А як переходите дорогу ви?

На Львівщині до 22 травня триватиме Тиждень безпеки дорожнього руху

фото: патрульна поліція Львова
Час йде, поліція працює, а чисельність порушників, чи то серед пішоходів, чи то водіїв, не зменшується. На жаль, досі частина українців чомусь так і не навчилися переходи дорогу на “зелене” світло, мамусі з візочками (!) перебігають там, де цього категорично робити не можна, інші – ліняться дійти кілька метрів до “зебри” і скачуть, наче зайці, перед авто водіїв, ризикуючи як своїм життям, так і шоферів. Банально, але факт, батьки краще б власними позитивними прикладами, як треба переходити дорогу (а не пустими словами вдома і порушенням Правил дорожнього руху на вулиці), вчили дітвору! Хочемо до Європи? А чи є самі європейцями з такими горе-діями? Звісно, що ні! 
Дорога не шукає винуватців, коли ситуація на місці пригоди стає останньою у їхньому житті. Цифри дорожньо-транспортного травматизму не просто лякають, а наводять страх! Адже сьогодні хтось, а завтра – ти. 
Щороку на автошляхах України гине понад 4 000 осіб та більш, ніж 30 000 людей отримують травми, ДТП є першою за поширеністю причиною смерті молоді у віці від 15 до 24 років та другою серед дітей у віці від 5 до 14 років, інформує “Урядовий портал”. 
Тож за ініціативи Міністерства охорони здоров’я України та інших урядових структур в містах України вже декілька років поспіль проводять Тиждень безпеки дорожнього руху, щоб привернути увагу суспільства до цієї проблеми. Цьогорічний Тиждень безпеки на дорогах буде проходити у два етапи: з 16 по 22 травня та з 14 по 20 листопада. Перший тиждень уже стартував.

Правила руху: починаємо вчити з садочка! 

У Львові, як і в інших містах України, з 16 травня розпочався Тиждень безпеки дорожнього руху. Захід має на меті підвищити рівень культури та дисципліни безпосередніх учасників дорожнього руху. Антон Пузиревський, керівник Патрульної поліції Львова називає “Пошті” Тиждень безпеки дорожнього руху необхідністю, яку не варто виокремлювати в рамки, бо робота у цьому напрямку триває постійно.  
“Це заходи попередження. Ми робимо це, щоб люди зважали на Правила дорожнього руху. В нас ці проблеми є постійними. Саме під час таких  заходів ми працюємо більш посилено. Знаємо, що є нове законодавство, де немає пункту, за яким ми не можемо зупиняти водіїв, як це було раніше для перевірки документів. Але, при порушенні Правил, звичайно, ми це робимо. Особливо звертаємо увагу на дворики, прилеглі території. Бо, якщо на основних дорогах менше летальних випадків, то на прибудинковій території, трасах, де немає належного освітлення їх значно більше”, – каже Антон Пузиревський.
Щоб привернути увагу суспільства до теми дорожньо-транспортного травматизму, зокрема дитячого, на Львівщині поліцейські вже традиційно відвідають школи та дитсадки, аби нагадати малечі “дорожню абетку”. 
“Ця програма розрахована не на тиждень-два, а на постійно. Є шкільні офіцери, які пройшли відповідне навчання в кожному батальйоні, які чи не щодня працюють у дитсадочках, навчальних закладах, курсантами МВС і ще іншими службами. Кожен думає, що він розуміє і знає ПДР, але варто знову і знову на цьому наголошувати, тоді воно дає результат. Добре, що немає упередженого ставлення, а є зацікавлення. На нас із нетерпінням чекають та запрошують на розмову”, – зазначає керівник Патрульної поліції Львова.
Загалом із 16 травня патрульні Львова відвідають щонайменше десять дитячих садків. У понеділок, 16 травня, завітали до дитячого садка №121, де 65 дошкільнят побували в ролі водії, пішоходів. Патрульні перевіряли знання дорожніх знаків. Також розповіли як поводитися на дорозі. Цього тижня патрульні візьмуть участь в змаганнях “Юні інспектори руху”, коледж та школи. А в четвер, патрульні Львова о 10.00 візьмуть участь у загальнодержавній акціїі із здачі крові під назвою: “Здай кров – врятуй життя”, дітям постраждалим в ДТП, інформує прес-служба Патрульної поліції Львова. 

