Одужали? Нумо до праці!

Епідемія вірусу йде на спад, а львівські школярі – знову на уроки

фото: ua-reporter.com
З понеділка, 8 лютого, львівські школярі знову сядуть за парти. У Львові кількість хворих на ГРВІ і, зокрема, на грип за тиждень значно зменшилася, а серед дітей – аж удвічі! Тому тимчасове припинення навчання у навчально-виховних закладах міста, що тривало з 27 січня по 5 лютого, завершено. 
“Якщо в понеділок було зареєстровано 1934 звернення і поставлено діагноз ГРЗ (приблизно половина цієї кількості – діти), то станом на ранок 5 лютого зареєстровано 1577 випадків ГРЗ (з них 26 відсотків  – діти), – повідомив Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я міськради. – Це дає підстави для відновлення навчального процесу в місті”.
“Управління освіти рекомендуватиме навчальним закладам відпрацьовувати навчальні плани та програми шляхом ущільнення матеріалу або ж проведення додаткових уроків, а також зменшити тривалість весняних канікул із семи днів до чотирьох”, – зазначила Зоряна Довганик, в.о. начальника управління освіти ЛМР. 
З її слів, остаточне рішення про це ухвалюватимуть керівники кожного навчального закладу. Водночас управління освіти не рекомендуватиме відпрацювання по суботах.
Зі слів Віктора Винара, головного державного санітарного лікаря Львова, десятиденне припинення навчання у школах перервало ланцюг поширення гострих респіраторних вірусних інфекцій. Внаслідок цього знизився як загальний рівень захворюваності, так і рівень захворюваності у вікових групах три – шість і сім – чотирнадцять років. 
“Прохання і побажання до всіх керівників навчальних закладів забезпечити дотримання повітряно-температурного режиму, елементарних правил неспецифічної профілактики ГРЗ, грипу, щоденне проведення вологого прибирання, забезпечення мийними дезінфікувальними засобами, забезпечення провітрювання як класів, так і рекреацій! Це елементарні правила, які не сприятимуть поширенню захворюваності на ГРВІ, зокрема  грипу. Нагадую, що треба дотримуватись правил особистої гігієни після відвідування туалету, перед відвідуванням їдальні!” – наголосив Віктор Винар.

Як повідомляє Державна санітарна служба України, у всіх областях спостерігається тенденція до зменшення кількості хворих. Зі слів головного медика Львова Володимира Зуба, у Львові кількість виписаних пацієнтів  більша, аніж тих, що перебувають у стаціонарі (205 і 153 відповідно).  
Станом на 5 лютого в стаціонарах Львова на лікуванні перебувають 153 особи із пневмоніями (вірусними та бактеріальними), з яких 24 дитини. Серед дітей важких пацієнтів немає! Серед дорослих: семеро людей – в реанімації, троє з них – на апараті штучної вентиляції легень. Щоправда, в місті зафіксована ще одна смерть пацієнта з цукровим діабетом від пневмонії, однак підтвердження, що вона була вірусологічною, ще не має. 
Чи варто очікувати другої хвилі епідемії, поки що не відомо. “Я не роблю прогнозів на лютий, тим паче що фахівці санепідслужби говорять про те, що можлива друга хвиля грипу штаму H3N2. У будь-якому випадку, аби запобігти поширення гострих респіраторних захворювань, кожен повинен нести відповідальність за свої дії”, – пояснює Володимир Зуб. 
“Для інфекції кордонів немає, якщо не будемо дотримуватися елементарних правил захисту – мити руки, повноцінно харчуватися, добре відпочивати, тримати ноги в теплі. Якщо захворіли – не йдіть на роботу, якщо ваші діти – не ведіть їх у садочок або в школу, тому що інфекція поширюється дуже швидко. Від того, як кожен із нас буде поводитися, залежать темпи поширення захворюваності. Нагадую, що здоров’я на 50 відсотків залежить від способу життя, на 20 – від генетичних, спадкових речей, іще на 20 – від екології і лише на 10 відсотків – від медицини! Якщо впродовж двох днів від початку захворювання і початку лікування (чи самолікування, чи лікування під наглядом лікаря) немає стабілізації ситуації і відчуття покращення, треба негайно бути госпіталізованим у стаціонар! Якщо ви пережили захворювання, то повинні берегтися. Якщо ситуація нестабільна і ви не можете самостійно одужати, треба звернутися до лікаря.”, – резюмував головний медик Львова.

Основні симптоми грипу штаму H1N1, який найперше вражає легені і може призвести до смерті:

– різке підвищення температури тіла (до понад 38 градусів) без будь-яких супутніх симптомів; 
– біль голови, біль у м’язах і в горлі; 
– кашель, нежить, закладення носа; 
– блювання і пронос.
Як уже писала “Пошта”, боротьба з цим вірусом ефективна лише впродовж перших двох діб! Тому медики застерігають: не покладайте надії на те, що вам допоможуть народні засоби проти грипу; в жодному випадку не переносіть грип на ногах; збивайте температуру лише після того, як вона досягне позначки 38 градусів і вище; не зловживайте і не обмежуйтесь препаратами, які тільки полегшують симптоми; людина, яка хворіє на свинячий грип, заразна, тому при перших симптомах потрібно залишатися вдома і починати лікування, аби уникнути ускладнень і не поширювати вірусу.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8415 / 1.57MB / SQL:{query_count}