Оздоровлення для бійців

На Львівщині учасникам АТО пропонують безкоштовну реабілітацію

фото: медіа-центр Міністерства оборони України (2)
Бійців на оздоровлення та реабілітацію за­прошує “Львівська обласна лікарня відновного лікування №3”, яка розташована у містечку Соснівка. Зокрема у неврологічному відділенні медзакладу передбачено ліжко-місця для надання фізичної реабілітації і психосоматичної допомоги, повідомляє медіа-центр Міністерства оборони України.
Зі слів головного лікаря Богдана Баранюка, курс лікування для бійців АТО триває два тижні. “Реабілітаційна програма фінансується із бюджету області. На один день для пацієнта-ветерана АТО виділяється близько трьохсот гривень: на ліки, харчування та проживання. У нас працює фаховий персонал, адже цей медичний заклад спеціалізується на лікуванні осіб, що задіяні у роботі на шахтах. А це, як відомо, важка і виснажлива праця, що сприяє виникненню багатьох захворювань”, – каже головний лікар. 
У лікарні працює реабілітолог, масажисти, у фізіотерапевтичному відділенні пропонують широкий спектр фізіотерапевтичних електропроцедур: магнітотерапія, лазаротерапія, електрофорез. Є кабінети бальнеології, водолікування, спелеотерапії, “соляна” кімната, тренажерний зал. Проводять лабораторні обстеження.
“Після року на передовій реабілітація необхідна в будь-якому випадку. Хтось погано спить, комусь необхідно “підлатати” спину після носіння бронежилета або просто збалансувати психологічний стан. Тут усе це доступно, – каже боєць Ілля. – Крім роботи лікарів, тут і природа лікує –  поруч сосновий ліс, озеро”.
Медперсонал клініки очікував більшої активності військових. За місяць послугами лікарів у Соснівці скористалися лише 20 бійців. “Якщо ліжко-місця, призначені для ветеранів АТО, у комунальному закладі не будуть задіяні – реабілітаційну програму закриють, щоби не витрачати марно бюджетні кошти, – каже Ігор Грабінський, місцевий громадський активіст. – Хороша ініціатива повинна поширюватись і приносити соціальну користь. Очікуємо, що охочих підлікуватись стане більше. А враховуючи, що найближчим часом буде демобілізовано бійців четвертої хвилі мобілізації, будемо усіляко залучати до участі в реабілітаційній програмі їх”.
Для того, щоб пройти необхідне лікування чи реабілітацію, потрібне скерування амбулаторно-поліклінічних закладів області або військкоматів за місцем реєстрації. Якщо демобілізовані бійці працюють, листки непрацездатності  відкриваються за місцем скерування. При госпіталізації потрібно мати зi собою паспорт та посвідчення учасника АТО. 
Щоб дізнатися детальнішу інформацію, можна зателефонувати до головного лікаря соснівської лікарні Богдана Баранюка за номером 050 523 85 25.
Володимир
Скоростецький
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7945 / 1.54MB / SQL:{query_count}