Гроші на відкриття бізнесу

Переселенцям та учасникам АТО виділять 800 тисяч гривень на організацію власної справи. Кошти розподілять серед 15 найкращих бізнес-ідей

фото: прес-служба ЛМР
У Львові ”Клуб ділових людей” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” розпочав другу хвилю програми підтримки малого бізнесу та самозайнятості “Новий відлік”. Уже стартував відбір, він триватиме до 6 квітня. Окрім переселенців, організатори на цей раз запрошують до участі демобілізованих бійців або членів їхніх родин (чоловіка або дружину), інформує прес-служба міськради. Важлива умова для всіх учасників – бажання відкрити власну справу. 
У першій хвилі проекту було 60 учасників, з них 55 завершили проект. З 55 всі успішно захистили свої бізнес-плани, і всі вони на сьогодні успішно працюють. 
“Із тих 55 бізнес-планів було відібрано 15, між якими було розподілено грантовий фонд – 1 млн грн. Кожен із них отримав близько 100 тис. грн на закупівлю обладнання. Також із учасників першої хвилі відібрали три виробничі проекти, які були допрацьовані інжиніринговим відділом нашого Клубу, і вони відібрані до спільного інвестування коштами учасників Клубу. Перший проект – з вирощування зелені – вже запущено. Туди було доінвестовано 1,9 млн грн. Проект стартував у Солонці, що під Львовом. А також ще два проекти з деревообробки стартують цього і наступного місяця. В цій хвилі також ми будемо відбирати такі проекти та доінвестовувати у розмірі до півмільйона доларів кожен”, – розповідає голова “Клубу ділових людей” Микола Савуляк. 
“Очікуємо в нашому офісі Клубу на вул. Зеленій, 109 тих учасників, які готові подати свої заявки. Це дві категорії людей: внутрішньо переміщені особи та учасники війни або їхні дружини чи чоловіки. Далі відбуватиметься відбір 60 осіб, які візьмуть участь у самому проекті. Наступний етап – сам бізнес-курс, який буде проходити впродовж шести тижнів. Учасників розподілять на три групи, кожна група проходитиме 12 днів інтенсивного бізнес-курсу. Це для того, щоб допомогти сформувати правильну стратегію маркетингу бізнесу, розпрацювати бізнес-плани. Таким чином, два місяці піде на навчальну частину, чим займається Міжнародний фонд “Відродження”. Після бізнес-курсу буде конкурс бізнес-планів. Кожен із 60 учасників захищатиме свій проект, і комісія з представників громадськості та міжнародного фонду відбере 15 проектів, для яких буде виділено 800 тис. грн на закупівлю обладнання для їхнього бізнесу. Після цього етапу кожен учасник переходить під приватний супровід до бізнес-експертів та впродовж 4 місяців не тільки пише бізнес-план, а й реалізовує його в життя. І вже наприкінці року, в грудні, очікуємо, що всі бізнес-проекти працюватимуть і створять нові робочі місця”, – каже Микола Савуляк. 
“Щодо першої хвилі, то в нас були певні побоювання, бо група була непроста. У центрі міста зайшла на каву в невеличку кав’ярню біля кінотеатру “Коперник”. Виявилося, що це був проект, який реалізовано завдяки цій програмі. Це настільки приємно, коли ти так несподівано зустрічаєшся із цим проектом, втіленим у життя. Можливо, це невеличкий бізнес, але таких бізнесів на сьогодні з’явилося 15. Це і виробничі, і сфера послуг. Це реальні бізнеси, реальні люди, реальні долі.  Йдеться не лише про цих 15 людей, а й про наступних, що прийдуть до цієї програми”, – зазначає в.о. начальника управління економіки Львівської міськради Вік­торія Довжик. 
“Ми все ще перебуваємо в складних умовах, і є люди, які в об’єктивно нерівних умовах перебувають з нами. Це люди, які втратили житло, які втратили свій бізнес, люди, які захищають нашу Україну. Це – учасники війни та їхні родини. Вони втратили більше, аніж будь-хто з нас, хто живе в тилу. Ми вирішили, що треба вирівняти умови, дати цим людям шанс почати інший етап життя, – каже керівник Західноукраїнського представництва Міжнародного фонду “Відродження” Оксана Дащаківська. – “Новий відлік” – конкурс на запровадження свого бізнесу. Фактично пропонуємо людям взяти гроші на початок свого бізнесу. Цей конкурс оголошений для внутрішньо переміщених осіб, учасників війни та членів сімей учасників війни. Це спосіб знайти себе в цьому мирному світі. Для тих, хто вже демобілізувався, це спосіб мати другий старт у мирному житті”.
З її слів, насправді, найважче – це змінити свідомість, відкритись до чужого та взяти відповідальність на себе. “Важливо усвідомити, що держава не може створювати робочі місця, що деколи я собі маю сам створити робоче місце, взяти відповідальність за себе та свою родину. Тому ми цим проектом показуємо, що люди можуть брати на себе відповідальність за себе, свої родини, допомагати при цьому громаді. Судячи з першої хвилі, проект дуже успішний, оскільки люди, які пройшли навчальну програму, однак не отримали грантів, все одно розпочали власний бізнес. Це свідчить про те, що нам вдається змінювати свідомість, – додає Оксана Дащаківська. – Ми розраховуємо, що цей новий бізнес буде орієнтований не лише на сферу послуг, але і безпосередньо на виробництво. І так само ми розраховуємо на те, що люди зможуть залучати членів громади до ведення цього бізнесу”.
Деталі другої хвилі “Нового відліку” за посиланням: http://goo.gl/s8pqjI.
Заявку на участь можна подати тут: https://goo.gl/i402sW.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8374 / 1.57MB / SQL:{query_count}