Е-сервіси: звертаємось у мерію онлайн

У Львові починають реалізацію програми цифрового перетворення

У місті розробили мобільний додаток для електронних звернень до виконавчих органів для пристроїв, які працюють на платформі iOS. Відтепер надіслати електронне звернення чи навіть скаргу можна за допомогою телефона чи планшета. Мобільний додаток “Звернення в ЛМР” розробив ІТ-волонтер Богдан Цап. Завантажити його можна на itunes.apple.com. Аналогічний додаток раніше створили для мобільних телефонів на базі Android, інформує прес-служба міськ­­­ради. Нагадаємо, що електронне звернення до виконавчих органів можна також надіслати через офіційний сайт міськради у відповідному розділі. 
Також у місті починають реалізацію програми цифрового перетворення. Проекти, над якими нині працюють: розвиток системи електронного документообігу, що зараз працює в тестовому режимі у Львівській міській раді, її розширення на ЛКП, автоматизація роботи депутатського корпусу, активне використання системи електронних закупівель ProZorro та суттєве оновлення сайту міськради. 
Також серед основних (однак довготривалих) проектів – створення геоінформаційної системи міста. А минулого тижня розпочався проект співпраці з ЄБРР щодо електронного квитка, тож Львів зараз активно працює над створенням технічного завдання. Запровадити е-квиток планують у 2018 році.
Ще одне важливе завдання програми цифрового перетворення – розвиток системи інформаційної безпеки. “Торік був реалізований проект щодо встановлення відеонагляду, – зазначає керівник “Муніципальної дружини” та радник міського голови з питань безпеки Юрій Діль. – Цього року перед нами стоїть завдання розширення її мережі по місту, в ЛКП, районних адміністраціях і найважливіших лікарнях. Розпочинаємо також спів­працю з Міським центром ІТ. Далі створюємо на базі “Муніципальної дружини” ситуативний центр, де будуть встановлювати системи відеонагляду. Плануємо цього року й закупівлю більшого сервера для збереження відеоданих, адже на сьогодні їх зберігають до 30 днів. Цей проект обов’язковий і важливий для міста, оскільки нині ми просто змушені рухатися в ногу з часом, залучаючи бізнес-партнерів та ІТ-компанії”.
Серед запланованих про­ектів модернізації діяльності міста є також впровадження “розумної” системи для оптимізації вуличного освітлення. Як відзначає керівник ЛКП “Львівсвітло” Олександр Лазуткін, цього року підприємство почало видавати технічні умови на встановлення світлодіодних світильників. “Це економія електроенергії на зовнішнє освітлення та краща керованість, адже світлодіоди спрацьовують миттєво. Чому це “розумне” освітлення? Тому що його можна розділити на сектори й у визначений час – “непікові” години – зменшувати потужність шляхом встановлення датчиків руху і відключення окремої частини діодів у світильнику”, – розповідає він. Серед інших можливих (однак далекоглядних) варіантів – встановлення багатофункціональних світильників, які, окрім основних функцій, виконуватимуть функції Wi-Fi-роутера, зарядки для мобільних телефонів та електромобілів, камери, гучномовця тощо.
Фінансове забезпечення програми цифрового перетворення здійснюватиметься в межах кошторисних призначень, передбачених у міському бюджеті Львова, а також за рахунок коштів інвесторів, спонсорської допомоги, донорських коштів і грантів, у тому числі міжнародних. На реалізацію програми наразі заплановано витратити 750 тис. грн.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7666 / 1.55MB / SQL:{query_count}