фото Олег Огородник

Акцент на правову культуру

Про те, що ініційований Тиждень безпеки є невід’ємним аспектом правової культури пояснює “Пошті” й доцент кафедри соціального права, адвокат Оксана Жолнович, і називає деталі, які стають причиною ДТП на дорогах:
“На жаль, безпеки не дотримуються в нас не тільки водії, а й пішоходи, і загалом велосипедисти. Тому акцентувати увагу на Правилах дорожнього руху та на їхньому поданні для дітей, підлітків, молоді, загалом для всіх верств населення – є необхідним. Зокрема, є проблема в сільській місцевості, де їздять саморобними причепами, де немає відповідних засобів віддзеркалення, захисних засобів. Варто ініціювати разом із Тижнем безпеки ще й цілу кампанію за обґрунтованість дорожніх знаків. В Україні не вистачає єдиної цілісної системи управління у встановленні знаків. Буває недостатньо пішохідних переходів, подекуди недоречні знаки водіям, які створюють певні проблеми та ще й підштовхують до правопорушення”, – розповідає Оксана Жолнович. 
З її слів, суспільство зможе досягти високої правової культури лише в процесі заходів, які передбачають постійне пояснення та ілюстрування наслідків від незнання Правил дорожнього руху.   
“Також треба поширювати інформаційні буклети з елементарними ПДР, статистику трагічних випадків. Потрібно подекуди збільшити штрафи для пішоходів, нехай на гривень 100-200. А ще – підсилювати інформаційну роботу з прикладами і наслідками, які краще один раз побачити, аніж сто разів почути. Й одна з найважливіших складових успіху – свідомість кожного з нас, над якою потрібно працювати ще з шкільної лави, що роблять наші патрульні”, – резюмує адвокат Оксана Жолнович. 

Більші штрафи – менші цифри ДТП?

Цифри лякають, адже підтверджують постійну концентрацію дорожньо-транспортних пригод на дорогах Львівщини. За повідомленням прес-служби Патрульної поліції Львова, лише за останні вихідні у Львові трапилось 28 ДТП без потерпілих, складено 10 протоколів за керування транспортом у нетверезому стані. 
Як писала “Пошта”, комітет ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності ухвалив законопроект №4373 щодо збільшення відповідальності за керування у нетверезому стані. За яким пропонується зробити в першому випадку 600 неоподатковуваних мінімумів і позбавлення прав на один рік, якщо протягом 2 років водій потрапляє в подібну ситуацію – застосувати штраф у розмірі 1200 мінімумів і позбавлення прав на 3 роки, а на наступний раз вже 2400 і 10 років.
“На розгляді є законопроект, який передбачає більш суворе покарання за правопорушення, що здійснюють водії в нетверезому стані. Сподіваюсь, що найближчим часом закон діятиме, тоді буде й результат. Адже самого відпрацювання недостатньо”, – резюмує Антон Пузиревський. 

Тиждень безпеки дорожнього руху проводиться щороку в рамках проголошеного Генеральною асамблеєю Організації Об’єднаних Націй Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2011 – 2020 років, основною метою якого є надання можливості для здійснення довгострокових та скоординованих дій на підтримку безпеці дорожнього руху і як наслідок – зменшення рівня аварійності та суттєвого скорочення втрат на автомобільних дорогах, інформує сайт mtu.gov
Основна мета проведення в Україні Тижня безпеки дорожнього руху полягає у приверненні уваги органів державної влади та громадського суспільства до “тихої епідемії” смертності та травматизму в результаті дорожньо-транспортних пригод на дорогах України шляхом консолідації сил державних інституцій, бізнесу, неурядових організацій, наукової  спільноти та громадськості у сфері безпеки для вжиття реальних та дієвих заходів для підвищення рівня безпеки дорожнього руху та пропаганди важливості дотримання Правил дорожнього руху.
Ігор Зінкевич, голова ГО “Варта-1”, депутат Львівської міськради
– Правилами дорожнього руху нехтують усі: від водіїв до велосипедистів. Пішоходи просто не розуміють, що несуть відповідальність не лише за своє життя, а й чуже. Велосипедисти не знають ПДР. Хочеться постійно кричати про це, адже не змінюється нічого… Я часто буваю на місцях пригод. Кажуть, що раніше було менше п’яних водіїв за кермом. Ні, колись їх просто менше зупиняли… Збільшилося порушників, бо збільшилась увага до них зі сторони суспільства. Ми зробили в інформаційному плані крок уперед. І це добре. Розпочалася нова технологічно-інформаційна війна проти тих, хто порушує Правила. Можу бути впевненим за Львів, де зменшилося тих, хто порушує ПДР свідомо. Та ми не всюди встигаємо. Зазвичай, за день висвітлюємо 30-40% загальної картини різних випадків, тож сподіватись потрібно на свідоме суспільство. Адже, коли громадськість повідомлена і є фото чи відеофакт, правопорушник точно відповідатиме за злочин! Страх і привселюдне висміювання змінить людину! Неодноразово було, коли дзвонять особисто і просять видалити пост… Та правила “Варти-1” – ні, а людям соромно стає. – Я б за правопорушення в нетверезому стані садив би за грати бодай на рік, позбавивши прав! Бо інколи не вистачає сил боротися з окремою категорією людей.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8011 / 1.63MB / SQL:{query_count}