Встигнути прибрати до Великодня

Містяни, яким не байдужа охайність Львова, долучаються до толок. Сьогодні – загальноміська толока, зокрема активісти прибиратимуть й територію Митрополичих садів

фото: foundation-la.com
У Львові триває активне прибирання до великодніх свят. Вже близько місяця усі небайдужі містяни, громадські організації, навчальні заклади спільними зусиллями поспішають зробити місто чистішим і підготувати Львів до великодніх свят. Сьогодні, 9 квітня, у місті організовують загальноміську толоку, якою охоплять усю центральну частину міста.  

Маленькими кроками – зробимо велику справу разом!

Під таким гаслом “Фундація духовного відродження” вже другий рік поспіль організовує прибирання Митрополичих садів за підтримки компаній, які надають своїх працівників та необхідний інвентар. Цього року до прибирання долучилась і Львівська міська рада у рамках кампанії “З нами місто розквітає”. 
Сьогодні о 10.00 прибиратимуть східну частину Митрополичих cадів Святоюрського комплексу
Зі слів Олени Карнаух, координатора заходів БО “Фундація духовного відродження”, щоб встигнути більше прибрати, роботи розпочали ще минулого тижня, де вже зробили санітарне формування дерев, подрібнення гілок дерев за допомогою механічного подрібнювача, вивезення бетонних брил.
“9 квітня о 10.00 ми продовжимо прибирання у східній частині (біля “виш­ки”) Митрополичих садів Святоюрського комплексу. Територію розділимо на певні сектори, щоб більш організовано провести роботи з прибирання садів. Ще плануємо провести згромадження сухої трави та дрібного сміття, побілку дерев, чищення рову, обрізку кущів, фарбування паркану. Очікуємо близько 200 осіб. Для тих, хто матиме бажання долучитись, з собою мати змінний одяг, рукавиці й гарний настрій. Після чого на усіх, хто прийде прибирати, чекає частування смаколиками”,– каже “Пошті” Олена Карнаух. 
Прибиратимуть і місто. На загальноміській толоці планують охопити все  місто і за один день завершити усі роботи. Що встигли зробити до сьогоднішнього дня розповідає Володимир Читинський, головний інженер ЛКП “Зелений Львів”.
Кaмпанія “З нами місто розквітає” вже четвертий рік поспіль залучає молодь та всіх небайдужих мешканців до організації благоустрою громадських зон у Львові
“Весь квітень люди зголошуються до прибирання міста. Більше половини парків уже прибрано. В парку імені 700-річчя Львова вже висадили близько півсотні дерев глоду і липи. Ще висаджуватимемо дерева і в інших частинах міста, але ближче до осені. На проспекті Чорновола за сприяння спонсорів найближчим часом плануємо висадити граби”, –  зазначив “Пошті” Володимир Чишинський, головний інженер ЛКП “Зелений Львів”.
Кaмпанія “З нами місто розквітає” вже четвертий рік поспіль залучає учнівське та студентське середовище, а також усіх небайдужих мешканців до організації благоустрою громадських зон у місті. І кажуть, що з результатом не забарились.
“Вже завершився другий тиждень нашої роботи, де прибрали п’ять парків та два кладовища, один яр у частині Нового Львова. Четвертий рік спільних робіт з містянами дають свої результати. Кількість охочих до прибирання збільшується. Ми готові вислухати пропозиції від активістів. І разом робити добрі справи. За нашим графіком можна відслідковувати на Facebook-сторінці “З нами місто розквітає”, або ж звернутись y міськраду у 215 кабінет”, – розповідає Орест Купчак, співкоординатор кампанії “З нами місто розквітає”. 

Плани на майбутнє

Зі слів Олени Карнаух, зараз ще зарано говорити про планування культурних заходів у 2016-ому. “Територія садів легкодоступна, де часто різні молодіжні компанії знаходять собі місце відпочинку, після чого залишається сміття. Ми хочемо, щоб ця територія була зоною громадською доступу, де можна було б проводити культурні і соціальні заходи, а церква теж могла б презентувати свою діяльність. Зараз триває справа з документами про передачy східної частини Митрополичих садів у власність користування церкви. Спільно з  курією Львівської архиєпархії УГКЦ на майбутнє вимальовуємо ландшафтний план, де передбачалось би окультурення території. Ми щодня бачимо мури, які нещодавно очистили від заростів трави, над цим проектом також працюють архітектори. Як краще – укріпити або ж реставрувати згодом вирішуватимемо. На це треба ще чимало часу”, – каже координатор заходів БО “Фундація духовного відродження” Олена Карнаух.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7855 / 1.57MB / SQL:{query_count}