Аби їм не опускалися руки…

Львів майже не пристосований для життя людей із особливими потребами. Активісти з’ясували, як можна це виправити

фото: naiu.org.ua
Наше місто не дружнє до людей з особливими потребами – для візочників не створені умови проїзду в громадському транспорті, відсутня доступність до органів місцевого самоврядування, лікарень, відділень пошти, магазинів і банків, про що акцентують громадські активісти. 
“Львів недоступний не лише для маломобільних людей, а й для матерів із дитячими візочками. Спільно із депутатами Львівської міськради провели моніторинг і виявили, що з 112 комунальних об’єктів у місті лише 12 були обладнані для людей з особливими потребами відповідно до законодавства. Серед цих установ деякі мали пандус або заїзд, працівника, який допомагає потрапити інваліду до закладу, але ЛКП, відділи соцзахисту у них розташовані на третьому, четвертому поверхах, а ліфта, щоби туди могли потрапити люди з особливими потребами, немає. Не всі новобудови у місті оснащені усім необхідним обладнанням для цих людей, хоча забудовники завжди це обіцяють, – зазначає голова громадської організації “Розвиток громади” Олег Долінський. – Скільки інвалідів ви бачите на вулицях Львова? Небагато, бо більшість із них навіть не може вийти з дому без помічника”.
Для них, зі слів активіста, потрібно також проводити розважальні заходи, надавати психологічну допомогу. Задля цього громадська організація планує створити групу волонтерів. Окрім того, активісти планують рекомендувати маркувати заклади, у яких люди з особливими потребами можуть безперешкодно пересуватися, та зробити карту таких місць.
“Вважаю, що поняття “інвалідність” насправді дуже відносне, але однозначно інвалідом є наше законодавство і влада, яка не може створити нам комфортні умови для життя. Ми всі дихаємо одним повітрям, платимо податки, ходимо в одну і ту ж аптеку, деякі фінансово такі ж незалежні, як люди, що пересуваються безперешкодно. Але опускаються руки, коли не можеш самостійно вийти з дому, сісти у транспорт, не кажучи про те, щоб отримати повноцінну освіту чи народити дитину. Я дуже хочу побувати в музеї, але не можу на візку туди потрапити. Ледь змогла закінчити школу після того, як y восьмому класі травму отримала. Школа не була обладнана навіть пандусом, щоб туди заїхати, не те, що ліфтом, щоб пересуватися поверхами, тому учителі приходили до мене додому. Як я маю це оскаржити? Треба створити комісію, яка має стежити за комунальними, транспортними об’єктами у місті, і тих, які не створюють комфортних умов для пересування на візках, штрафувати. Це буде найефективніше”, – наголошує львів’янка Каріна, яка пересувається на візку.
Біля супермаркетів є паркувальні місця для інвалідів, які займають інші  і їх за це не карають. “Якби за це штрафували, як за кордоном, то таких ситуацій було би менше. А є у Львові парковки, де взагалі не передбачено місць для інвалідів. Одна із них на проспекті Шевченка”, – зазначає парламентар Андрій Антонищак. 
У Львові активісти будуть звертатися до міського голови, депутатів міськради та ВРУ щодо захисту інтересів львів’ян з особливими потребами. Окрім того, громадські активісти рекомендуватимуть міськраді розробити та розповсюдити соціальний ролик з метою толерантного відношення і глибшого розуміння людей з особливими потребами. Створити громадську гарячу лінію з питань захисту їх законних інтересів, які суспільство наразі ігнорує. А ще – спільно з управлінням міськради створити робочу групу, аби вирішити організаційні питання перевезення спецпасажирів по місту.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7673 / 1.55MB / SQL:{query_count}