Автозлодії “полюють” за неуважними водіями

У Львові все частіше викрадають речі з машин. Натомість самі автомобілі крадуть уже менше

У Львові все частіше обкрадають автомобілі – злодії розбивають скло, знімають відеореєстратори, магнітоли, забирають усе цінне. Рідше, та все ж буває, що з авта можуть злити бензин, вкрасти колеса чи навіть відкрутити фару. Тому треба бути дуже уважним, не залишати машину десь у закапелку чи на парковці без нагляду. 
“Я завжди залишаю авто поблизу свого будинку, стараюсь припаркувати так, щоб з вікна його було видно. Звичайно, ставлю на сигналізацію, ніколи ніяких пригод не було, і розповідям колег про те, що у місті масово крадуть речі з автівок, я не дуже вірив. Та кілька днів тому ввечері, по десятій, вийшов із під’їзду і помітив пі­дозрілого хлопчину, він світив ліхтариком у салон мого авта, та почувши, як гримнули двері під’їзду, він втік. Звичайно, поліцію не викликав, але тепер шукаю платну стоянку. В машині нічого цінного не було, хіба відеореєстратор могли вкрасти або й саму машину… Неприємно”, – розповідає “Пошті” львів’янин Олег.

Поліція затримує, суди – відпускають

Злодії здебільшого розбивають скло передніх бокових дверей, швидко беруть те, що їх зацікавило, і втікають. Начальник патрульної поліції Львова Антон Пузиревський розповів “Пошті”, що найчастіше крадіжки з автомобілів стаються у місцях, де машини тісно припарковані. 
“Крадуть з машин у місцях, де автівки стоять одна біля одної, між ними можна сховатись, прошмигнути непоміченим. Також крадуть з машин у двориках, подвір’ях багатоповерхівок. У першу чергу беруть те, що одразу видно – це відеореєстратори, автомагнітоли і будь-які цінні речі, які видно через скло. Працюють злодії здебільшого вночі, починаючи з 00.00 і до п’ятої ранку”, – каже Антон Пузиревський. 
З його слів, у Львові хоч поодинокі та все ж бувають випадки, коли з автомобілів крадуть колеса й зливають бензин. Частіше ж крадуть номерні знаки. Якщо торік популярними серед злодіїв були здебільшого іноземні номери, то нині вони не гребують й нашими, українськими. 
“Система з номерами така ж: знімають номери, ховають за десять-п’ятнадцять метрів від авто. Зв’язуються з власником, коли той перекаже гроші, йому кажуть, де сховали номер. Але дуже багато знаків виявлено, досить багато знаходимо поблизу смітників – от минулої зміни шість-вісім знаків найшли”, – каже Антон Пузиревський. 
Правоохоронці рекомендують авто залишати в освітлених місцях і на платних парковках, обов’язково закривати їх, усе цінне прибирати з сидінь
Містяни ж чомусь не надто активно звертаються у поліцію із заявами щодо крадіжок з авто. Особливо, якщо нічого дуже цінного не поцупили, здебільшого кажуть, що немає часу на тяганину із заявами. Та й не завжди вірять, що злодія знайдуть.  
“Крадіжок з машини у Львові є дуже багато. Та люди часто не заявляють про крадіжку. Бо дешевше буде не морочити собі голову, купити нове скло і забути, а дарма, – розповідає “Пошті” голова ГО “Варта-1”, депутат Львівської міської ради Ігор Зінкевич. – Два тижні тому затримали хлопчину, який продавав гальмівні колодки. Він просто ходив по центру міста і шукав, яка машина не закрита. Мене це дуже здивувало. Він за ніч відкрив три автівки”.
Начальник управління кримінальної поліції (карного розшуку) ГУ Національної поліції у Львівській області Микола Гладюк розповідає про позитивну статистику розкриття крадіжок із авто. Та не надто нею тішиться, бо це аж ніяк не дає певності, що у місті стане набагато безпечніше. Поліція крадіїв ловить, натомість суд їх відпускає. 

фото: myprescottnow.com
“За три місяці цього року у Львівській області зареєстровано 363 крадіжки з автомобілів. Розкрито загалом 78. За три місці минулого року зареєстровано 384 крадіжки, розкрито на кінець березня лише 26. Бачимо тенденцію до збільшення розкриття. Ми наприкінці 2015 року розробили план роботи щодо боротьби з такими крадіжками, саме тому й покращилась робота у даному напрямку. Але… Згідно з чинним законодавством, з кримінальним кодексом, крадіжка з автомобіля прирівнюється до легкого злочину. Як правило, після затримання осіб допитують, однак їх не заарештовують. Навіть, якщо людину затримують за такий же злочин вдруге, то у більшості випадків навіть не дають застави за такий злочин. “Роблять” домашній арешт – це означає, що крадій з 23.00 по 6.00 має бути вдома. Є така проблема. І не лише щодо крадіжок з авто, а й по кишенькових крадіях”, – каже “Пошті” Микола Гладюк. 

Не заманюйте злодія!

