Мінімум травматизму – максимум ефекту від операції

“Пошта” довідалася про переваги малоінвазивної хірургії над традиційною та про те, як у Львові використовують польський досвід проведення операцій

Упродовж 28-29 липня професор, президент Асоціації дитячої хірургії Польщі Даріуш Патковський спільно з львівськими хірургами провів три безкоштовні операції у львівському ОХМАТДИТі за методиками малоінвазивної хірургії. Лапароскопічний і ендоскопічий методи останньої є альтернативною до класичної хірургії й дозволяє мінімізувати розмір операційного поля з таким самим об’ємом операції. Тобто дитину оперують інструментами товщиною 0,3 мм (для новонароджених), 0,5 мм (для віком 10-15 років), які вводять через кілька маленьких отворів у тулубі, замість того, щоб розрізати півтулуба і робити маніпуляції руками. 
“Уже більше п’яти років триває співпраця між нашим медуніверситетом і Вроцлавським, зокрема між лікарем Даріушем Патковським і Андрієм Дворакевичем. Останній, до речі, першим у Львові почав спеціалізуватись на малоінвазивній хірургії. Даріуш Патковський проводить операції підвищеної складності, його новаторськими методиками користуються лікарі з усього світу. Метод малоінвазивної хірургії дозволяє зменшити травматизм під час операції, відповідно – зменшується тривалість відновного періоду”, – розповідає Мар’яна Возниця, головний лікар ОХМАТДИТу. 
Зі слів провідного дитячого хірурга ОХМАТДИТу Андрія Дворакевича, спільне проведення операцій із польським фахівцем є неоціненним досвідом для львівських лікарів. Вдосконалившись у майстерності проведень таких операцій, за наявності відповідних технологій, наші лікарі зможуть їх проводити в Україні, не скеровуючи пацієнтів за кордон.
“Такі технології розвинені уже в кількох містах України: Житомирі, Києві, Дніпрі, Харкові. Рівень медицини у Польщі набагато вищий, що зумовлено добрим матеріальним забезпеченням. Бо сучасна медицина без належного матеріального забезпечення не може рухатися уперед. Щодо вартості операцій, то хоч операційні витрати на малоінвазивну хірургію вищі, але вся сума лікування буде меншою, адже вона передбачає коротший термін перебування в лікарні, меншу потребу в знеболювальних препаратах. У всьому світі малоінвазивні методики визнали більш ефективними і менш дороговартісними порівняно із вартістю традиційних операційних втручань”, – зазначає Андрій Переяслав, доктор медичних наук. 
Батьки 8-річного Адама від народження хлопчика чекали на можливість зробити таку операцію синові, уже консультувалися раніше із професором Патковським. “Ми дуже довго чекали на операцію саме таким методом, щоб не травмувати дитину. Від народження наш хлопчик не міг сам сходити в туалет, але операція відбулася успішно і тепер, сподіваємося, через рік (ще триває період реабілітації) все налагодиться”, – розповіла мама Адама.
У Вроцлавському мед­університеті методи ендоскопії найбільш розвинені, але пацієнтам пропонують ще й інші методики, тобто там технології розвиваються дуже стрімко. Професор Патковський запевняє, що, незважаючи на брак сучасного обладнання, львівські лікарі дуже стараються розвивати таку хірургію лікування дітей в Україні, й за наявності новітньої техніки це їм вдається не гірше, ніж закордонним.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8763 / 1.55MB / SQL:{query_count}