення. Як на мене, люди, які планують зареєструвати шлюб, продумують таку подію заздалегідь і тому така реформа для них не є чимось корисним. Тим паче, що час не стільки на роздуми, як на підготовку до свята, справді потрібен. Тому місяць – оптимальний термін для цих справ”.
Пари-переможці конкурсу зможуть першими у Львові зареєструвати свої відносини у день запуску сервісу – 19 серпня
Олег (30 років) зауважив, що у такій програмі є два позитивні моменти: перший – люди одружуються, а створення нової сім’ї – це однозначно причина для радості, а другий – вони роблять це швидко, а ще можна зробити це таємно. “Хоча мене лякає, що молоді люди так стрімголов можуть одружуватися, вони взагалі думають про наступний день після того, як отримали документ про одруження? Весело, що цей проект уже є в Одесі, тому можна припускати, що побільшає одружень на березі моря, що курортні романи можуть закінчитися штампом у паспорті. Я б сам так не ризикував, тим більше, що ще немає тієї єдиної, але коли серцем і розумом закерує любов, то чому б ні. Мін’юст усіляко заохочує”, – додав співрозмовник. 
Марія (25 років) зізналася, що на днях підходила в один із львівських РАЦСів, щоб розписатись із нареченим. “Сказали, що потрібно чекати близько трьох місяців, бо охочих чимало… і без цього роботи перед весіллям вистачає. Звичайно, якщо є можливість розписатись за день, це дуже добре, адже більше часу залишиться, щоб підготуватись до церемонії весілля”, – розповіла майбутня наречена. 
Пілотний проект «Шлюб за добу» запровадили у шести містах України: Маріуполь, Сєверодонецьк, Одеса, Київ, Львів та Херсон
Тарас (28 років) зауважив, що юридичне оформлення стосунків має надто офіційний подекуди бюрократичний характер. “Вважаю, що спрощення процедури реєстрації шлюбу є вдалим кроком на шляху до реформ. Звичайно, наречені готуються заздалегідь до весілля, але йдеться насамперед про вінчання в церкві, бенкет, урочистості.  А офіційне оформлення часто забирає багато часу. Інколи буває, що подружжя планує їхати за кордон у мандрівнику чи має запрошення на роботу, тому такий експрес-формат також підійде. Вважаю, що навіть шлюб нашвидкуруч має бути добре обдуманим та спланованим!” – зважив усі переваги і недоліки співрозмовник.

Київський, маріупольський та сєверодонецький досвід

У серпні Міністерство юстиції та документ-сервіс “Готово” запустили у Києві проект “Шлюб за добу”, у рамках якого офіційно зареєструвати шлюб можна буде упродовж 24 годин. 
Міністр юстиції Павло Петренко на своїй сторінці у Facebook з нагоди цієї події розмістив допис: “Сьогодні я запустив новий сервіс Мін’юсту “Шлюб за добу” у Києві. Столиця стала четвертим містом України, де молодятам не треба проходити радянські бюрократичні процедури. У столиці першими за новими правилами одружилися три пари. А загалом по Україні за новою процедурою вже зареєстровано майже 200 шлюбів. Першими одруженими в рамках пілотного проекту у столиці стали переможці нашого конкурсу історій кохання у Facebook. Їхні та інші історії можна прочитати на сторінці https://www.facebook.com/shlubzadobu/. Закликаю молоді пари долучитися до конкурсу та стати першими, хто одружиться під час запуску сервісу у Львові 19 серпня та у Херсоні на початку вересня. Чекаємо на ваші історії за електронною адресою: shlubzadobu@gmail.com. Як сказав один із найбільш видатних американських президентів Теодор Рузвельт, найбільшою перепоною для реалізації будь-яких планів на завтра є сумніви сьогодні. Тому ми прийняли рішення, що треба відходити від радянських бюрократичних процедур, які існували в Україні протягом останніх двадцяти років, коли українські молоді пари повинні були чекати місяць, а то й декілька місяців, щоб зареєструвати шлюб. Наші громадяни мають отримувати зручні та комфортні сервіси без будь-яких перешкод. Забезпечити такі сервіси – це наше головне завдання”.