Тож, оскільки злодії не надто й бояться покарання за скоєне, залишається сподіватись хіба, що на свою добру удачу, бо й новітні засоби безпеки, кажуть, також легко оминути… 
“Про ефективність новітніх засобів безпеки важко говорити. Конструкції деяких авто є такі, що без потрапляння в машину можна зняти, наприклад, фару. Для цього навіть капот не потрібно відкривати. А фара з дорогої машини досить дорого коштує. Тому, у першу чергу, не варто залишати авто, особ­ливо на ніч, без нагляду. Ідеально тримати авто на оплачуваній стоянці. Також не залишайте всередині цінних речей, навіть порожніх сумок чи гаманців”, – каже Антон Пузиревський. 
Тож правоохоронці рекомендують автомобілі залишати в освітлених місцях і на платних парковках, обов’язково закривати їх, усе цінне прибирати з сидінь, ховати у багажник, до прикладу. І не варто бути байдужим. У мережі чимало відео із камер спостереження, на яких видно, як хтось обкрадає авто, та люди проходять повз. 

У попиті старі машини…

Крадуть не лише речі із машин. Бува, що залишивши авто десь на парковці, ви його там вже й не знайдете. Двері іномарок відкривають, використовуючи спеціальні сканери, а в “Жигулях” зривають дверні замки. 
Прослідкувавши за обраною автівкою, злочинці ловлять момент, коли водій виходить з машини та зачиняє її брелоком управління автомобілем. Обравши мить, сканером перехоплюють сигнал, зчитують його. І вже потім з легкістю відчиняють авто.
Торік у місті працювало кілька організованих груп, які викрадали здебільшого іномарки, автомобілі марок Toyota Land Cruiser, Volkswagen та BMW. Крали авто на продаж. Їх упіймали. 
У Львові “працюють” автозлодії здебільшого вночі, починаючи з 00.00 і до п’ятої ранку
Як розповідають поліцейські, за три місяці цього року у Львові вкрали лише одне авто преміум-класу. Нині ж якщо крадуть, то здебільшого машини, яким більше десяти років, і аж ніяк не на продаж…   
“За три місяці цього року у Львівській області зареєстровано 29 незаконних заволодінь автомобілів. Розкрито дев’ять злочинів, по дев’яти оголошені підозри, а ще по семи особи встановлені, однак через слідчі дії їм будуть оголошені підозри згодом. Торік за аналогічний період було 69 таких злочинів.   
Цього року є одна заява щодо крадіжки іномарки. За місяць-два ми і цей злочин розкриємо. Все решта – це авто марки “Жигулі”, “Лада”, здебільшого автомобілям 10 – 15 років”, – каже Микола Гладюк. 
Авто досить часто крадуть не на продаж і навіть не для того, аби розібрати на запчастини й продати, а для того, аби просто покататись!
Нині ж якщо крадуть, то здебільшого машини, яким більше десяти років, і аж ніяк не на продаж
“Авто крадуть, але нам якось вдавалось виявляти зловмисників одразу. Крадуть здебільшого непрестижні марки. І не лише для того, щоб на запчастини розібрати, а й для того, щоб просто покататися і залишити. А ще були випадки проникнення в авто для того, аби там… просто поспати”, – каже Антон Пузиревський. 
Микола Гладюк розповів, що кілька днів тому виявили групу із Тернополя. Їм вдалось вкрасти авто просто з-під носа у власника, ба більше, той сам дав їм ключі. 
“Кілька днів тому була група з Тернополя, яка шахрайським шляхом заволоділа автотранспортом. До Львова приїхав тернополянин ніби придбати, подивитися на автомобіль. Зустрівся із власником, подивилися та й каже, що хоче спробувати на ходу. Сів у автомобіль, завів і поїхав разом із всіма документами. Ми встановили його у Тернополі, авто повернули власнику”, – розповідає Микола Гладюк. 
Поліцейський каже, що нині Львів одне з найбезпечніших міст, хоча раніше наше місто було одним із найнебезпечніших міст по незаконних заволодіннях авто. Як не дивно, та щодо цього погоджується з ним і Ігор Зінкевич, каже, що й на “Варті-1” повідомлення про викрадення авто – рідкість.


Аби вберегти свій транспортний засіб від крадіжки, правоохоронці Львівщини радять дотримуватися кількох простих порад:

– обладнайте свій автомобіль сигналізацією;
– замикайте машину, навіть якщо залишаєте її ненадовго: найчастіше зловмисники викрадають автомобілі, які власники залишили незамкненими;
– не залишайте ключі в замку запалювання навіть у тих випадках, коли залишаєте авто у власному гаражі;
– на ніч ставте автомобіль y гараж із надійними замками або на стоянку, яку охороняють;
– залишаючи автомобіль на вулиці, ставте його біля стіни будинку чи ближче до іншого автомобіля, аби зловмиснику було важче в нього проникнути;
– якщо ви надовго залишаєте машину на стоянці, потурбуйтеся про те, щоб вона не була заправлена пальним;
– щоб унеможливити крадіжки особистих речей з автомобілів, не залишайте, особливо на ніч, магнітолу, радіоприймач та інші цінні речі, зокрема документи (посвідчення водія, техпаспорт) всередині транспортного засобу.

Якщо ваш автомобіль все ж таки викрали або обікрали, одразу телефонуйте на лінію 102.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8396 / 1.63MB / SQL:{query_count}