Дев’ять місяців ради № 7

Нас чекає понад місяць стабільності у політичному Львові. Депутати Львівської міської ради пішли на канікули і повернуться до роботи 24 серпня – на урочисте засідання до Дня Незалежності України

фото: Олег Огородник (2)
Депутати Львівської міської ради пропрацювали дев’ять місяців – символічний термін, щоб створити щось належне. Сьогодні ж згадаємо роботу львівських обранців. Перше засідання “нової ради” відбулося 24 листопада, на якому новий-старий міський голова Андрій Садовий та депутати склали присягу на вірність українському народу. І почали працювати…
Революція Гідності та війна знайшли своє відображення на складі нової ради: громадські активісти, волонтери, учасники АТО. Саме ці люди розбавили сірість депутатського корпусу. 
Узагалі, досить цікаво було спостерігати за першими засіданнями в раді. Вони нагадували велике сільське весілля, коли в одному приміщенні зібрали дуже багато різних людей на дійство, яке частина присутніх узагалі не розуміє. Велика кількість молодих і недосвідчених політиків – це саме те, що було потрібно Садовому. Якщо політику можна порівняти з грою, то Андрій Садовий  – один із кращих гравців. Його вміння “загравати” з депутатами – це один із його козирів у роботі з ними. 
Вперше Садовий обі­грав депутатів під час формування виконавчого комітету Львівської міської ради. А йдеться про важливий орган, який є скелетом міських органів влади, адже саме через виконком проходять всі важливі рішення ради. 
Авжеж, львівські громадські активісти за підтримки молодих депутатів із громадського середовища запропонували представників до складу виконкому. В цій ситуації міський голова нагадує вже культових персонажів “пінгвінів з Мадагаскару”: “посміхаємося і махаємо хлопці, посміхаємося і махаємо”.  Саме посміхаючись громадським активістам, Садовий сформував виконком, без урахування жодних пропозицій від депутатів та громадськості. 
Наступним важливим етапом роботи “нової ради” став бюджет Львова. Вражаючі 1,67 мільярди гривень та їхня доля в руках міських обранців. Усе пройшло, знову ж таки, цитуючи всіма улюбленого персонажа: “Без шума и пыли”. 
Де-не-де деякі депутати відстояли ремонт доріг чи комунікацій на своїх округах, адже під час виборів день у день рвали на собі сорочку з обіцянками відремонтувати той чи інший об’єкт. Уперше за незалежної України на ремонти наших із вами доріг, дворів, хідників було виділено понад 380 млн гривень. 
І, найцікавіше. Тепер кожен, просто кожен депутат буде на зустрічах розповідати, як зубами вигриз ті кошти на ремонт вашого подвір’я, як він, бідний, недосипав ночами, дбаючи про майбутнє вашої вулиці. Запам’ятайте! Бюджет – це не якась така манна небесна, яка щороку Божою благодаттю опускається в місто, бюджет – це наші з вами кошти, які ми сплачуємо, як податки в державну та міську казну. 
Окремої згадки заслуговує історія “Садовий та АТОвці”. Вже на перших засіданнях у раді була сформована міжфракційна група, що захищає інтереси наших бійців. До  неї увійшли депутати-ветерани АТО, волонтери та родичі загиблих на сході.
Перший скандал виник навколо “Центру надання послуг учасникам бойових дій”, зокрема, під час призначення його керівника. Львівські бійці та волонтери зійшлися на єдиній думці – керівником центру має стати воїн! 
Натомість Садовий пішов уже по перевіреному плану – “посміхаємося і махаємо”, – призначив, кого б ви думали? Саме так, священика. Напевно, саме після цієї  практики наші парламентарі обрали Генеральним прокурором людину без юридичної освіти, але яка “відсиділа”… 

На сьогоднішній день Центр працює два місяці і, після продовження скандалу навколо нього та його керівництва, отець Роман Лагіш, який його очолював, таки подав у відставку. І ніби є можливість піти на компроміс з АТОвцями, але ні – Садовий призначає в. о. керівника Оксану Рубай, яка одночасно є керівником Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Бійці незадоволенні – Садовий посміхається. Стосунки “АТОвці і Садовий”  – окрема тема для розмови. 
А далі – далі були Грибовичі. Лихо, що сталося на сміттєзвалищі, увійде в історію міста та цілої країни. Нинішня Львівська міська рада вперше зіткнулася з такою проблемою. Та найгірше, що окремі політичні сили почали маніпулювати бідою – і це вже практично українська політична традиція… 
Міські депутати, надивившись на своїх колег із Верховної Ради, вирішили стати великими “революціонерами” та почали бігати за телекамерами, критикуючи усіх і все заради свого рейтингу. Замість шукати вихід із проблеми, частина депутатів  вирішила відправити у відставку Садового. І тут варто згадати найпопулярніше слово в українській політиці – популізм. Жодного розуміння того, як “скинути” з крісла міського голову депутати не мали. 
Є два варіанти відставки міського голови: за його власним бажанням або ж розпуск міської ради Верховною Радою України. Утім, ніхто не запропонував варіанту звернутися до парламенту, адже депутати втратили б свої мандати, а хіба їм це потрібно? Питання риторичне. Тож, незважаючи на те, чи є механізми відставки, чи нема, депутати грали свою гру. 
Як вдалося Садовому вгамувати цей скандал навколо своєї персони? Ще будучи студентом, коли готував суп, мама мені говорила: “Якщо пересолив – додай води”. Саме так і зробив Андрій Іванович. Він почав “лити водичку”: спочатку не з’явився на сесію міської ради, бо мав зустріч із владиками; потім породив історію, що винуватець трагедії у Грибовичах – не він, а… Банкова і Президент тощо. І що тут сказати? Майстерно. 
На жаль, цю історію забудуть, як і забули “Галицькі інвестиції”, як щороку забувають, що головним спонсором “АльфаДжазФесту” є російський мільярдер. 
Чинний склад Львівської міської ради є найцікавішим – багато різних людей опинилися поруч. Дехто з них нічого не вміє, а дехто цим користується… Та за дев’ять місяців роботи нової ради народилося декілька справжніх політиків та політичних сил, які мають  шанс сформуватися в потужних діячів, які зможуть змінити життя у Львові на краще. А наша з вами місія – спостерігати за ними і робити висновки.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8041 / 1.58MB / SQL:{query_count}