Креативні й талановиті в радіоефірі

Улюблене радіо “Львівська хвиля” одинадцятий рік поспіль провело популярну акцію “Радіопузики наступають”

фото: Олег Огородник та “Львівська хвиля”
Уже одинадцятий рік поспіль із нагоди Міжнародного дня захисту дітей ефір радіо “Львівська хвиля” заполонили діти: 2 червня з сьомої ранку до дев’ятої вечора замість звичних голосів дорослих було чути щебетання маленьких ведучих.
“Якось 11 років тому я прийшов додому і трохи різко поговорив із донькою, яка дуже хотіла з’ясувати стосунки. “Як ти така мудра, спробуй у ефірі цілий день говорити!” – сказав я їй. І так собі подумав: а чому б ні? Наступного дня прийшов на роботу і розповів про свою ідею колегам –  щоб один день на рік у ефірі радіостанції були діти. А було це напередодні Міжнародного дня захисту дітей. Так народилася наша щорічна акція “Радіопузики наступають”, – розповідає “Пошті” ведучий радіостанції, автор ідеї проведення акції Доцик. 
Зі слів директора радіо­станції “Львівська хвиля” Віктора Іваницького, ця акція унікальна та єдина в Україні. “Жодне радіо в Україні не робить нічого подібного. Акція є успішною, адже вже 11 років поспіль приходить багато дітей, захід не втрачає популярності. На кастингу було близько 200 дітей у віці від семи до одинадцяти років. Загалом ми обрали 58 маленьких ведучих для всіх програм, які зазвичай ведуть дорослі автори. Хтось вів “Акценти”, хтось був діджеєм і розважав слухачів, хтось розповідав про погоду, а хтось озвучував рекламу”, – каже Віктор Іваницький.

Відбір учасників на “Радіопузики наступають” проводили автори програм за  два тижні до самого свята. Після остаточного відбору діти готувалися зі “своїми” ведучими: приходили на ефіри, вчилися читати тексти, імпровізувати і перейматися духом авторських програм. “З року в рік до нас приходять дуже талановиті діти, всі вони цікаві й неординарні, але ми були змушені обрати найкреативніших та найартистичніших”, – каже директор радіостанції. 
Попри те, що в ефірі були маленькі ведучі, програми залишалися незмінними – просто в них дещо змінилися теми: “радіопузики” розповідали чимало новин про дітей у нашому місті та в світі, а ще роздумували, що б вони змінили у цьому житті та як вони бачать вирішення дорослих і дитячих проблем у своєму рідному Львові. Причому матеріали готували самі діти! Автори програм їм тільки трішки підказували. 

Дев’ятирічна Анастасія Хом’як вже брала участь в акції “Радіопузики наступають” у попередні роки. “З ефіру я дізналася, що діти у Великобританії  ходять на уроки босі, бо це створює невимушену атмосферу під час уроків. Мені було дуже цікаво. Сподіваюся, що іншим дітям теж”, – ділиться враженнями дівчинка, яка в майбутньому хоче стати ведучою.
Софія Сава –  “радіопузик зі стажем”. Хоча дівчинці лише десять років, у ефірі “Львівської хвилі” її також чули не вперше. “Торік я вже була радіоведучою, крім того, у мене свій канал на You Tube, тож я звикла до камери і мікрофона. Сьогодні я вела передачу “Все й одразу”. Мені дуже подобається говорити в ефірі, я не боюся, бо що менше боїшся, то краще у тебе виходить”, – каже вона. Ось Софійка знімає навушники і виходить до своїх однолітків, аж раптом хтось із журналістів каже їй, що вона – “маленька звєзда”. “Ні, я маленька зіронька!” – не розгублюється дівчинка.
11-річна Анастасія Лукач теж має досвід роботи в ефірі. Вона і семирічний Мартин Дячишин вели “Акцентики”. “Знаєте, якось не страшно, просто треба читати текст і не забуватися говорити правильно”, – пояснює Настя. “Я став переможцем міської олімпіади з читання. Тому, думаю, упорався із завданням бути в ефірі. Тут просто треба говорити і все раніше підготовлене правильно прочитати”, – відкриває таємниці майстерності Мартин. 

 “Чимало наших “радіопузиків”, спробувавши раз попрацювати в прямому ефірі, після школи пішли вчитися на факультет журналістики. Є дівчинка, яка з часу перших ефірів уже стала співачкою, а є й такі діти, які обрали інші професії, інші сфери. Але не це головне. Основа проекту – дитяча щирість і безпосередність. Діти говорять те, що хочуть, а не те, що їм кажуть. Щороку до нас приходять різні діти – всі дуже креативні й талановиті, але всі вони по-різному сприймають світ, причому кожне нове покоління дітей відрізняється від попереднього. Вони – вільні!” – наголошує Доцик.
Ведучий програми “Ґлянець”  Володимир Мельник признався, що працювати з дітьми йому дуже подобається. “Щороку до нас приходять дуже різні діти. Пам’ятаю, яким було моє покоління, сучасні семирічні й одинадцятирічні діти відрізняються від нього: вони дуже самостійні, розвинені, відчувають відповідальність за справу, до якої беруться. Так склалося, що їхні батьки слухають “Львівську хвилю”, тому діти уже впізнають наших ведучих, намагаються наслідувати їхні інтонації. То не так, як у школі: поставили всіх, роздали віршики, всі чемно їх розказали і все. Вчимо наших “радіопузиків” бути креативними. Вони навіть сценарії до програм самі писали, ми тільки вносили правки. Дуже талановиті!” – каже він.
Усі маленькі ведучі – учасники акції “Радіопузики наступають” на пам’ять від радіо “Львівська хвиля” і партнерів проекту – мережі аптек D.S. та Global Development отримали записи своїх виступів у ефірі, пам’ятні дипломи, фірмові футболки та ще багато корисних подарунків.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0801 / 1.58MB / SQL:{query_count}