Хто куди, а ми на озеро

Яких змін зазнає одне з озер у Миколаївському районі?

Незабаром у період відпусток поринуть усі, хто так довго чекав літа. Львів’яни вже беруться роздумувати, який відпочинок їм під гаманець, а тоді й до снаги. Одні ж обирають подорожі за кордон, інші в той час залишатимуться вдома. Тоді, щоб якось відпочити від буденних справ, їдуть на озера, ріки в гори... За останні роки однією з найбільш відвідуваних літніх локацій стало озеро Задорожнє, або ж як його ще називають – Байкал, що розташоване у Миколаївському районі. Туди їздять сім’ями й компаніями, бо ціни невисокі і доступ до озера – зручний. Звісно, купатися варто з розумом, бо озеро утворилось внаслідок затоплення вапняного кар’єру.  

Безпека – передусім!

Якщо обирати місце відпочинку, перш за все відпочивальники мають бути певними – воно безпечне і, в разі потреби, допомогу нададуть швидко та якісно. Начальник Центральної рятувально-водолазної служби Львівської області Роман Фіца наголосив, що, зокрема, всі пляжі на Задорожньому озері облаштовані рятувальними постами і відповідними спорядженнями для безпечного відпочинку. 
“Територію озера вже забезпечено плавзасобами, рятувальними засобами, напоготові наші рятувальники та водолази. У 2016 році ми хочемо зробити озеро повністю безпечним для відпочинку. Якщо це громадський пляж, то там будуть наші рятувальні служби, де чергування відбуватиметься змінами. Щодо берегів озера, то скажу, що ми не в змозі проконтролювати всю сушу. Будемо ще просити допомоги чи то в поліції або ж в громадськості, муніципальної дружини, яка вже відгукнулась. Наголошу на тому, що маємо проблему з водними мотоциклами та скутерами”, – каже Роман Фіца.  

Ціна питання

Кожен відпочивальник має змогу обирати між платними та безкоштовними пляжами. У попередні роки за вхід на платні пляжі відвідувачам доводилося платити 5-10 гривень, за стоянку автомобіля – 20 гривень. Нині орендарі кажуть, що не готові ще оприлюднити ціни. Але запевняють, що відпочивальники з різними гаманцями та інтересами “зможуть задовольнити свої побажання”. 
“Ще думаємо над цінами, які будуть цьогоріч за вхід. Хочемо, щоб  на різних базах були більш-менш одинакові. Безоплатний вхід матимуть окремі категорії відві­дувачів, які покажуть відповідні документи – це мешканці навколишніх сіл, інваліди першої та другої групи, діти до 10 років і учасники АТО. Інші, які платитимуть за вхід, матимуть безоплатне користування туалетом, відпочинок на березі озера, а також користування ігровими та спортивними майданчиками”, – каже представник колективного підприємства “Гові” Андрій Гацков. 

Зміни, які будуть у 2017-ому 

У 2016-ому планують змінювати прилеглу навколо озера територію. “Є бажання розвиватися далі, водночас є запити, які, відповідно, стають причиною додаткових перевірок. Вже є розроблений план розвитку приозерної території із залученням в її інфраструктуру майже 60 млн гривень. Це дасть нові робочі місця, додаткові надходження в бюджети місцевих громад і комфортний відпочинок для 10 тис. людей”, – каже Андрій Гацков. 
З його слів, улітку 2017 року територія озера значно зміниться, будуть облаштовані нові об’єкти інфраструктури. “Зміни будуть у двох зонах. У платній зоні пляжу хочемо розділити набережну вело- та пішохідною доріжкою, хочемо облаштувати скейт-парк, кафе-бар, літній театр, яхт-клуб, зелений пляж, пісочний пляж, місця для риболовлі. Єдине, щоб просив – не потрібно нам “допомагати” й заважати”, – додає Андрій Гацков. 
Усі плани робіт уже погоджено з місцевою владою, зазначив голова Миколаївської райдержадміністрації Тарас Оприск. І наголосив на тому, що плани чиновників такі ж, як і в орендарів, тому палки в колеса ніхто пхати не буде. “Хочеться порядку і менше скандалів, конфліктів. Наша позиція така: прибережна смуга має бути доступною для усіх охочих. А за більший комфорт – потрібно  платити”, – зазначив Тарас Оприск. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8319 / 1.56MB / SQL:{query_count}