Сором Львова: залізничні “ворота” – як танкодром

“Пошта” довідалася, коли нарешті відремонтують розбиту площу Двірцеву, які амбіції в міста щодо її реконструкції та чи буде у Львові такий привокзальний простір, як у Вроцлаві

фото: Олег Огородник (4)
Перше, що бачать туристи, які приїжджають до Львова залізницею, – розбиту площу Двірцеву, яка біля будівлі головного вокзалу. На сором міській владі її дорожнє покриття вже давним-давно зносилось. Ями там такі, що колеса відлітають не лише в автомобілів, а й у… валіз, із якими приїжджають на вокзал львів’яни і туристи. Втім, ніхто нічого не ремонтує… На жаль, роками! Хоча проект реконструкції площі Двірцевої напрацьовували ще у 2010-ому, усе залишилося на стадії проекту… 
Львівська залізниця запевняє, що ремонтувати цю територію не може, бо вона їй не належить. Тим часом туристи за голову беруться, коли бачать, якими дорогами їх зустрічає місто Лева! Візитівка Львова у геть кепському стані, що аж ніяк не на руку європейському місту і культурній столиці України. 
“Не лише з дорогою там проблема! Аби тротуаром дістатися до вокзалу навіть без валізи, можна ноги поламати.... Більш-менш зробили ту частину тротуару, де магазини і кафе, а от з іншого боку просто побита плитка у величезних ямах. Скільки разів ішла та бачила/чула, як дивуються гості нашого міста”, – нарікає у соцмережі Facebook Діна Головченко.
Цього року місто нарешті візьметься за те, аби привести до пуття площу Двірцеву, а також вулицю Чернівецьку, що веде до залізничного вокзалу. 
 “У бюджеті розвитку Львова на 2016 рік виділено 900 тисяч гривень на розробку проектно-кошторисної документації площі Двірцевої і вулиці Чернівецької. Місто вже має кілька напрацьованих концепцій реконструкції території біля вокзалу”, – зазначив “Пошті” депутат Львівської міської ради, член комісії фінансів і формування бюджету Валерій Веремчук.
Із його слів, долучитися до облагородження площі Двірцевої та вулиці Чернівецької готові також підприємці, які ведуть бізнес неподалік.
“У міськраду зверталося керівництво АС №8, що саме на площі Двірцевій. Вони готові фінансово долучитися до облаштування цієї території, аби було комфортно і львів’янам, і гостям міста. Що не кажіть, але це таки в’їзна брама міста, яка повинна відповідати рівню культурної столиці України”, – зазначив Валерій Веремчук. 

Готові проекти лежать у шухляді

Ще у 2010-ому Львівська політехніка спільно з Віденським університетом працювали над тим, аби оновити привокзальну територію, проте реалізувати проект не вдалося. Головний архітектор міста Лева Юліан Чаплінський певен: напрацьовані проекти мають право на життя. 
“У 2010-ому над проектами працював професор Віденського університету Андреас Гофер. Під час цього воркшопу вдалося розробити справді дуже сміливі проекти. Концептуально їх можна реалізувати. Але, вважаю, вигадувати щось навколо вокзалу, коли загалом невирішена містобудівельна концепція, неправильно. Я радив міському голові, щоб Львів узяв приклад з Вроцлава, який теж свого часу мав таку ж проблему біля вокзалу. Вроцлав оголосив міжнародний конкурс, залучили також міністерство транспорту Польщі, і зробили біля вокзалу не тільки транспортний хаб, а ще й облаштували там громадський простір”, – зазначив “Пошті” Юліан Чаплінський.
Він обіцяє, що вже цього року попрацює над тим, аби їх реалізувати або розробити новий проект, який би гармонійно об’єднав комунікації і простір біля залізничного вокзалу.
“Звісно, цю дорогу потрібно відремонтувати. І зробити це необхідно якнайшвидше. Проте це дуже глобальний проект. Треба все ретельно зважити. Я намагатимусь цього року скористатися досвідом Вроцлава, провести переговори за участі всіх “холдерів”, що мають прилеглу до залізниці землю, аби спільно спробувати навести лад там, намалювати детальний план території, який би сформував усю цю площу на 50-100 років вперед”, – зазначив головний архітектор міста. 

