Львівська політехніка постарішала на 28 років

Один із найстаріших вишів України змінив своє літочислення і планує вже цього року святкувати 200-літній ювілей

У Верховній Раді України зареєстровано проект Постанови №4989 “Про відзначення 200-річчя Національного університету “Львівська політехніка”, інформує прес-служба “БПП “Солідарність”. Як ідеться у документі, святкування планують у листопаді-грудні 2016-го. Все обіцяють “на найвищому рівні”, враховуючи статус навчального закладу, який є найдавнішим технічним  вишом України та входить у десятку найстаріших технічних університетів Європи і світу.
“Довгий час вважалося, що Львівську політехніку було засновано 1844-го року,  коли австрійський уряд шляхом реорганізації заснував Технічну академію у Львові. Але, коли у 2005 році Україна приєдналась до Болонського процесу і ВНЗ почали глибше вивчати свою історію, з’ясувалось, що витоки Національного університету “Львівська політехніка” сягають 1816 року, коли австрійський імператор Франц І підписав королівський декрет про створення у Львові Цісарсько-королівської реальної школи. Про це свідчать і документи, які було знайдено і опрацьовано в архівах України та Австрії”, – пояснила співавтор постанови, народний депутат України Оксана Юринець.
З її слів, робота над дослідженням нової дати заснування Університету тривала понад вісім років. У результаті, керуючись принципом історизму, еволюційною системою літочислення ВНЗ, вивченими архівними документами, вчена рада НУ “Львівська політехніка” одноголосно затвердила: точкою відліку історії університету є 7 березня 1816 року. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8643 / 1.53MB / SQL:{query_count}