Треба відходити від радянських бюрократичних процедур, які існували в Україні, коли пари повинні були чекати місяць, а то й декілька місяців, щоб зареєструвати шлюб
Міністр юстиції просить пари, які не пройшли конкурс, щоб одружитися першими, не розчаровуватися: “Дякуємо за всі ваші історії і бажання брати участь у конкурсі. Всі пари, які надіслали нам свої листи – вже є переможці, бо знайшли своє справжнє кохання і прийняли важливе рішення про створення родини. Бажаємо їм щастя!”
У Маріуполі стартував пілотний проект Мін’юсту “Шлюб за добу” ще 3 серпня і того ж дня одружилися сім пар.
Павло Петренко привітав молоді подружжя і розповів їхні історії: “Вітаю перші 7 пар молодят, які скористалися новим сервісом – чотири з них приїхали з тимчасово неконтрольованої території Донецької області, а дві пари – внутрішньо переміщені особи.
Найпершими в Україні згідно з новою процедурою реєстрації  шлюбів одружилися пари у Сєверодонецьку. “Сьогодні перші три пари зареєструвалися за новими правилами. Дуже знаково, що ми запускаємо цей проект саме у прифронтовому Сєверодонецьку – місті, яке як ніяке інше хоче миру і спокою, хоче, щоб дитячий сміх і весільна музика лунали частіше. Серед наречених двоє наших захисників. Ще одна пара мешкає на непідконтрольних територіях. Вони виїхали сюди на кілька днів, щоб отримати легальні українські документи про шлюб. Більше того, ця пара чекає на народження первістка. Тож уже скоро їм у нагоді стане ще один наш сервіс – отримання свідоцтва про народження”, – написав у Facebook міністр юстиції Павло Петренко. До слова, за 10 днів роботи проекту у прифронтовому Сєверодонецьку зареєстрували 23 шлюби. 

“Люблю без тями…”

Молоді люди, які бажають одружитися у рамках цього проекту, бути його першопрохідцями, мусять пройти конкурсний відбір. Свої романтичні історії та особливі випадки учасники надсилають на офіційну скриньку, згодом їхні love-story з’являються у соцмережі Facebook, а парам-переможцям видає документи сам міністр юстиції.
“Історії дуже різні, але у них є одна спільна риса – усі пари, що надіслали нам свої листи, не хочуть чекати надумані терміни, займатися оформленням зайвих документів, витрачати дорогоцінний час на відвідування державних установ. Вони хочуть одружитися швидко і зручно. І відтепер Мін’юст надає їм таку можливість. Я обіцяв перетворити Міністерство юстиції в сучасне відомство, яке надаватиме зручні сервіси громадянам. Мін’юст назавжди відходить від старих радянських норм, коли треба чекати 30 днів для того, щоб створити свою сім’ю”, – зазначив Павло Петренко.
Деякі люди хочуть піару, а деякі закохані – простого щастя, тому Мін’юст вибирає особливих
Пілотний проект “Шлюб за добу” ламає стереотипи, що одружуються лише молоді люди. Наприклад, історія Алли та Олександра може надихнути не лише молодь: “Я, Алла (57 років) і Олександр (54 роки), познайомились випадково в інтернеті 6 років тому, 25 серпня 2010 року. У той час, я вже рік займалась бальними танцями, працювала у Волинському національному університеті ім. Лесі Українки і там же була група бальних танців для працівників університету, а партнера для занять у мене не було. Мені порадили пошукати партнера в інтернеті. Зареєструвавшись на сайті meta.ua з пропозицією пошуку партнера для танців я знайшла своє кохання. Жила я в той час в Луцьку, а Саша в Ірпені. Спочатку ми листувались, через місяць він приїхав у Луцьк і так почались наші роз’їзди кожен місяць Київ – Луцьк, Луцьк – Київ. Через 3 роки нашого знайомства я переїхала в Ірпінь. Роботу знайти не могла по своїй спеціальності (інженер комп’ютерних систем), але в мене було хобі – флористика, і в свої 55 років я змінила своє життя і професію – стала флористом (пройшла конкурс і з 2014 року працюю флористом. З дочкою мого цивільного чоловіка ми оформили не одне весілля. Львів наше улюблене місто з Сашком і він запропонував одружитись у Львові. Ми розуміємо, що наша пара вже у достатньо зрілому віці, але мрії збуваються, бо ж там де ми – там Сонце”.
