Мандрівний літературний майданчик

У Львові готуються до втілення проекту “Літосквер”. “Пошта” з’ясувала, що це таке та на якій стадії перебуває робота

фото: facebook.com.litoskver
Тільки-но справжнє весняне тепло прийде до Львова, містяни повиходять із своїх домівок грітись на сонечку, гуляти й спілкуватись. Аби було цікавіше та більш інтелектуально, активісти організують літературний сквер – мандрівний літературний майданчик, що пересуватиметься скверами міста Лева і згуртовуватиме мешканців навколо себе. 
Облаштують для літературних справ місце, де можна буде зручно вмоститись, читати, слухати, як читають інші, обговорювати і навіть готувати, а потім їсти й спілкуватися з письменниками. 
Ольга Криворучко, ментор команди з реалізації “Літоскверу”, розповідає, що для облаштування обрали місцину поблизу книжкового базару, що на вулиці Підвальній.   
“Обрали місце поблизу пам’ятника Івану Федорову, на площі Музейній. У сквері мають бути встановлені кубічні конструкції, якими можна буде викласти слово “Львів”, чи інші слова, ці букви мають бути зроблені таким чином, щоби їх можна було використовувати для сидіння. У них мають бути книжки для обміну. І це закономірно, адже там неподалік книжковий ринок, у сквері облаштуємо книжковий простір, і це все закінчується книгарнею на вулиці Федорова, тож воно все гарно літературно поєднується. Це буде такий інтерактивний простір, із яким відвідувач, любитель літератури, зможе взаємодіяти”, – каже “Пошті” Ольга Криворучко.  
Цей літературний майданчик вже з травня буде мандрувати скверами та площами міста впродовж року. 
Вікторія Олішевська, ідейний натхненник проекту, розповідає, куди ж мандруватиме цей літературний майданчик.  
“Він мандруватиме у залежності від того, де які події у місті відбуватимуться. 
Наприклад, влітку буде свято Параджанова, тож він переміститься туди. А далі планували, щоб він трохи в Парку культури побув. Взагалі думали розмістити його на деякий час і десь у віддаленому від центру районі міста, наприклад, на Сихові чи у Рясному. Але справа в тім, що немає певності, як мешканці будуть поводитись із тими вуличними меблями”, – каже Вікторія Олішевська.
Літературний майданчик з травня мандруватиме скверами та площами міста
Вона додає, що у “Літосквері” відбуватимуться читання, приїздитимуть різні письменники, які читатимуть свої роботи. “Будуть також публічні літпікніки. Можливо, люди з якимось відомим письменником готуватимуть канапки, розмовлятимуть про літературу… Там будуть всілякі літературні заходи”, – каже Вікторія Олішевська. 
Цей проект уже на півдорозі до втілення. Виготовляють вуличні меблі та шукають спонсора. За попередніми підрахунками проект коштуватиме двадцять тисяч гривень. До втілення проекту долучатимуться студенти Львівської політехніки та Академії мистецтв. 
“Тож на площі Музейній плануємо змонтувати сталу конструкцію, з якої складатиметься, можливо, слово “Львів”, можливо слова “місто літератури”, все залежить від того, на що вистачить фінансування. Будуть кубики, які вкладатимуться в цей каркас, їх можна буде виймати й сидіти на них. Наш задум був у тім, щоби люди могли самі впливати на простір, щоби вони розуміли, що міський простір є для них відкритим і вони можуть його змінювати. Щодо книжок, які також плануємо там залишити. То це буде радше  щось на кшталт буккросингу. Хотілося б, щоб залишали справді цінні та цікаві  книги. Також планували покривати маркерною фарбою деякі елементи, щоби люди могли там писати щось типу “я тут був, я тут читав”, чи якісь фрази із книжки. Щоб це дійсно був повністю літературний осередок”, – каже Вікторія Олішевська.
З її слів, за кордоном схожого не бачила, каже, що такий простір не лише стане новим місцем для спілкування, а й так би мовити, підтвердить статус Львова як літературного міста. Також схожий проект запланований до втілення й у Вінниці.  
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8437 / 1.56MB / SQL:{query_count}