Так вшанують Вербицького

До кінця року у Львові встановлять пам’ятник творцеві музики українського гімну отцеві Михайлові Вербицькому

фото: youtube.com
Добігає кінця 2015 рік, а його на Львівщині визначили роком Михайла Вербицького. Тож цілком ймовірно, що до кінця листопада або й на початку грудня у місті відкриють пам’ятник видатному композитору. Справа тягнеться вже два роки. Місце для пам’ятника затвердили на засіданні виконкому Львівської міськради ще 25 січня 2013 року. 
Проте не було коштів на його виготовлення та встановлення. Цього року нарешті за кошти міського бюджету реконструювали сквер на розі вулиць Чупринки та Вербицького, де стоятиме пам’ятник композитору. Незабаром закінчать yсі роботи з виготовлення постаменту та елементів самого пам’ятника, гроші на це збирали всі небайдужі. “Я вірю в те, що незабаром роботи завершимо. Уже минуло два роки від першого серйозного документa, від рішення виконкому, коли ми отримали дозвіл на оголошення конкурсу. Двадцять один проект брав участь у цьому всеукраїнському відкритому конкурсі. Були дискусії, та відібрали проект братів Сухорських. Лише наприкінці минулого року ми зайнялись виготовленням пам’ятника за громадські пожертви”, – розповів “Пошті” голова Товариства “Надсяння” Володимир Середа. 
За проектом, пам’ятник Михайлові Вербицькому матиме висоту 2,9 метра.
Скульптори брати Сухорські, які працюватимуть над ним, відомі у Львові, саме вони створили пам’ятник Тарасові Шевченку на просп. Свободи та Юрію Змієборцеві на пл. Ген. Григоренка.
Володимир Середа зазначає, що пам’ятник складний, він має і бронзову частину, себто скульптуру; є і гранітна стела, яка має певне смислове навантаження. Усе вже майже готово, навіть бронзу, яку нелегко було дістати, знайшли. “Важко було знайти бронзу. Нам дали її з благочинного фонду спорудження пам’ятника Степанові Бандері, та за неї ще необхідно буде розрахуватись”, – каже він. Загалом на встановлення пам’ятника необхідно трохи більше мільйона гривень. Зібрали понад 855 тисяч. До  збору коштів долучили церкву та духовенство. Володимир Середа сподівається, що до кінця 2015 року пам’ятник таки встановлять, каже, що відкриття пам’ятника отцеві Михайлові стане своєрідним кульмінаційним елементом святкуванням Року Вербицького на Львівщині. “У березні ми святкували 200-річчя від дня його народження. А 7 грудня вшановуватимемо 145-ті роковини з дня його смерті”, – повідомив співрозмовник.
Львівський пам’ятник творцеві музики українського гімну “Ще не вмерла Україна” буде другим в Україні. Зараз пам’ятник Вербицькому стоїть лише у Яворові – рідному місті композитора.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7605 / 1.54MB / SQL:{query_count}