Якщо водій, то тверезий!

В Україні хочуть збільшити штрафи за кермування напідпитку

Комітет ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності ухвалив законопроект №4373 щодо збільшення відповідальності за керування транспортним засобом у нетверезому стані. “Мета цього проекту – значно збільшити відповідальність тих водіїв, які керують транспортним засобом y стані сп’яніння. Пропонуємо посилити покарання і унеможливити двояке тлумачення. А саме, що конкретно робити поліцейському з тим, у кого в крові понад два проміле алкоголю”, – коментує ініціатор законопроекту Андрій Тетерук, інформує tvoemisto.
“Пропонується зробити в першому випадку 600 неоподатковуваних мінімумів і позбавлення прав на один рік, якщо впродовж двох років він (водій. – “Пошта”) потрапляє в подібну ситуацію – застосувати штраф у розмірі 1200 мінімумів і позбавлення прав на три роки, а на наступний раз вже 2400 і 10 років”, – пояснює нардеп. Комітет рекомендував Раді прийняти проект закону за основу і в цілому.
Згідно з чинним законодавством, за перебування за кермом автомобіля в нетверезому стані – штраф від 3,4 тис. грн. Якщо ж п’яний водій попадається вдруге, то його позбавляють водійських прав на термін від одного до двох років. За 2015 рік в Україні задокументували 93 000 фактів керування автівкою у нетверезому стані. Тобто кожен день таких випадків фіксують близько 250. І це тільки ті, кого спіймали правоохоронці!
Голова Нацполіції Хатія Деканоїдзе запевнила, що навіть після збільшення українські штрафи залишаться одними з найнижчих у світі. Приміром, у Великобританії штраф за водіння в нетверезому стані становить 7,2 тис. євро, а це майже 210 тис. грн. В Іспанії та Фінляндії за нетверезе водіння можуть позбавити волі на термін від двох до чотирьох років, а в Китаї навіть засудити до смертної кари.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8847 / 1.53MB / SQL:{query_count}