Проблеми бійців: почути і не “футболити”

Покращення житлових умов, отримання земельних ділянок і житла, лікування й реабілітація поранених, оздоровлення чи відпочинок після повернення з фронту, труднощі з працевлаштуванням та перекваліфікацією на іншу спеціальність – серед проблем, з якими мають справу демобілізовані з Львівщини

Більшість військових скаржаться на складність оформлення земельних ділянок. Зокрема, зі слів бійців, незважаючи на законне право, їм іноді відмовляють місцеві органи влади, мотивуючи це відсутністю генеральних планів у населених пунктах, або взагалі відсутністю вільних ділянок. А ще цей процес затягують різноманітні бюрократичні процедури, які доводиться пройти, щоб отримати землю. 
Про свої наболілі проблеми говорили демобілізовані на черговій зустрічі 14 травня з обласним керівництвом – очільником Львівщини Олегом Синюткою та головою облради Олександром Ганущиним. На цій зустрічі традиційно були присутні й керівники районів, військових комісаріатів, соціальних служб, розподілу Держгеокадастру, правоохоронних органів.
“Якщо людина, яка була в АТО, звернулась до вас по допомогу, ви не маєте права її “відфутболити”. Це стосується усіх: і держслужбовців, і медиків, і усіх інших, хто займає посади”, – наголосив керівник області.

фото: loda.gov.ua
Вже у понеділок на апаратній нараді в ОДА стало відомо, що порядок земельних ділянок для демобілізованих бійців перевірятимуть правоохоронні органи. Відтак працівники поліції, служби безпеки та прокуратури перевірять статистику кількості виділених земельних ділянок відповідно до кількості демобілізованих із АТО. 
“Демобілізовані скаржаться, що у них виникають проблеми з отриманням земельних ділянок. Тому треба негайно роз’яснити цю ситуацію та проконтролювати, аби не було розкрадання та спекуляцій довкола земельного питання. Зокрема створити правильну статистику, аби не вийшло так, що земельних ділянок виділили більше, ніж є на сьогодні демобілізованих воїнів”, – акцентує очільник області. 
Через 1,5 місяця у ЛОДА також планують заслухати інформацію про розподіл земельних ділянок для воїнів АТО.
Окрім цього, зі слів Олега Синютки, наприкінці травня він планує зустрітись із бійцями 3-го батальйону територіальної оборони Львівщини, а у червні – з воїнами, які отримали серйозні поранення чи інвалідність у зоні АТО, інформує прес-служба ЛОДА. 
На жаль, з початку війни на сході додому не повернулися 240 бійців із Львівщини, які віддали свої життя за українську землю.
Власне на цій зустрічі сім’ї загиблих на сході цікавилися питанням спорудження пам’ятників українським Героям та вшанування їх пам’яті. Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин поінформував присутніх про дію обласної програми, яка дає можливість отримати відповідні кошти на встановлення пам’ятних знаків тим, хто загинув під час проведення АТО. “Те, що ми можемо робити на обласному рівні, ми робимо”, – наголосив Олександр Ганущин, інформує прес-служба облради.

На Львівщині з початку запровадження ініціативи щодо забезпечення учасників АТО земельними ділянками, військові отримали у власність 3266 земельних ділянок, загальною площею 525 га. Ділянки призначені для будівництва, садівництва, ведення особистого селянського господарства, інформує Головне управління Держгеокадастру області.
З цієї кількості рішень, Держгеокадастр Львівщини ухвалив 2297 наказів про надання бійцям  у власність земельних ділянок. Землі розташовані поза межами населених пунктів. Учасники АТО приватизували ділянки переважно для ведення садівництва – 2178 земельних ділянок,  98 – для особистого селянського господарства та 21 – для індивідуального дачного будівництва. Ще 969 земельних ділянок, у межах населених пунктів, військовим надали за рішенням місцевих рад Львівщини. Ці землі військові використають переважно для будівництва індивідуальних житлових будинків.
На Львівщині учасники АТО можуть отримати консультативну допомогу за принципом “єдиного вікна” при оформленні земельних ділянок сільськогосподарського призначення (за межами населених пунктів). Сервіс доступний у Головному управлінні Держгеокадастру області –
м. Львів, просп. В. Чорновола, 4, 10 поверх, к. 88. Ознайомитись із переліком пропонованих земельних масивів для надання у власність учасникам АТО, отримати іншу важливу інформацію можна на сайті Держгеокадастру Львівщини у рубриці “Учасникам АТО”.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8006 / 1.56MB / SQL:{query_count}