Львівське сміття перероблятимуть у Центральному проїзді

Тимчасовий пункт перевантаження відходів облаштують на території ПАТ “Завод “Сільмаш”

фото: lsct.lviv.ua
Після трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі львівське сміття почали вивозити у райони Львівщини та навіть в інші міста України, зокрема у Київ. Попередньо відходи перевантажують на великогабаритні вантажівки. Ще у червні такий пункт перевантаження твердих побутових відходів (ТПВ) облаштували на вул. Городоцькій, 280. 
Втім місцева громада блокувала перевантаження – люди були невдоволені тим, що поблизу їх домівок створили такий пункт. Відтак 22 липня міська влада вирішила облаштувати тимчасовий пункт перевантаження ТПВ на території ПАТ “Завод “Сільмаш” (вул. Центральний проїзд Львова в житловому мікрорайоні “Рясне” – “Пошта”). Зі слів експертів, ця ділянка цілком відповідає усім екологічним вимогам: розташована за 1 км від житлових будинків, у закритому приміщенні з бетонною підлогою, і там є змога щоденно перевантажувати 600 тонн відходів. Із серпня на Центральному проїзді Львова працюватиме прес, впродовж місяця там змонтують лінію. Також там планують встановити мобільні вагові комплекси і дизбар’єр для того, щоб відмивати колеса вантажівок, які перевозитимуть сміття. 
“Усі потоки відходів, які утворюються на території міста Львова, повинні бути сконцентровані в одному напрямку з метою конт­ролю. Тому компанією була підібрана площадка, яка знаходиться у межах санітарної зони. А санітарна зона для таких об’єктів – 100 м від житлової забудови. Ця площадка знаходиться на відстані понад 1 км від житлової забудови, в промисловій зоні міста. Тобто санітарні норми всі дотримані. На території компанією орендоване виробниче приміщення площею 6 тис. кв. м з наступним розширенням до 10 тис. кв. м. Тобто всі технологічні вимоги, щоб здійснювати перевантаження відходів, є”, – розповів Іван Олексієвець, керівник проекту “Чисте місто”.
З його слів, на ділянку вже завезли розрівнювач кульків і прес, який може пресувати відходи. “Згодом встановимо цей прес, щоб відходи були тюковані, бо тоді вони мають набагато менший об’єм. Спільно із “Гірхімпромом” працюємо над питанням стабілізації полігона саме тюками, які будуть спресовані, і будуть викладатись у вигляді цег­ли, щоб можна було стримати дальші процеси. Вони спресовані, у них вже нема ні фільтрату, нічого шкідливого. Паралельно ми підібрали декілька сортувальних ліній, які будуть давати можливість зменшити кількість відходів, щоб можна було їх оптимізувати. Частину легкої фракції вивозитимемо з міста на спалювання у цементні печі”, – наголосив Іван Олексієвець.
З його слів, зараз працюють над концепцію створення сміттєпереробного заводу. “Сміттєпереробний завод би мінімізував відходи, щоб у кінцевому підсумку в ме­жах міста залишалось близько 20% відходів, які можна використати для рекультивації полігона. Експериментально попробували вже декілька автомобілів вивантажити з пандусом, з навантажувачами. Прес почне працювати після 1 серпня”, – зазначив Іван Олексієвець.
“Наголошу, що про жодне спалювання сміття на цій території не може й бути мови. Всі процеси проводять у закритому приміщенні”, – наголосив Іван Олексієвець.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7684 / 1.55MB / SQL:{query_count}