Пільговиків і надалі возитимуть безкоштовно

На Львівщині підписали Меморандум між владою та перевізниками

фото: Олег Огородник
Учора, 20 квітня, обласна влада та перевізники підписали Меморандум, який дозволить впорядкувати питання пільгових перевезень на приміських та міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування на Львівщині. Свої підписи у документі поставили очільник області Олег Синютка, голова обл­ради Олександр Ганущин та голова обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України Юрій Кривенко.
Згідно з Меморандумом, обласні перевізники і надалі протягом року надаватимуть послуги перевезень пільгових категорій громадян. 
Натомість облрада, зі свого боку, розгляне можливість внесення змін до обласного бюджету для передбачення видатків на відшкодування витрат за проїзд пільговиків. А облдержадміністрація на центральному рівні лобіюватиме питання надання адресної допомоги пільговикам.
Облрада розгляне можливість внесення змін до обласного бюджету для передбачення видатків на відшкодування витрат за проїзд пільговиків
Зі слів голови Львівської ОДА Олега Синютки, це вимушений крок у зв’язку з прийняттям законодавчого акту, який переклав на повноваження органів місцевої влади проблему компенсації за пільговий проїзд.
“Це питання є складним і неоднозначним. Звертатимемося до центральних органів влади з пропозицією запровадити на території Львівщини пілотний проект з монетизації пільг на транспортні перевезення для пільгових категорій громадян. Певен: спільними зусиллями влади, депутатів, бізнесу і громади нам вдасться вийти з цієї складної ситуації і забезпечити людям ті можливості, які вони мали досі”, – наголосив Олег Синютка. 
Як зазначив представник профспілкової організації Юрій Кривенко, перевіз­ники і влада у питанні пасажирських перевезень досягли певного компромісу. “Практично весь перший квартал цього року ми перевозили пільговиків, а це близько 500 тисяч осіб в області. І підписаний документ, на період врегулювання пільгових перевезень на законодавчому рівні, допоможе нам вийти з ситуації, яка склалася з  наданням транспортних послуг”, – зазначив він. 
На Львівщині є майже 500 тисяч пільговиків
“Ми впродовж доволі тривалого часу говоримо про те, що потрібно надавати допомогу кожному потребуючому окремо, а не платити компенсації перевіз­никам. Я вже не кажу про те, що з 2016 року компенсацію пільгових перевезень переклали на місцеву владу, при цьому “забувши” виділити додаткові кошти. Проте нам вдалося знайти компроміс із перевізниками, за що їм вдячний”, – зазначив голова облради Олександр Ганущин, інформує “Львівський портал”.  “У затвердженому обласному бюджеті для перевезення пільговиків передбачено 
15 мільйонів. Ще 10 мільйонів отримаємо за рахунок державних субвенцій, або ж знайдемо ці гроші іншим шляхом”, – додав голова облради. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8557 / 1.54MB / SQL:{query_count}