Шановний, а ви “зебри” не бачите?!

Львів’яни масово переходять дороги у недозволених місцях. Патрульна поліція взялася за покарання гривнею пішоходів-порушників

фото: Олег Огородник (2)
Львів – європейське місто, культурна столиця України, та пішоходам ще дуже далеко до законо­слухняної Європи. Ненормативна лексика, недоброзичливі побажання… Чого тільки не почують поліцейські, коли зроблять зауваження порушникам. Щоденна праця “копів” стає суцільним випробуванням на міцність нервів, але вони не здаються! 
Часто однією з причин аварій у місті Лева є перехід жителями дороги у невстановлених місцях. Люди поспішають на роботу і їм чомусь лінь пройти 30-40 метрів до “зебри”. Про дотримання правил дорожнього руху у Львові пішоходами годі й говорити… Та цьому врешті-решт треба поставити крапку.  
У Львові в п’ятницю, 18 березня, патрульні поліцейські пішоходів-порушників карали гривнею. Так, лише за один ранок на Сихові оштрафували 11 жителів, які переходили-перебігали дорогу в недозволеному місці. “Щасливо вам потрапити в АТО і звідти не повернутися!” –  побажав “копам” пішоход-порушник. Ось вам і Львів… 
Загалом з початку березня патрульні Львова оштрафували 61 пішохода за перехід вулиць у невстановлених місцях або ж на червоний сигнал світлофора. Штраф – 51 грн. Статистика ДТП за участі пішоходів сумна, тому треба діяти радикальніше, запевняють у поліції. З серпня до 17 березня сталося 463 ДТП з пішоходами, травмовано 417 осіб, загинуло 87. І все через легковаження людиною правил дорожнього руху. 

Респект “копам” за виховну роботу!

Законослухняні містяни одноголосно підтримують дії поліції, яка звертає увагу горе-пішоходів на порушення правил дорожнього руху і штрафує їх. Мовляв, “рагулів, які не вміють переходити дорогу, треба нарешті навчити”. Гривнею! 
Поліцейським Львова, які провели виховну роботу на Сихові та оприлюднили відео, містяни через соцмережі подякували і закликали продовжувати цю справу в усіх районах міста, зокрема, на найбільш небезпечних ділянках доріг. 
Містяни бажають терпіння та наснаги полісменам і мають надію, що та частина суспільства, яка систематично порушує, “почне звертати увагу на закони, діяти в межах законодавства і, звичайно, поводитися гідно, як личить громадянинові України”.
У поліції пояснюють: штрафувати пішоходів, які порушують Закон, – їхній обов’язок. Його потрібно дотримуватись усім! 
Лише за один ранок на Сихові оштрафували 11 пішоходів, які переходили-перебігали дорогу в недозволеному місці
“Ми виконуємо свою роботу! Штрафуючи пішоходів, привертаємо увагу до цієї проблеми, адже на карті – життя і здоров’я людини. Це робота на випередження в цьому плані. Не одразу штрафуємо. Подекуди для початку попереджаємо. Якщо порушення незначне – відпускаємо. Як тільки поліцейські виписують штраф, у відповідь бачимо агресію суспільства!” – наголосив “Пошті” керівник патрульної поліції Львова Антон Пузиревський.
“Подекуди треба посилювати громадські роботи, де покарання грошима не ефективне. Ми проявляємо ініціативу у тому, щоб змінювали розмір штрафів і види покарання. Та це вже не в нашій компетенції. У Києві можуть розглядати й ухвалювати такі рішення”, – резюмує Антон Пузиревський.
Цілком підтримує і вітає дії патрульних поліцейських щодо пішоходів-порушників екс-начальник міліції Львівщини Богдан Шкарада. “Патрульна служба діє в рамках Закону, тому нормально, коли поліцейські вимагають від суспільства дотримуватись законодавства. Часто стаються ДТП через пішоходів. Та ще й із наслідками. У нас, на жаль, чомусь не звикли виконувати закони… Усі ми – учасники дорожнього руху, тому повною мірою має відповідати кожен! Не рік, два, три, а щонайменше… з десяток років потрібно, аби врегулювати ситуацію на дорогах міста. Нічого дивного, адже в останні роки в нас був у державі хаос із дотриманням законодавства. Закон діяв, але тодішні міліціонери і самі громадяни скептично ставилися до цього”, – акцентує Богдан Шкарада. 

