“АД 242. Історія мужності, братерства та самопожертви”

“Пошта” побувала на зустрічі з “кіборгами”, історію яких презентовано у цій книзі

фото: Олег Огородник (2)
У понеділок, 29 лютого, в актовій залі ЛНУ ім. І. Франка презентували  збірку історій про подвиги українських “кіборгів” у книзі “АД 242. Історія мужності, братерства та самопожертви”. 
Ця книга – справжній часопис оборони Донецького аеропорту, або Аду, як його називали оборонці летовища – кіборги. Журналісти Радіо Свобода почали збирати розповіді захисників летовища з травня 2014 року. За час підготовки книжки вони направили десятки інформаційних запитів до різних структур, щоб отримати потрібну інформацію чи дозвіл на інтерв’ю. Понад двадцять журналістів зібрали унікальний матеріал: більше 100 інтерв’ю, 60 свідчень кіборгів, десятки ексклюзивних фото з місця подій, серед яких фото всесвітньо відомого кореспондента LosAngelesTimes – Сергія Лойка.

Звуки скрипки та віолончелі розпочали вечір зустрічі “кіборгів” із громадськістю. Стоячи та аплодисментами слухачі зустрічали близько 50-ти Героїв цього вечора. Усі вони – Герої книги, бійці різних підрозділів, які боронили аеропорт. Чимало львів’ян, журналістів, викладачів та студентів навчального закладу прийшло послухати історію героїчної оборони. Сльози  і спогади – це те, що вирувало в ці хвилини. Згадали і тих, кого уже поряд немає.   
“АД 242” – це спроба через розповіді безпосередніх учасників подій – рядових і генералів – відтворити узагальнену картину баталії, що розгорнулася у Донецькому аеропорту. Ця оборона перетворилась y можливість довести усім, що є чоловіки, які здатні нас захистити. Всупереч обставинам “кіборги” вистояли там, і це, можливо, зупинило агресію”, – розповідає Ірина Штогрін, журналіст Радіо Свобода.
Близько двох годин тривав діалог між учасниками АТО та львів’янами. Чимало спогадів, фактів, історій та побажань прозвучали в цей час. Після чого зрозумілим залишилось одне – усіх ця історія болить! І війна ще не завершена.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7788 / 1.54MB / SQL:{query_count}