“Святий Миколаю, нехай тато повернеться з фронту…”

Львівські волонтери допомагають Чудотворцеві зібрати подарунки для дітей учасників АТО та сиріт, які втратили батька на війні

Діти учасників АТО свято вірять у чудеса, здійснення мрій і що незабаром таки настане мир. Звісно, найбільшим дивом для них є повернення додому тата з фронту. Про такий подарунок вони просять у листах, які адресують… львівським волонтерам. Ніби вірять, що ті є помічниками святого.   
Аби не підвести малих, волонтери Центру допомоги сім’ям учасників АТО розпочали роботу Фабрики Cвятого Миколая. Вони просять небайдужих долучитися до цієї ініціативи. “Чекаємо вас у нашому Центрі  на вулиці Виговського, 29-а. Працюємо у будні з 12.00 до 18.00”, – зазначають “Пошті” волонтери.

Спершу подарунки для сиріт

На обліку у Центрі зареєстровано понад 70 дітей, у яких батько загинув у зоні АТО. Подарунки для них ось уже незабаром приїдуть із далекої Німеччини та Португалії. 
“Для нас найважливіше забезпечити подарунками дітей-сиріт. У нашому списку зареєстровано таких 72 дитини – це сироти зі Львова та області. Є навіть дітки з інших областей. Це ті, хто до нас приходив, реєструвався. Подібну акцію ми організовували торік, допомагала нам у цьому діаспора, – каже “Пошті” координатор напрямку допомоги сім’ям військових Народної Самооборони Львівщини Неля Васюта. – Цього року вони знову проявили ініціативу – “Українці в Штутгарті” з Німеччини та організація “Янголи милосердя” з Португалії. Цього разу ми їм відправили списки, тож подарунки будуть адресні. Мабуть, вже наступного тижня речі прибудуть”.
Наприклад, українці, що живуть у Португалії, або ж там на заробітках, мали можливість забезпечити дітей взуттям. Вони телефонували волонтерам, аби ті  довідалися, які розміри  потрібні. 

Стань помічником Миколая!

Також у Центрі зареєстровано понад півтисячі дітей учасників АТО. Відтак волонтери клопочуться і про подарунки для них. До акції долучаються також львівські бізнесмени. Минулого тижня волонтери отримали більше десяти ініціатив від підприємців. 
“На заклик у соцмережі Facebook приносити подарунки долучилися кілька наших підприємців. Зокрема один бізнесмен, який нам постійно возить тканину для плетіння маскувальних сіток, уже привіз кілька подарунків. Також пообіцяв, що до благодійності залучить і своїх колег”, – розповідає Неля Васюта. 
Якщо ж ви також вирішили допомогти Святому Миколаєві сформувати пакунки для дітей, то приносьте солодощі, канцтовари, іграшки, одяг та взуття. А ближче до свят можна приносити фрукти. Дитині ж приємно отримати будь-яку дрібничку. 
У Центр, що на вул. Виговського, 29-а, приносіть солодощі, канцтовари, іграшки, одяг та взуття для дітей. А ближче до свята – фрукти 
У нас зареєстровано понад 500 дітей учасників АТО. Ми їх згрупували по різних категоріях. Буває, люди приходять і кажуть: “Хочу зробити подарунок дитині, наприклад, із багатодітної сім’ї. Адже є такі сім’ї, де батько на фронт пішов, вдома лишив п’ятеро дітей. Є ще списки сімей, які перебувають у складних життєвих ситуаціях, наприклад, коли хворіє мама або бабуся, коли сім’я  не має свого житла, оренда нині дорога. До того ж в нас є три сім’ї, де малята народилися з маленькою вагою, тим не менше вони вижили. Але виходити їх, звичайно, важко”, – розповідає волонтерка. 
Також  у Центрі сформували список дітей-інвалідів учасників  АТО.

Хлопчики просять машинки, дівчатка – ляльки

Центр допомоги для сімей учасників АТО став другою домівкою, туди навідуються не лише благодійники, волонтерять також і рідні бійців. Вони приходять зі своїми дітьми, а ті, відповідно, не втрачають можливості передати через волонтерів лист до Святого Миколая. 
“Ми їм цього не можемо заборонити. Зрозуміло, зібрати подарунок на прохання в листах буде важкувато, але старатимемося. Діти, до речі, пишуть дуже зворушливі листи. Вони просять миру і, щоб повернувся тато. Звичайно, солодощі, фрукти, хлопці – машинку або ж конструктори,  дів­чатка – ляльку. Старші діти, наприклад, учні, просять флешки, навушники. Загалом же вони скромні у своїх проханнях. Пишуть: “Миколаю, якщо в тебе буде можливість…”, або “Якщо в тебе будуть гроші…”, або “Ми розуміємо, що зараз складний час...”, – додає співрозмовниця. 
Зі слів Нелі Васюти, ті діти, які чекають тата з вій­ни особливі. Вони розуміють все і не зловживають “добротою Миколая”. 
“Тим не менше, вони заслуговують на свято. В нас є багато ідей, як їм таке організувати. Ми не будемо наперед відкривати всі сюрпризи. Але починаючи від свята Миколая до кінця різдвяних свят організовуватимемо для дітей різні заходи. Зокрема, плануємо влаштувати у розважальних центрах міста свята для дітей, де вручатимемо їм подарунки, – відкриває секрет волонтерка. –  До нас вже звертаються люди з пропозиціями допомогти організувати таке дозвілля. Звичайно, всіх дітей одночасно ми не зможемо скликати. Наприклад, до нас звернулася львівський фотограф і запропонувала організувати святкову фотосесію. Думаю, що в ній візьмуть участь дітки-сироти”. 

Не забудьмо і про новонароджених

На подарунок від Миколая-Чудотворця чекають і найменші дітки бійців – новонароджені. “Подаруймо свято маленьким українцям чиї батьки зі зброєю у руках стояли на захисті нашого спокою та віддали за нас найдорожче – своє життя! Економічні негаразди, фінансова нестабільність, війна на сході... Таке сьогодення, але і у цей непростий час життя продовжується у найкращому його прояві – сім’ї українців відвідують лелеки. Упродовж цієї осені 12 родин учасників АТО щасливо поповнились чудовими лялями. Ще у восьми родин малята “у дорозі”. З нетерпінням чекаємо їх народження і просимо львів’ян підтримати сім’ї. Нам потрібні дитячі ліжечка, візочки, речі для новонароджених”, – пишуть волонтери Центру  у своїй групі у соцмережі Facebook. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3710 / 4.02MB / SQL:{query_count}