Емоційна реакція львів’ян

Власне, одне з останніх відео, яке опублікували 18 березня в соцмережі поліцейські, викликало в суспільстві гучну реакцію. На ньому “копи” виконують свою роботу і за перехід у недозволенному місці штрафують пішоходів. На це у відповідь вони отримали… прокльони. Львів’яни не змогли змовчати і свої враження виклали в соцмережі Facebook.
“Я загалом підтримую, що почали гривнею вчити розуму пішоходів. Будьте певні: по-іншому наш менталітет не навчиш”, – певен пан Степан. “Прокльони... І ще такі тяжкі – на смерть. Жінко, схаменіться! Перший тиждень Великого посту!” – каже пані Олександра. 

 “Жах! Мій рідний Сихів. Деяких горе-пішоходів знаю особисто. Ми хочемо до Європи, а самі… бидло бидлом! Я двома руками за такі штрафи, бо, по-перше, це наповнить місцевий бюджет, по-друге, знизить рівень травмованості на дорогах. Бо їдеш собі спокійно, а на трасу вилітають пішоходи. Не встигнеш натиснути на гальма – і все... А хто винуватий? Як завжди водій”, – зазначає львів’янка Ольга. “Має бути порядок! Штраф за перебігання дороги у невстановленому місці має бути жорсткий і безкомпромісний”, – резюмує пан Олександр.
“Ох, мене б так оштрафували раз, аби менше перебігала дорогу в недозволеному місці”, – саме так написала у соцмережі Facebook Юлія. 
“Надзвичайно вдячна нашій поліції за такі дії. Соромно за реакцію затриманих порушників. Велике прохання до поліції: не зупиняйтесь і не опускайте рук! Нехай ці неадеквати не відіб’ють у вас бажання працювати чесно і до кінця виконувати свою роботу. Здоров’я і терпіння вам!” – закликає ще одна жителька міста Людмила.

Не штрафом єдиним

Аби справа загалом мала успіх, потрібно не лише штрафами боротись, а й інформаційно підтримувати боротьбу, певні активісти. “Правила дорожнього руху щодо пішоходів нечітко прописані. Написано: “Переходити дорогу на регульованому пішохідному переході, якщо він є поблизу, а якщо нема, тоді можна перейти трасу, озирнувшись направо-наліво і переконавшись у безпечності ситуації”. Та чіткого зазначення слова “поблизу” нема. Я підтримую, аби порушників дорожнього руху штрафували, та подекуди треба навести порядок із законодавством. Також має бути загальна програма, яка б охоплювала усі верстви населення, починаючи від дитячих садочків і до людей зрілого віку. Більше соціальної реклами, відеороликів. Лише комплексно зможемо швидше змінити шкідливі звички пішоходів”, – розповів “Пошті” Ярослав Порада, громадський активіст ГО “Дорожній контроль Захід”.
Ми хочемо до Європи, а самі – бидло бидлом
Таку думку підтримує і Богдан Шкарада. Він наголосив, що за кордоном закон поважають, його дотримуються. А те, що коїться на українських дорогах, – неприпустиме. 
“Важливо, щоб цю справу вирішували не лише каральними методами, а й інформаційними, які б цілеспрямовано мали на меті виховувати свідоме суспільство. Потрібно говорити про це через ЗМІ, телебачення, у школах, а також підтримувати цю тенденцію постійно. Після цього законослухняних громадян збільшиться. А тих, що дуже оборюються, потрібно у цифровий спосіб показувати публічно. Нехай би за кордоном спробували перейти дорогу в недозволеному місці! – наголошує Богдан Шкарада. – Я за порядок. Усі ми хочемо в Європу! Є водії, які їздять як хочуть, а тільки-но перетинають кордон – дотримуються всіх правил, бо знають, що правоохоронні органи там не дозволять порушувати закон. Така психологія”. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8811 / 1.6MB / SQL:{query_count}