Перейняти їх досвід

На Львівщині стартував курс підготовки українських піхотинців військовими інструкторами США, Канади і Литви

фото: loda.gov.ua (3)
У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Академії сухопутних військ ім. П. Сагайдачного 23 листопада відбулося урочисте відкриття багатонаціонального тренування підрозділів Збройних сил України у рамках Об’єднаної багатонаціональної тренувальної групи. Цикл навчання розрахований на підготовку наших вояків за стандартами армій провідних країн світу. З української сторони в заході братимуть участь військові п’яти батальйонів механізованих бригад.
Окрему увагу приділяють підготовці українських розрахунків станцій контрбатарейної боротьби AN/TPQ-36, що передав ЗСУ як допомогу уряд США. Радіолокаційна станція AN/TPQ-36 – мобільна РЛС, яка виявляє артилерійські снаряди, випущені однією або кількома гарматами, гаубицею, мінометом або ракетною установкою, і за їх траєкторією обчислює місце розташування зброї. Розвинені системи здатні оперативно передавати інформацію для дружньої артилерії, для завдання контрбатарейного удару. Дальність дії радара перевищує 24 кілометри. Особовий склад розрахунків має опанувати нову складну техніку артилерійської розвідки у короткий термін, інформує Координаційний медіацентр.
Навчатимуть українських піхотинців та артилеристів на Яворівщині  інструктори збройних сил США, Канади, Великої Британії та Литви. Курс підготовки розрахований до 2017-го. Навчальна програма включатиме у себе такі елементи: тактику, вогневу підготовку, тактичну медицину, організацію зв’язку і протидію вибухонебезпечним пристроям.
“Тренування військовослужбовців України буде насиченим і проходитиме у п’ять етапів, – розповідає командувач Сухопутних військ ЗСУ Анатолій Пушняков. – Програма тренувального курсу передбачатиме вивчення дії підрозділів в обороні та наступі, проведення рейдових дій тощо. Навчені та вмотивовані військовослужбовці потрібні у військах”.

Із його слів, усі українські підрозділи, яких залучатимуть до проведення тренінгу, укомплектовані виключно військовими за контрактом. Солдати й офіцери підрозділів мають досвід реальних бойових дій. Зокрема, серед особового складу 4-го резервного батальйону, який першим приступить до засвоєння навчальної програми, – понад 30 військових, відзначених державними нагородами за мужність  і героїзм, проявлені в боях у Донбасі.
Після завершення підготовки за стандартами армій країн світу наші вояки  будуть готові виконати поставлені завдання у зоні проведення АТО. Зокрема, українські бойові розрахунки станцій контрбатарейної боротьби AN/TPQ-36, передані Збройним силам України урядом США, однозначно скерують для виконання завдань у зоні проведення антитерористичної операції. Зі слів посла США в Україні Джеффрі Пайєтта і командувача Сухопутних військ збройних сил США у Європі Фредеріка Бен Ходжена, “уряд і збройні сили США й надалі допомагатимуть Україні, зокрема у реформуванні та зміцненні сектору національної безпеки”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3280 / 3.99MB / SQL:{query_count}