Примусова декомунізація

Містян запрошують до обговорення долі пам’ятника Степану Тудору на площі Євгена Маланюка

Після того, як у Львові 9 травня молодики спробували знести пам’ятник радянському письменнику Степану Тудору, а спец­призначенці їх розігнали, у місті почались супе­речки щодо того, чи підпадає пам’ятник під закон про декомунізацію. Відтак, аби ситуація не загострювалась, у міській раді зібрали групу спеціалістів для обговорення подальшої долі пам’ятника, також запрошують долучитись і містян. 
Зі слів головного архітектора Львова Юліана Чаплінського, пам’ятник радянському письменнику Степану Тудору не підпадає під закон про декомунізацію. Адже на ньому немає ознак символіки, серпів, молотів і так далі. Закон в основному стосується пам’ятників особам, які безпосередньо брали участь в терорі. При цьому, враховуючи ситуацію, що склалась навколо нього, прийняли рішення створити робочу групу з експертів, депутатів міськради та представників громадських організацій, аби в легітимний спосіб вирішити питання, інформує прес-служба ЛМР.
Активісти, які 9 травня вирішили знести пам’ятник, аргументували свої дії тим, що Степан Тудор був радянським письменником, противником греко-католицької церкви і затятим комуністом. 
Тож тепер львів’ян закликають до обговорення того, чи місце Тудору у Львові. Для цього необхідно пройти опитування, яке стартувало на сайті міської ради, city-adm.lviv.ua. Містянам пропонують відповісти на запитання, яка їхня позиція з приводу пам’ятника Степану Тудору на пл. Євгена Маланюка. На опитування є дві відповіді: залишити пам’ятник на площі та перенести його з площі Євгена Маланюка.
“Також ми звернулись з проханням надати свої експертні оцінки щодо подальшої долі пам’ятника до Інституту архітектури НУ “Львівська політехніка”, до історичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка та до гуманітарного факультету УКУ. Також Галицькою райадміністрацією заплановано цього року провести капітальний ремонт пл. Євгена Маланюка. Зараз розробляється відповідний проект. Важливо прийняти правильне і виважене рішення щодо облаштування цього громадського простору в центрі міста”, – зазначив Юліан Чаплінський. Окрім того, цю справу також обговорюватимуть на містобудівній раді та науково-консультаційній раді, що діє при управлінні охорони історичного сере­довища. 
Тудор Степан Йосипович (справжнє прізвище Олексюк) – український письменник, публіцист і політичний діяч у Галичині, філософ, представник  Львівсько-Варшавської школи філософії, доктор філософії, йдеться у Вікіпедії.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8428 / 1.54MB / SQL:{query_count}