Захистити свої права та майно

Жителі гуртожитків зможуть приватизувати своє житло

фото: dailylviv.com
Цього тижня український парламент ухвалив законопроект №1076 щодо удосконалення окремих положень передачі гуртожитків у власність територіальних громад і забезпечення реалізації житлових прав законними мешканцями гуртожитків. Відповідний законопроект підтримали 252 народні депутати.
Зі слів співавтора законопроекту, парламентаря Ігоря Васюника, завдяки законодавчим змінам мешканці гуртожитків зможуть приватизувати житло, в якому проживають. “Це дійсно важливий законопроект, на який всі ці роки чекали десятки тисяч сімей з усієї України. Люди, які п’ять і більше років проживають у гуртожитках, зможуть приватизувати житло. Важливо також, що з’явиться можливість в судовому порядку визнати недійсними договори купівлі-продажу гуртожитків колишніх державних підприємств, які були укладені і 10, і 20 років тому. Адже по всій Україні незаконно приватні структури приватизовували гуртожитки разом із людьми, яких потім з сім’ями викидали на вулицю, – зазначив Ігор Васюник. – Ми працювали над цими законодавчими змінами з 2012 року. Співавторами законопроекту є понад 20 народних депутатів із різних фракцій. Але протягнути законопроект в попередній каденції було фактично неможливо через лобістські групи, які відстоювали інтереси власників гуртожитків. Тепер у мешканців гуртожитків з’явилась можливість захистити свої права та майно”.
Законодавчі зміни дадуть наступні можливості для жителів гуртожитків. По-перше, цей закон надає право приватизувати житло мешканцям гуртожитків, які були внесені до статутних капіталів товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації), зокрема і тих, що в подальшому були продані чи відчужені іншим способом, інформує прес-служба парламентаря. По-друге, приватизувати можна буде не тільки кімнату в гуртожитку, але і блок чи секцію. По-третє, приватизація може бути проведена відразу після передачі гуртожитку у комунальну власність. По-четверте, право на приватизацію житла матимуть не тільки “наймачі” кімнати в гуртожитку, а й члени їхніх сімей. До речі, члени сімей матимуть право на приватизацію незалежно від того, скільки часу вони проживають в гуртожитку. Важливо, щоб “наймач” на законних підставах (ордер + реєстрація) прожив у гуртожитку більше п’яти років. По-п’яте, приватизація житлових приміщень в гуртожитках, які були раніше самовільно переплановані (під кухні, санвузли, коридори, прохідні кімнати тощо) також можлива, але тільки після погодження усіх технічних умов щодо можливості перепланування. По-шосте, Закон закріплює можливість визнання в судовому порядку недійсними договори купівлі-продажу гуртожитків колишніх державних підприємств, які були укладені і 10, і 20 років тому.
Зі слів ще одного співавтора законопроекту, народного депутата України Оксани Юринець, цього рішення довго чекали тисячі українців. “Був час, коли високоповерхівки-гуртожитки було приватизовано за безцінь. Вийшло так, що їх приватизували фактично разом  із людьми, які в тих гуртожитках виросли самі, виростили своїх дітей і навіть внуків, але так і не отримали права на житлову площу. Тому цей законопроект надасть їм законне право приватизувати помешкання. І не тільки у державних чи комунальних гуртожитках, а й в тих, які вже мають власників”, – наголосила Оксана Юринець. 
Парламентар зазначає, що над розробкою законопроекту № 1076 працювала велика робоча група, в якій брали участь представники громадських організацій, які опікуються правами мешканців гуртожитків. “Його обговорення тривало більше, ніж півтора року, оскільки сам законопроект було зареєстровано у Верховній Раді ще в листопаді 2014 року”, – додає Оксана Юринець.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8805 / 1.55MB / SQL:{query_count}