Очікується, що з 2017 року така послуга буде доступна по всій державі
Деякі люди хочуть піару, а деякі закохані – простого щастя, тому Мін’юст вибирає особливих. Студент Іван дуже сподівається, що саме їх пару оберуть на конкурс і сам міністр юстиції вручить документ про реєстрацію шлюбу. 
“Наша історія кохання, можливо, ще не така довга, проте справжня. 25 серпня буде два роки, як я запропонував Людмилі зустрічатися. Мене звати Іван – студент-інженер, вона – студент-медик. Познайомились досить банально (ні, не в інтернеті) – на прогулянці. Нас познайомила спіль­на подруга. І понеслося. Коли я її побачив – в думках пролетіло: “А може вона – моя доля? Не можна її втратити”. Неможливо було не закохатися в мою милу. Струнка брюнетка з блакитними очима, багато спільних інтересів. Книги, музика, ігри. Години спілкування минали занадто швидко. З кожним днем хотілось бачитись все більше. Чути її голос, сміх. Вже через рік, на її день народження, я зробив їй пропозицію. Сидів у прикрашеній коробці під її будинком, і чекав, поки вона прокинеться і вийде. Це неперевершені почуття – бачити її щасливе здивоване обличчя. Вона не роздумуючи погодилась. Потім було довге планування майбутнього. Як правильно все зробити, де будемо жити. Адже того літа моя кохана вступала до ВНЗ. Ми сподівались, що будемо разом учитися в Києві. Але доля невблаганна. Я навчаюся в Києві, а кохана – в Одесі. Переїхати я не міг, бо залишався рік навчання. Між нами потяги, провідники і 500 км відстані. Хочеться почати жити по-новому. Нарешті зможу надягти їй обручку і поцілувати вже не свою дівчину, а кохану дружину. Коли побачив цю новину – одразу вирішив написати. Оскільки я студент, то не можу влаштувати пишне весілля. Але є надія, що хоч наш розпис буде особливим, і ми будемо згадувати його через роки з усмішкою і розказувати дітям”.
Сподіваємось, усі закохані пари знайдуть час на реєстрацію шлюбу. Як чекали 30 днів, то зможуть виділити один день, щоб узаконити свої стосунки і стати щасливими разом.
Оксана Куманська-Нор, заступник начальника з питань державної реєстрації – начальник Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Львівській області:
– Думаю, ця послуга матиме неабияку популярність серед львів’ян і гостей нашого міста. Сьогодні вдалося поспілкуватися з парою із Чернівців, де одна половинка є громадянином Грузії, але вони приїдуть до Львова 19 серпня і скористаються послугою “Шлюб за добу”. Також багато людей телефонують, дізнаються умови, цікавляться порядком подачі документів у рамках цього проекту. Суть пілотного проекту “Шлюб за одну добу” полягає у тому, що упродовж 24 годин молода пара отримує свідоцтво про реєстрацію шлюбу. Як це буде відбуватись, детально розповімо після запуску проекту. Запрошуємо закохані пари подавати заявки на реєстрацію шлюбу, а також взяти участь у конкурсі історій кохання молодят. Переможцям конкурсу міністр юстиції Павло Петренко особисто вручатиме Свідоцтва про шлюб у день запуску пілотного проекту у Львові 19 серпня. Історії свого кохання, а також фотографії закохані пари мають можливість надіслати на електронну скриньку shlubzadobu@gmail.com, які будуть опубліковані на сторінці facebook.com/shlubzadobu/ За перші дні започаткування послуги можна сказати, що це успішний проект. За одну добу в Одесі експрес-реєстрацією шлюбу скористалося 28 пар, у Сєверодонецьку – 12, а в Маріуполі – 7 пар. Цінове питання цього проекту перебуває на стадії обговорення. Зрозуміло, що є сталі суми послуг державного мита та виїзної церемонії. Щодо послуг, які надаватимуться організаторами цієї послуги цінова політика буде озвучена згодом. Крім того, на вартість реєстрації шлюбу за добу впливатимуть і вид інших додаткових послуг, які за власним бажанням обиратимуть молодята.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7975 / 1.69MB / SQL:{query_count}