Наразі – ремонт трамвайної колії

Як повідомив “Пошту” директор Львівавтодору Олег Береза, наразі ведеться мова лише про ремонт трамвайної колії, що на вулиці Чернівецькій. Що стосується відновлення самої дороги, то місто її не ремонтує, бо має намір реконструювати територію, прилеглу до вокзалу. Коли ж це буде – наразі невідомо. 
“У наших планах – провести ремонт трамвайної колії. До цих робіт можемо приступити вже найближчим часом. Справді, і дорога на Чернівецькій у жахливому стані. Це “ворота” міста, які потребують відновлення. Міськрада хоче загалом змінювати і площу Двірцеву, і вулицю Чернівецьку. Про це розмови ведуться точно. Якщо Львівавтодор буде замовником, то працюватимемо там. Конкретних пропозицій ще не було. Особисто я думаю, що там однозначно потрібно щось змінювати, бо комунікація території складна”, – зазначив Олег Береза. 

А що каже Львівська залізниця?

У Львівській залізниці “Пошту” повідомили, що і площа Двірцева, і вулиця Чернівецька належать не залізниці, а місту, тому там не можуть виділяти на їх ремонт кошти. 
“Територія Львівської залізниці закінчується включно з тротуаром, що біля головного входу вокзалу. Усе решта – на балансі міськради. Згідно із законодавством, залізниця не має права ремонтувати те, що їй не належить, адже це кваліфікуватимуть як нецільове використання коштів. Ми свідомі того, що і площа, і вулиця, що біля будівлі вокзалу, у не найкращому стані. Водії нарікають, та й перед гостями міста соромно, адже це перше, що вони бачать, приїжджаючи до Львова. Знаю, що під час підготовки до “Євро-2012” був задум переробити територію біля вокзалу, втім, усе залишилося на стадії проекту”, – зазначає Марія Юрків, фахівець зі зв’язків з громадськістю і пресою регіональної філії “Львівська залізниця ПАТ “Укрзалізниця”. 
Ірина Гримак, заступник голови Львівської облдержадміністрації:
– Привести до ладу територію біля вокзалу потрібно якнайшвидше. Питання реконструкції площі Двірцевої давно піднімають, і завжди бракувало насамперед коштів. У цьому зацікавлене і місто, і область, і, звичайно, залізниця, а також підприємці, які готові дофінансувати проект. Нині напрацьовують спільний механізм щодо того, як саме перебудувати площу, зробити її вигляд більш естетичним, аби нам, львів’янам, не було соромно перед туристами… Також потрібно врахувати, що на площі Двірцевій працює автовокзал. Тож проводити ремонтні роботи варто так, аби не перешкоджати руху транспорту, що курсує звідти, не створювати колапсів.
Андрій Дума, депутат Львівської облради, директор ТзОВ “Львівське АТП-14631”:
– Площа Двірцева справді у жахливому стані. Безсумнівно, в’їзні “ворота” Львова не можна залишати в такому стані, як вони є зараз, адже це візитівка нашого міста. Люди, які мають там нерухомість або ж у найближчому майбутньому планують на цій території вести бізнес, готові фінансово долучитися до реконструкції площі. Проте спочатку потрібно зібратися за круглим столом місту, залізниці і підприємцям, аби обговорити пропозиції та узгодити всі нюанси. Думаю, якщо плідно потрудитися, то вже за два роки ви б не впізнали цієї площі. Але ще раз кажу: це питання потребує вивчення. Загалом усю територію, прилеглу до вокзалу, потрібно переробити. Там має бути паркозона, заново прокладені комунікації, також перестелене дорожнє покриття. Зрештою, потрібно нарешті розігнати циганський табір у парку, що напроти будівлі вокзалу, адже це не менше поганої дороги псує репутацію Львова! Також потрібно розробити схеми руху для громадського транспорту, аби під час проведення самої реконструкції він міг безпечно і безперебійно працювати.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8034 / 1.61MB / SQL:{query_count}